انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/20

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Названа неожиданная причина коронавируса

علت غیر منتظره کرونا ویروس!

سوتلانا مالینوفسکایا، متخصص بیماری های عفونی در این مورد در رادیو 1 هشدار داد که خلق و خوی بد و نامناسب می تواند باعث عفونت ویروس کرونا شود.

به گفته وی، وضعیت روانی قوی ترین تأثیر را بر سیستم ایمنی دارد. قدرت دفاع بدن در برابر ترس، وحشت و افسردگی کاهش می یابد. این متخصص متقاعد شده است که سطح بیماری موجود تا حد زیادی با کاهش ایمنی مرتبط است.

این متخصص تأکید کرد: ضایعات روانی در کروناویروس گاهی اوقات آنقدر گسترده است که بیمار می تواند با غرایز خود مخالف باشد، به عنوان مثال با غریزه حفاظت از خود، که منجر به عقب نشینی از خود و امتناع از درمان می شود.

این متخصص بیماری های عفونی گفت: در حال حاضر تأثیر کووید 19 بر توانایی های شناختی انسان هنوز به طور کامل مطالعه نشده است، اما از قبل مشخص شده بود که ویروس کرونا تأثیر جدی بر روان بیمار دارد و منجر به افسردگی طولانی مدت پس از بهبودی می شود.

در حال حاضر بسیاری از روس ها مبتلا به کرونا ویروس سویه دلتا هستند که دو برابر نوع اولیه عفونی بوده و همچنان در حال جهش است. سازمان جهانی بهداشت این گزینه را به عنوان سویه «نگران کننده» طبقه بندی کرده است. علاوه بر دلتا، سویه های آلفا (انگلیسی)، بتا (آفریقای جنوبی) و گاما (برزیلی) نیز اضافه شدند.

در حال حاضر، روسیه پنج واکسن کروناویروس ثبت شده دارد: اسپوتنیک وی، اپی واک کرونا، کووی واک، اسپوتنیک لایت و اپی واک کرونا-ان.

منبع: www.ria.ru

Кинорежиссер рассказала, почему британцам интересна Россия

 علت علاقه انگلیسی ها به سینمای روسیه چیست؟

بنیانگذار و رئیس جشنواره بین المللی فیلم سوچی و بریتانیا، بالاگووا کاندور، کارگردان فیلم عشق، می گوید: «روسیه همیشه برای تماشاگران انگلیسی جذاب و هیجان انگیز است.»

اوایل روز جمعه، ششمین فصل جشنواره بین المللی فیلم سوچی و انگلستان در چلتنهام انگلستان آغاز شده و یکی از قسمت های مینی سریال داستایوفسکی به کارگردانی ولادیمیر خوتیننکو به عموم ارائه شد.

«بالاگووا کاندور» برای ریا نوستی چنین توضیح داد: «روسیه برای مخاطبان انگلیسی همیشه جذاب است. دلیلش را به شما می گویم. روشنفکران در بریتانیای کبیر می دانند که روسیه همیشه استانداردهای فرهنگی را به جهان دیکته کرده است. اکنون تعداد کمی از نسل جوان در روسیه این را درک می کنند، اما به طور کلی، بیایید به یاد داشته باشیم که در قرن های 18 و 19 روسیه استاندارد فرهنگی را به جهان دیکته کرد … در اینجا تولستوی قبل از انتشار در روسیه ترجمه شده است.»

این کارگردان خاطرنشان کرد: «با وجود این واقعیت که شاید همه در بریتانیا آثار نویسندگان روس را نخوانده باشند، اما برخی مطالب درباره تولستوی، داستایوسکی و پوشکین بر زبان همه است. مردم بلافاصله می فهمند که این آثار عمیق هستند و نه صرفا سرگرم کننده، که باید آن ها را درک کرد و آموخت. من چنین درک می کنم که مردم می خواهند آنها را بشناسند. خود دیده ام که مردم چگونه به این آثار گوش می دهند و نگاه می کنند. در این باره جای فکر وجود ندارد، یا اشتیاق وجود دارد یا خیر.»

جشنواره فیلم سوچی-بریتانیا یک پروژه فرهنگی غیر انتفاعی است که هدف آن رواج سینمای روسیه در بریتانیا است. فینال این رویداد شامل اهدای جوایز «ایریدا» است که درسوچی برگزار می شود. هفته رسمی نمایش فیلم های برنده همراه با مراسم اهدای جایزه به کسانی که نتوانستند در فینال شرکت کنند، هر ساله در انگلستان برگزار می شود.

منبع: www.ria.rul

В России за сутки потушили 37 лесных пожаров

در روسیه در طی یک روز 37 مورد آتش سوزی جنگلی را خاموش کردند!

 به نقل از آویالس آخرانا، خدمات آتش سوزی جنگل ها در روسیه 37 مورد آتش سوزی را در مساحت 12231 هکتار خاموش کردند.

بر اساس اطلاعات خدمات اعزام جنگلداری منطقه ای، طی روز گذشته در 10 سپتامبر 2021، 37 مورد آتش سوزی جنگلی در روسیه توسط نیروهای آتش نشانی جنگل در مساحت 12231 هکتار خاموش شد.

در نیمه شب 11 سپتامبر در فدراسیون روسیه، 69 مورد آتش سوزی جنگلی در مساحت 210،640 هکتار، به طور فعال خاموش شدند. بزرگترین منطقه آتش سوزی در یاکوتیا ثبت شده است. در آن منطقه 51 مورد آتش سوزی در مساحت 204،736 هکتار رخ داد.

منبع: www.ria.rul

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *