انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/22

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Назвали число получивших первый компонент вакцины от COVID-19 москвичей

مقامات روس تعداد مسكويي هايي را که اولین جزء واکسن كوويد-19 را دریافت کرده اند، اعلام کردند!

به گزارش خبرگزاري تاس، معاون شهردار پایتخت در پاسخ به سوال آناستازیا راکووا در خصوص توسعه اجتماعی، اعلام کرد: «تعداد افرادی که اولین جزء واکسن کرونا را دریافت کردند، در مسکو از پنج میلیون نفر فراتر رفت».

وی خاطرنشان کرد که این تعداد از واکسینه شدگان تقریباً 50 درصد از کل جمعیت، در رده سني شاغلين، در پایتخت،هستند.

راکووا گفت که تنها 22 درصد از کل افراد واکسینه شده ساکن پایتخت، افراد بالای 60 سال هستند. وی تأکید کرد که ميزان افراد واکسینه شده در این رده سنی، یک سوم و بسیار کم است.

پیشتر، ایمونولوژیست بولیبوک، احتمال ورود موج چهارم كوويد-19 را به مسکو ارزیابی کرده بود. به گفته وی، ممکن است افزایش موارد ابتلا در پاییز اتفاق بیفتد، اما هیچ قرنطینه جدیدی وجود نخواهد داشت.

منبع: www.lenta.ru

Минсельхоз России поддержал перенос реформы утилизации отходов

وزارت کشاورزی روسیه از تعویق اصلاحات مربوط به دفع زباله حمایت کرد!

روز دوشنبه، 13 سپتامبر، شبكه ي خبري «ر ب كا» با اشاره به نامه ي اوکسانا لوت، معاون رئیس، خطاب به ویکتوریا آبرامچنکو، معاون نخست وزیر، که مسئول نظارت بر اصلاحات است، گزارش داد: «وزارت کشاورزی روسیه از پیشنهاد تجاری مبنی بر به تعویق انداختن اصلاح مدیریت پسماند در روسیه از سال 2022 به سال 2025 حمایت کرد».

این نامه در 8 سپتامبر ارسال شده بود. مارتا گالیچوا، نماینده آبرامچنکو، دریافت آن را تأیید کرد.

آنها در این نامه به انجمن تجاری پیشنهاد می کنند که اصلاح مسئولیت گسترده تولید کنندگان، که نرخ 100 درصد بسته بندی بازیافت را معرفی می کند، به مدت سه سال به تعویق بیفتد.

در روسیه، از سال 2015، مکانیسم مسئولیت گسترده تولیدکنندگان در حال اجرا است كه تولید کنندگان را ملزم می کند كالاهاي مورد استفاده خود (10 تا 45 درصد از حجم تولید) را بازيافت كنند یا برای این کار مبلغي را به مجموعه محیط زیست بپردازند. با این حال، گزارش بازیافت تا کنون تنها توسط بخش کوچکی از تولیدکنندگان ارائه شده است.

بنابراین، به گفته خدمات فدرال نظارت بر مدیریت منابع طبیعی، سال گذشته تنها 20 هزار از حدود چهار میلیون شرکت، چنین گزارش هایی را ارائه کردند و آنها تنها چهار میلیارد روبل به عنوان هزینه محیط زیست پرداخت کردند.

در پايان سال 2020، دولت مفهوم جديدي را در خصوص رياست بخش فروش، اتخاذ كرده است كه بايد از يكم ژانويه 2022 اجرا شود. این مفهوم، بازیافت 100 درصدی بسته بندی ها و افزایش تدریجی استانداردهای بازيافت کالا (و یا پرداخت مالیات به مجموعه محیط زیست) را در نظر می گیرد و اين ميزان سالانه ده درصد افزایش می یابد.

به هر حال نمایندگان مشاغل پیشنهاد کردند که در این لایحه، افزایش تدریجی استاندارد برای بازيافت بسته بندی ها تا سال 2025 به تعويق بيفتد تا از افزایش شدید بار به شرکت های مواد غذایی و واردکنندگان کالا جلوگیری شود. آنها همچنین درخواست کردند که اجازه داشته باشند، کالا یا بسته بندی را به تنهایی از طریق انجمن های صنفی دفع و بازيافت کنند.

این پیشنهادات تجاری توسط معاون وزیر کشاورزی به ویکتوریا آبرامچنکو ارائه شد. علاوه بر این، لوت از ایده اتحادیه های صنعتي حمایت کرد تا معیارهای شاخص های عملکرد کلیدی جمع آوری زباله ها به صورت جداگانه و انگیزه بخشي جهت جمع آوری تفكيكي زباله ها توسط مردم را، معرفی کند.

در عین حال، وزارت توسعه اقتصادی قبلاً از درخواست جامعه تجاری مبني بر به تعویق انداختن اصلاحات حمایت کرده و اظهار نظر کرده است که باید تا سال 2024 به تعویق بیفتد.

همانطور که سرپرست وزارت منابع طبیعی الکساندر کوزلوف در مصاحبه با «ر ب كا» گفت: «شرکت های معروف جهان مقامات روسی را فریب می دهند و اطلاعات نادرستی در مورد بازیافت و بسته بندی آنها ارائه می دهند». به گفته وی، اگر تولیدکنندگان کالا و بسته بندی، برای بازيافت ظرفیتي ایجاد نکنند، باید هزینه زیست محیطی را بپردازند و دولت برای این پول، ظرفیت هایی را ایجاد می کند. وی خاطر نشان کرد که مقامات فشارهای متفاوتی را از جمله با استفاده از رسانه ها بر خود احساس می کنند. اما او تاکید کرد که این استراتژی باید اجرا شود.

پیشتر «ايزوستيا» با استناد به مطالبی از اپراتور محیط زیست روسیه نوشت، که به لطف اجرای مفهوم جدید «مسئولیت گسترده تولید کنندگان»، بخش بودجه روسیه قادر خواهد بود كه تا سالانه 42.3 میلیارد روبل مالیات دریافت کند.

از محاسبات برآمده است که روسيه قادر خواهد بود از طریق ساخت شرکت های جدید برای پردازش زباله ها، بودجه بیشتری را نيز جمع آوری کند، زيرا آنها به مالیات دهندگان جدیدی تبديل خواهند شد.

وزارت منابع طبیعی، به عنوان بخشی از اصلاحات، می خواهد ثبت کالاها را در سیستم اطلاعاتي دولتي، واحدي جهت محاسبه ضایعات ناشی از استفاده کالا ها و ممنوعیت فروش آنها ایجاد کند، زيرا كه اين موارد قبلا ثبت نشده است. این اطلاعات براي کنترل مبالغ پرداختي توسط تولید کنندگان مجموعه محیط زیست درخصوص بازيافت کالاها مورد نیاز است. در عین حال، این بخش تأکید می کند که اصلاح زباله ها بر طیف کالاهای فروشگاه ها، تأثیر نمی گذارد و هیچ کمبود کالا و کاهش دامنه آنها در فروشگاه های روسیه وجود نخواهد داشت.

 منبع: www.lenta.ru

Россияне назвали лучшие страны для жизни

روسها بهترین کشورها برای زندگی را نام بردند!

نظرسنجی «سوپر جاب» نشان می دهد که بیش از 40 درصد از روس ها می گویند اگر فرصت زندگی در هر نقطه دیگری را داشته باشند، مایلند در روسیه بمانند. در سال 2010 این رقم 23 درصد بود.

این نظرسنجی از 24 آگوست تا 7 سپتامبر در522 نقطه در همه مناطق روسیه انجام شد.3 هزار پاسخ دهنده بالای 30 سال در آن شرکت کردند. مقام دوم در رتبه بندی بهترین کشورها برای زندگی ایالات متحده آمریکا شد که 7 درصد از پاسخ دهندگان مایل به زندگی در آنجا هستند. (در سال های 2010 و 2016- 5 درصد بود).

پنج کشور پرطرفدار نیز شامل کانادا، ایتالیا و سوئیس است که هرکدام توسط 4 درصد از پاسخ دهندگان انتخاب شده اند. آلمان را 3 درصد از شرکت کننده ها انتخاب کردند. اسپانیا، استرالیا و سوئد هرکدام 2 درصد. آمادگی برای زندگی دربریتانیای کبیر، فرانسه، ترکیه، کره جنوبی، جمهوری چک، ایسلند و سایر کشورها توسط 1 درصد از پاسخ دهندگان اعلام شد. این مطالعه نشان داد که در بین کسانی که مایل به ماندن در روسیه هستند، تعداد زنان بیشتر از مردان است (45 در مقابل 39 درصد).

روسیه همچنین توسط اکثر نمایندگان مشاغل رایج مورد بررسی این سرویس (پزشکان، معلمان، فروشندگان، مدیران فروش و خدمات مشتری، برنامه نویسان، فروشندگان، منشیان، مدیران منابع انسانی، رانندگان، حسابداران و ..) به عنوان کشور محل اقامت انتخاب شد.

در میان کسانی که مایل به زندگی در ایالات متحده آمریکا هستند، اکثریت پزشکان (23%)، اقتصاددانان (20%)، برنامه نویسان (15%) و مدیران سیستم ها آماده انتخاب کانادا (19%)، آلمان، حسابدار (15%)، ایتالیا، منشی (17%) هستند.

منبع: www.rbc.ru

 НОВЫЕ СВЕТОФОРЫ С КВАДРАТНЫМ ТАБЛО ПОЯВИЛИСЬ В ЦЕНТРЕ ГОРОДА

چراغ های راهنمای مربع جدید در مرکز شهر نصب شد!

چراغ های راهنمایی جدید در تقاطع خیابان لنین و 8 مارس نصب شد. این دستگاه ها تا 30 سپتامبر 2021 به شبکه متصل خواهند شد. درصفحه نمایش آنها امکان نمایش اطلاعات گرافیکی اضافی وجود دارد.

مرکز مدیریت ترافیک شهر خاطرنشان کرد که در این چراغ های راهنمایی از ال ای دی استفاده شده که باعث کاهش مصرف  انرژی می شود. همچنین این دستگاه ها بسیار قابل اعتماد و بصری هستند.

در سال 2021 علاوه بر تقاطع خیابانهای لنین و 8 مارس، چراغ های راهنمایی مربع در تقاطع لنین و پوشکین نیز نصب می شود.

منبع: www.vesti-ural.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *