انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/23

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Российский инфекционист описал четвертую волну COVID-19

 موج چهارم كوويد -19 در روسیه!

آندری پوزدنیاکوف، پزشک روسی بیماریهای عفونی، پزشک ارشد آزمایشگاه بالینی و تشخیصی «اينويترو سيبيريا» طي مصاحبه اي با ريانوستي در توصيف شيوع جديد ويروس كرونا، گفت: «موج چهارم جدید کروناویروس تفاوت چندانی با موج تابستانی بیماری نخواهد داشت، اما ممکن است عفونت های فصلی هم به آن اضافه شود».

به گفته این کارشناس، سویه «دلتا» و احتمالاً «دلتا پلاس» غالب خواهند بود. وی گفت: «بر این اساس، همه افراد صرف نظر از سن، مستعد بيماري هستند».

پوزدنیاکف همچنین ترکیب احتمالی ویروس را با سایر عفونت های تنفسی، که معمولا در پاییز بیشتر رخ مي دهند، به اصطلاح عفونت های تركيبي، رد نکرد. با این حال، هنوز دقیقاً مشخص نیست که سویه دلتا چگونه رفتار خواهد کرد.

در عین حال، متخصص بیماری های عفونی مطمئن است که شدت اين موج جدید کمتر از موج تابستاني نخواهد بود. علاوه بر این، ممکن است با آغاز سال تحصيلي و باز شدن مدارس و مهد كودك ها، موارد ابتلاي بیشتری در میان کودکان وجود داشته باشد. در این مورد، افراد واکسینه شده نیز بیمار می شود، اما به شکل خفیف تری.

او گفت: «بر اساس برآوردهای ما، موج جدید همه گیری، مانند همه موج های قبلی، دو تا سه ماه طول خواهد کشید و احتمال تعطيلي هم كم است. اکنون پزشکان نسبت به یک سال پیش آمادگی بیشتری برای موج جدید همه گیری دارند و اگر همه افراد به رعايت اقدامات اساسی اپیدمیولوژیکی ادامه دهند، هیچ قرنطینه ای وجود نخواهد داشت».

پیش از این، ولادیمیر بولیبوک، متخصص آلرژی و ایمونولوژی، از روس ها خواسته بود در ارتباط با ورود احتمالی موج چهارم ویروس کرونا مسئولیت پذيرتر باشند. وی توصیه کرد که فاصله اجتماعی توسط افرادی که قبلاً تشخيص داده شده كه به كوويد 19 مبتلا شده اند، رعایت شود و بقیه افراد نيز نباید از زدن ماسک غافل شوند.

منبع: www.lenta.ru

Синоптик оценил вероятность бабьего лета в России

احتمال وقوع تابستان هندي در روسیه!

الکساندر شوالوف، رئیس مرکز پیش بینی «مت او»، در گفتگو با خبرگزاري لنتا، احتمال ورود تابستان هندي به روسیه را ارزیابی کرد. به گفته وی، احتمال گرم شدن هوا تا پایان ماه وجود دارد.

او گفت: «می دانید، من همچنان منتظر بودم. این احتمال غیر صفر وجود دارد که در روزهای 25 تا 26ام سرما با انفجار گرما جایگزین شود. آب و هوا با جهش زندگی می کند، و این چیزی است که آن را متفاوت می کند. هنجار دما یک مقدار مصنوعی است. همانطور که هر فرد با حدود متوسط ​​تفاوت دارد، آب و هوا هم با حدود ميانگين ​​افتراق دارد. البته برای پیش بینی آب و هواي کل پاییز هنوز زود است، زیرا صحت چنین پیش بینی هایی بسیار کم خواهد بود».

پیش از این، شوالوف گفته بود که یک سرمای شدید در حال حاضر به شمال غربی بخش اروپایی روسیه رسیده است و وقوع اين سرما، شب هنگام در مسکو و منطقه ي حوالي مسکو،  انتظار می رود. به گفته این متخصص، انتظار يك جبهه سرد كه پیشگام آن تقویت باد است، براي روسيه وجود دارد.

 منبع: www.lenta.ru

Часто отдыхающий на российском юге турист назвал главные методы обмана торговцев

روشهاي اصلي فريبكارانه فروشندگان در جنوب روسیه به روایت یک توريست روس!

یک مسافر روس، که اغلب در جنوب اين کشور استراحت می کند، در مورد روش هایی که معامله گران در بازارها اغلب برای فریب گردشگران استفاده می کنند، صحبت کرد. او مشاهدات خود را در وبلاگی در بستر ياندكس.زن به اشتراک گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: «در وهله ي اول، فروشندگان از گردشگران نمی پرسند چند گرم از هر محصول خاص نیاز دارند، بلکه آن را برداشته و تا حدی بسته بندی می کنند، سپس می پرسند: چقدر مي خواستيد؟».

او شفاف تر سخن گفت: «خوب گردشگر باید چه کار کند؟ او بايد مقدار مورد نیاز خود را به گرم ذکر کند. نکته اصلی این است که قبل از اینکه فروشنده محصول را آماده یا بسته بندي کند، بايد اين كار را كرد».

علاوه بر این، وي خاطر نشان کرد که فروشنده ها، سالاد و غذاهای دریایی را که بر اساس وزن فروخته می شوند، را در بالاي بسته بندي قرار مي دهند. مثلا صدف، راپانا و ماهی را در بالای آن قرار می دهد و خریدار احساس می کند که تعداد زیادی از آنها در بسته وجود دارد. اما داخل بسته بندي مثلا هویجي وجود دارد که بسیار ارزان تر است.

وی همچنین توجهات را به این واقعیت جلب کرد که در جنوب روسیه اغلب از مقیاس های فريبكارانه استفاده می شود، که وزن جنس خریداري شده را دو برابر می کند. برای جلوگیری از اين امر، او توصیه کرد که افراد ترازوهای شخصی با خود داشته باشند و کالاها را روی آن وزن کنند. عبارت «اجازه دهید با ترازوی خود وزن كنم»، براي فروشندگان، مانند پارچه ي قرمز رو به روي گاوها عمل می کند. آنها بلافاصله از فروش هر چیزی خودداری می کنند، وزن كردن را متوقف كرده و عصبی می شوند.

در ماه اوت، شخصي از مسافران روسی از کریمه دیدن کرد و توضیح داد که چگونه فروشندگان در بازارهای محلی در برخورد با خریداران تقلب می کنند. این گردشگر با اشاره به اینکه فروشندگان به دروغ می گویند: «من گران تر مي فروشم، اما به شما تخفیف می دهم»، گفت كه او دو بار در بازار بوده و در هر دو مورد، قیمت یکسانی به او داده شده بود.

منبع: www.lenta.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *