انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/17

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В среду в “Манеже” пройдет Московский финансовый форум

گردهمایی مالی مسکو روز چهارشنبه در مانژ برگزار می شود

به گزارش سرویس مطبوعاتی انجمن، پنجمین انجمن سالیانه مالی در روز چهارشنبه، 8 سپتامبر، در سالن نمایشگاه مرکزی مانژ، برگزار خواهد شد.

در این گردهمایی به خصوص تاثیر پاندمی کرونا بر اقتصاد روسیه و جهان، مشکلاتی که دولتها در سال گذشته با آن روبرو شده اند، و همچنین فرآیندهای ساختاری که کروناویروس آغاز کرده است، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

در جلسه عمومی «اقتصاد روسیه و بازراهای مالی: توسعه پایدار در دنیای قابل تغییر»، آنتون سیلوانوف- وزیر دارایی، الکسی کودرین-رئیس اتاق حساب، ماکسیم رشتنیکف-وزیر توسعه اقتصادی، ماکسیم اورشکین-دستیار رئیس جمهور و شهردار مسکو سرگی سابیانین شرکت می کنند.

علاوه بر این، سرویس مطبوعاتی کابینه وزیران اعلام کرد که میخائیل میشوستین، نخست وزیر فدراسیون روسیه در جلسه عمومی مجمع صحبت خواهد کرد.

در چهارچوب این گردهمایی، نمایشگاه جواهرات تحت عنوان وزارت مالی روسیه در زمینه های جنبش نمایشگاهی روسیه، پیروزی هنر طلا و جواهر روسیه، برگزار می شود. در این نمایشگاه کپی دقیقی از تاج بزرگ سلطنتی امپراطوری روسیه، توسط محافظان دولتی به نمایش گذاشته می شود.

این گردهمایی مالی مسکو از سال 2016 در پایتخت برگزار می شود. وزارت دارایی فدراسیون روسیه و دولت مسکو، برگزار کننده این گردهمایی است.

در سال 2020، به دلیل وضعیت ویروس کرونا، انجمن فقط در یک جلسه به شکل آنلاین برگزار شد.

ریا نوستی، همکاری با اطلاعات عمومی گردهمایی مالی مسکو 2021 را انجام می دهد.

 منبع: www.ria.ru

В Роспотребнадзоре рассказали об особенностях потери обоняния при COVID-19

 ویژگی های از دست دادن بویایی در دوران کرونا!

 ناتالیا پشنیچنایا، معاون مدیر کار بالینی و تحلیلی موسسه تحقیقات اپیدمیولوژی مرکزی روسپوتربنادزور (خدمات فدرال برای نظارت در زمینه حفاظت از حقوق مصرف کنندگان و سلامت انسان)، به ریانوستی گفت: «نقص بویایی و چشایی در طول عفونت کرونا به طور متوسط ​​حدود هشت روز ادامه دارد و در زنان شایع تر است».

وی خاطرنشان کرد که از دست دادن بویایی نه تنها در مورد ویروس کرونا بلکه در سایر عفونت های حاد تنفسی ویروسی نیز اتفاق می افتد، اما تنها در کمتر از 20 درصد موارد.

 منبع: www.ria.ru

В Москве открыли памятник молодому Достоевскому

رونمایی از بنای یادبود داستایفسکی جوان با حضور یکی از نوادگان این نویسنده بزرگ در مسکو!

 به گزارش ریانووستی، مراسم افتتاح بنای یادبودی که به مناسبت دویستمین سالگرد تولد نویسنده بزرگ روس فئودور داستایفسکی اختصاص دارد، در نزدیکی باشگاه کتاب «داستایفسکی» در خیابان وازدویژنکا در مسکو برگزار شد.

آلکسی دمیتریویچ داستایفسکی، از نوادگان فئودور داستایفسکی برای شرکت در این مراسم از سن پترزبورگ به مسکو آمد. وی در این مراسم گفت: «مسکو شهر زادگاه داستایفسکی است. می توان گفت که در بسیاری از آثار او مسکو همچون «مادر» نشان داده شده است، این را می توان از میان سطرهای آثارش دریافت. من بسیار خوشحالم که تعداد آثار تاریخی در پایتخت رو به افزایش است و همچنین خوشحال هستم که فئودور میخائیلوویچ در چنین سن فوق العاده ای، سن آرزوها و رویاها به تصویر کشیده شده است.»

مجسمه برنز، داستایفسکی جوان را نشان می دهد که در حال خواندن کتاب است: همان زمانی که یک پسر جوان 25 ساله بود و تصمیم گرفت خود را کاملاً وقف ادبیات کند. در دست نویسنده نمایشنامه «باریس گادونوف» اثر پوشکین است. داستایفسکی در 6 ژوئن 1880 صحنه ای از این تراژدی را در مراسم افتتاح مجسمه شاعر در مسکو خوانده بود.

این مجسمه هنری در فرم معماری کوچک توسط مجسمه ساز آناستازیا لوژینا، فارغ التحصیل آکادمی هنر سن پترزبورگ به نام رِپین ساخته شد.

منبع:   www.ria.rul

 Россиян предупредили о дальнейшем росте цен на автомобили в 2022 году

به روس ها نسبت به افزایش بیشتر قیمت خودرو در سال 2022 هشدار دادند!

سرگی ولاسف، پیش بینی خود را با ریا نوستی این چنین در میان گذاشت: «افزایش قیمت اتومبیل ها در سال 2022 به دلیل کمبود میکروچیپ ها و متعاقب آن موارد تقاضای بیش از عرضه و در نتیجه افزایش قیمت قطعات ادامه دارد».

روز قبل، او گفت: «کمبود لوازم الکترونیکی در سال 2022 ادامه خواهد داشت، که تولید کنندگان را مجبور می کند یا تنظیمات را تعدیل کرده و یا تولید را متوقف کنند. در عین حال، این کارشناس غیر متمرکز بودن تولید چیپ ها را تنها راه حل مشکل کمبود تراشه های کوچک می داند».

او یاد آور شد که سفارش خودرو در حدود 7 ماه انتظار نیاز دارد، صف ها برای همه مارک ها از بودجه تا حق بیمه، گسترده است و گذشته از همه اینها، وضعیت قطعات الکترونیکی در همه جا یکسان است. به همین دلیل، اگر سال گذشته به دلیل تاخیر در تقاضا پس از همه گیری، سالن های خودروسازی به سرعت خالی می شدند و در نتیجه قیمت خودروها افزایش می یافت، اکنون صف برای خودروها به دلیل کمبود قطعات، طولانی شده است.

او گفت: «تقاضای بیش از حد و مازاد بر عرضه یک دلیل سنگین برای افزاش برچسب قیمتها است. شرایطی که منجر به افزایش قیمتها شده با تغییرات و ناپایداری ارز ملی و همچنین مساله دلالها که از کاهش فروش احساس خطر می کنند و به دنبال جبران سود ناکافی هستند، تکمیل می شود».

 منبع:   www.ria.ru

 В России стартовала программа бесплатных путешествий для молодежи

 راه اندازی برنامه سفر رایگان برای جوانان در روسیه!

«روس توریسم» و «روس مالادیوژ» یک برنامه سفر رایگان برای جوانان در روسیه راه اندازی کردند که می توانند به آن بپیوندند و مقصد سفر خود را در وب سایت ویژه آن به آدرس https://morethantrip.ru انتخاب کنند.

این برنامه برای شرکت کنندگان در پلتفرم های «روسیه – کشور فرصت ها» (Россия — страна возможностей) و «موضوع دیگر» (Другое дело) در دسترس است. علاوه بر آن، شرکت کنندگان در مسابقات «تحول بزرگ» (Большая перемена) و «مسیر تو» (Твой ход) و همچنین فعالان انجمن روسی «دانش» (Знание) در آن شرکت خواهند کرد. به گزارش شبکه تلویزیونی «360» انتظار می رود حدود 50 هزار جوان روس بتوانند به صورت رایگان سفر کنند.

قول داده شده است که همه سفرها رایگان باشد. برای شرکت در برنامه، جوانان باید یک فرم درخواست پر کنند. این فرم برای همه کسانی که قبلاً در پلتفرم های نام برده شده و مسابقات مشخص شده ثبت نام کرده اند، در دسترس خواهد بود. شرکت کننده نتیجه نهایی را از طریق ایمیل دریافت خواهد کرد.

در این برنامه چهار نوع دسته بندی سفر ارائه شده است: تور آخر هفته «وطن کوچک» که در منطقه محل سکونت شرکت کنندگان انجام می شود. تور «مکانهای زیبا» از سه تا پنج روز در ناحیه فدرال خواهد بود. برنامه «کشور محبوب من» که 6 تا 10 روز ادامه دارد و در سراسر روسیه اجرا می شود. یک تور 7 تا 14 روزه نیز در سرتاسر روسیه وجود دارد.

 منبع:   www.lenta.ru

Россияне рассказали о своих самых сильных страхах

بیشترین ترس روس ها از چیست؟

ریانووستی به نقل از شرکت بیمه دولتی روسیه (РГС) نوشت: تعداد کمی از روس ها هستند که وقتی صحبت از بیشترین ترس آن ها می شود، دوران سالمندی، مرزهای بسته و سگ ها به ذهنشان خطور کند!

در مطالعه ای که این شرکت بیمه انجام داد، 1500 نفر از شهروندان روسیه شرکت کردند. نتایج نشان داد که روس ها به ندرت در مورد دوران سالمندی فکر می کنند: در حالی که دو سوم به طور مداوم یا دوره ای به این موضوع فکر می کنند، اما یک سوم از آن ها به هیچ وجه به آن دوران فکر نمی کنند. تنها 2.7 درصد از روس ها بشدت از سالمندی هراس دارند. ترس های دیگر روس ها، مرزهای بسته (2.4 درصد) و سگ ها ( 1.8 درصد) را شامل می شود.

اکثریت نسبی پاسخ دهندگان (13 درصد یا یک نفر از هر هشت نفر) اظهار داشتند که بیشتر از همه از این می ترسند که یکی از اعضای خانواده شان به سختی بیمار شود. تقریباً نیمی از این افراد از این موضوع در حال حاضر بیشتر از آغاز همه گیری ویروس کرونا ترسیده اند.

11 درصد از شهروندان روسیه (یک نفر از هر نه نفر روس) نگران آینده کودکان خود هستند. یک نفر از هر ده نفر ترس از جنگ دارد و 8 درصد از آن ها نیز نگران افزایش قیمت کالاهای اساسی و هزینه های مسکن و خدمات عمومی هستند. از آغاز همه گیری ویروس کرونا، 53 درصد از مردم بیشتر در مورد افزایش قیمت ها فکر می کنند. 7 درصد از روس ها بیشتر نگران آینده نامشخص والدین و عزیزان خود هستند و 6.8 درصد نیز از آینده نامعلوم کشور خود هراس دارند.

 منبع:   www.ria.ru

 Сборная России победила мальтийцев в матче отбора чемпионата мира

تیم ملی روسیه در دیدار انتخابی جام جهانی، مالت را شکست داد

تیم ملی فوتبال روسیه در دیدار مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، تیم مالت را شکست داد.

مسیر این بازی در دقیقه دهم توسط مهاجم فئودور اسمولوف، که با بازوبند کاپیتانی وارد زمین شد، باز شد. اشتباه دروازه بان مهمان هانری بونلو، به او کمک کرد تا خود را متمایز کند.

در پایان نیمه دوم، زلیمخان باکایف (بازیکن شماره 84) مزیت تیم والری کارپین را دو برابر کرد. این هافبک با اطمینان، یک ضربه پنالتی رایان کامنزولی مدافع مالتی، را مهار کرد.

با توجه به نتایج حاصل از شش نوبت، تیم ملی روسیه با داشتن 13 امتیاز در مقام دوم در گروه H است. تیم کرواسی پیشرو است، که پیش از روس ها در مقام اول قرار دارد.

کروات ها در دیدار خود اسلوونیایی ها را با نتیجه 3 بر صفر شکست دادند. در دیگر دیدار این گروه، تیم ملی اسلوواکی تیم قبرس را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد.

رقیب بعدی تیم ملی روسیه، اسلوواکی ها خواهند بود. این بازی 8 اکتبر در کازان برگزار می شود.

منبع:   www.rsport.ria.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *