انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Как подготовить организм к сезону простуд

چگونه بدن خود را برای فصل سرما آماده کنیم؟

برای تقویت ایمنی در پاییز، ویتامین ها و مواد معدنی خاصی مورد نیاز است. آنا باسووا، متخصص تغذیه به رادیو اسپوتنیک گفت که چگونه بفهمیم بدن دقیقاً به چه چیزی نیاز دارد.

با شروع هوای سرد و فصل سرماخوردگی، اطمینان از دریافت همه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن بسیار مهم است. آنا باسووا، متخصص تغذیه در بیمارستان بالینی مرکزی پزشکی راه آهن روسیه، در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک توضیح داد که چگونه می توان تعیین کرد که کدام یک از این ویتامینها در پاییز برای بهبود وضعیت سلامتی مورد نیاز است.

وی گفت: «ویتامین ها دو دسته محلول در آب و محلول در چربی هستند. نیاز بدن به ویتامین های محلول در چربی به فصل ها بستگی ندارد، تنها استثناء ویتامین D است، که به لطف نور خورشید می توانیم در تابستان نیز آن را دریافت کنیم.  ویتامین های محلول در آب دقیقاً همان چیزی است که باید در پاییز به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

این متخصص تغذیه می گوید: «ما ویتامین های محلول در آب را با میوه ها و سبزیجات دریافت می کنیم. صرفنظر از تعداد زیاد میوه و سبزیجات تازه در تابستان، ذخیره ویتامین ها برای کل سال غیرممکن است. علاوه بر این، اگر فردی تحت فشار یا فعالیت بدنی شدید باشد، نیاز او به این مواد نیز افزایش می یابد. بنابراین، تعادل برخی ویتامین ها مانند ویتامین C باید در طول سال در بدن حفظ شود».

او ادامه داد: «علاوه بر این، در پاییز، دریافت برخی از عناصر کمیاب به ویژه برای تقویت سیستم ایمنی مهم است. توجه بیشتری به ریز عناصر داشته باشید. از عناصر ریز، من «روی» را توصیه می کنم. همچنین، ما ذخیره سلنیوم بسیار کمی داریم و شما می توانید آن را در تمام طول سال مصرف کنید. در مورد بقیه ریز عناصرها مقدار مصرف باید به صورت فردی انتخاب شود.»

وی افزود: «پزشک به شما کمک می کند تا دریابید که بدن چه عناصری کمبود دارد. توصیه می شود که این عناصر به صورت یک کمپلکس و بعد از آنالیز بیوشیمیایی خون و تشخیص میزان آنها و یا آنالیز عناصر کمیاب در مو، مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین لازم است آگاهانه به انتخاب ویتامین ها نزدیک شوید، به ویژه اگر فردی دارای بیماریهای مزمن دستگاه گوارش باشد. اگر بیماری های مزمن دارید، به ویژه بیماری هایی که با اختلال در عملکرد روده ها مرتبط هستند، منجر می شود که ویتامین های موجود در محصولات جذب نشوند. حتی هنگام مصرف کمپلکس های ویتامین، اکثر ویتامین ها به بدن این افراد نمی رسند. در این مورد، شما باید با پزشک مشورت کنید، آنالیز بیوشیمی خون انجام دهید و بر مصرف ویتامین هایی که فرد فاقد آن است، تمرکز کنید».

منبع: www.radiosputnik.ria.rul

Эксперт назвал причину снижения цен на бензин

دلیل افت قیمت بنزین در روسیه

ایگور یوشکوف، یکی از کارشناسان برجسته صندوق امنیت ملی انرژی، برای ریانوستی توضیح داد: «در هفته اول سپتامبر، با بازگشت روس ها از تعطیلات در سراسر كشور و کاهش تقاضای فصلی، متوسط ​​هزینه بنزین در ایستگاه های گاز در روسیه كاهش یافت».

به گفته رستات، قیمت بنزین خرده فروشی در ماه اوت 1.4 درصد افزایش یافت، در حالی که در هفته اول سپتامبر- از 30 آگوست تا 6 سپتامبر- قیمت بنزین 15 کوپک کاهش یافت، که برای اولین بار از بعد از سپتامبر 2020 اتفاق افتاد.

یوشکوف توضیح داد: «افزایش قیمت بنزین در بورس اوراق بهادار در ماه آگوست با افزایش تقاضای سوخت توضیح داده می شود زیرا امسال مردم بیشتر خودرو می رانند، مرز بسیاری از کشورها بسته هست، در نتیجه بسیاری از مردم تصمیم گرفته اند با اتومبیل به تعطیلات بروند. در همان زمان، در ماه سپتامبر اوضاع بهتر شده است زیرا مردم به کار خود باز می گردند و عامل تقاضای فصلی در حال از بین رفتن است و بر این اساس، قیمت های خرده فروشی بنزین شروع به کاهش می کند.»

به گفته وی، تهدید بسته شدن کامل صادرات بنزین نیز روی این مسله تأثیر داشت. این امر به این واقعیت منجر شد که شرکت های نفتی عرضه بورس را افزایش دهند. در نهایت، تعمیرات فصلی در پالایشگاه هم به تدریج در حال تکمیل است.

این کارشناس در پایان گفت: «همه اینها با هم وضعیت را در بازار تثبیت می کند و اطمینان وجود دارد که تا پایان سال بنزین در تورم باقی می ماند.»

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *