انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/25

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Выставка «Хранители веры: инквизиция и охота на ведьм»

 برگزاری نمایشگاه «نگهبانان ایمان: تفتیش عقاید و شکار جادوگران» به شکل رایگان، در مسکو

ظهور مساله تفتیش عقاید که بدعتهای زیادی را ایجاد کرد، سوالات زیادی را مطرح می کند و منجر به ایجاد تعداد قابل توجهی کلیشه و افسانه های عرفانی شده است.

آزار و اذیت بدعت گذاران، انواع مختلف آزاد اندیشان، شکار جادوگران، از نظر بسیاری به عنوان نمادی از «قرون وسطی تاریک» تلقی می شود، اما تفتیش عقاید در آغاز عصر جدید، درست تا قرن 18 وجود داشت.

این نمایشگاه شامل آثاری در مورد تاریخ تفتیش عقاید مقدس، حرکات بدعت آمیز و فرایندهای جادوگری است. این موضوعات در آثار محققان خارجی و داخلی منعکس شده است.

در این نمایشگاه همچنین ترجمه های مدرن معروفترین نسخه رساله شیطان شناسی، چکش جادوگران، که در 1486-1487 توسط تجسسگران آلمانی دومینیکن «هاینریش کرامر» و «یاکوب اسپرنگر» نوشته شده است، نمایش داده می شود.

این نمایشگاه از 2 سپتامبر تا ۲۵ اکتبر در مسکو در محل کتابخانه عمومی دولتی دولتی روسیه برگزار می شود. شرکت در آن برای عموم‌ رایگان است.

آدرس کامل نمایشگاه: مسکو، بزرگراه استاروسادسکی، پلاک 9 (ایستگاه متروی کیتای گورود)

منبع: www.culture.ru

Спектакль «Под одной крышей»

 اجرای نمایش «زیر یک سقف» در مسکو

 داستان نمایش: سه نسل از زنان با هم زیر یک سقف زندگی می کنند و با بی حوصلگی منتظر شاهزاده ای زیبا هستند. سه شکل از تلاش برای یافتن خوشبختی و شادی زنانه.

به گفته رومن سامگین، کارگردان، «این نمایش در مورد حقیقتی انسانی، حقیقت زندگی و زنان می باشد». این اجرا همراه با زنان بازیگر فوق العاده، عشق بی پایان و نوستالژی دوران جوانی ساخته شده است. نویسندگان در این مسیر ضمن افزودن ماجراهایی با رنگ و بوی جدید از بازنویسی پایان تراژیک اجتماعی آن هراسی نداشتند و بدین ترتیب اثری خنده دار و تلخ، زیبا و در قالبی محترمانه شکل گرفت.

این نمایش از 4 اکتبر تا 22 دسامبر در مسکو برگزار می شود.

محل برگزاری نمایش: مسکو، خیابان دمیتروفکا، پلاک 6 (ایستگاه های مترو: «تورسکایا»، «پوشکینسکایا»، «چخوفسکایا»)

هزینه ی بلیط: از 400 روبل

منبع: www.culture.ru

 Москвичам пообещали новую волну похолодания с дождями

موج جدید سرما در مسکو همراه با باران!

رومن ویلفند، مدیر علمی مرکز آب و هواشناسی روسیه، به مسکوئی ها موج جدیدی از سرما را همراه با باران وعده داد. وی به خبرگزاری تاس گفت که دما در پایتخت روز یکشنبه 19 سپتامبر به پنج درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

وی ادامه داد: «روز یکشنبه کاهش بیشتری در دمای هوا رخ می دهد و بارش باران را نیز خواهیم داشت و روزی بارانی خواهد بود. دمای شب1 تا 6 درجه و در روز تا حداکثر 5 الی 10 درجه خواهد بود.»

این آب و هوا در روز دوشنبه 30 سپتامبر هم ادامه می یابد، بعد از آن دمای هوا افزایش می یابد و بارش ها متوقف می شود. البته انتظار گرمای قابل توجه وجود ندارد. بلکه درجه حرارت چند درجه افزایش یافته، مابین 7 تا 12 درجه خواهد بود. اما بارش در روز سه شنبه متوقف می شود.

پیشتر، ویلفند در پایان هفته به ساکنان منطقه در مورد یخبندان و سرما زدگی هشدار داده بود. این کارشناس پیش بینی می کند که در شب جمعه 17 سپتامبر، در منطقه مسکو، درجه حرارت از صفر به منفی سه درجه کاهش می یابد و  بعد از ظهر در آخر هفته هوا از یک تا شش درجه گرم می شود.

منبع: www.moslenta.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *