انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/28

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Спад заболеваемости COVID-19 в России спрогнозировали в следующем году

پیش بینی کاهش شیوع ابتلا به کووید 19 در روسیه در سال آینده!

امکان کاهش شیوع کووید 19 در ژانویه 2022 در روسیه وجود دارد.

آندری ایسایف، بنیانگذار و مدیر کل مرکز علمی تحقیقات ژنتیک مولکولی DNKOM، این پیش بینی ها را به خبر گزاری تاس اعلام کرد.

او گفت: «ما نمی توانیم زمان شروع موج کرونا را پیش بینی کنیم، اما می توانیم زمان پایان آن را پیش بینی کنیم. معمولا بیماری های عفونی به شکل موج بروز می کنند. در مورد کرونا ویروس این موج بین 4 تا 6 هفته طول می کشد. اگر که موج در پایان ماه اکتبر- نوامبر آغاز شود بنابراین در آغاز تعطیلات سال نو به دلیل سرما و ضعیف شدن ارتباطات اجتماعی، ما کاهش ابتلا به کرونا ویروس را خواهیم داشت. در تعطیلات سال نو در ماه ژانویه ممکن است دوباره محرک بستری شدن در بیمارستان را داشته باشیم و اما تا پایان ژانویه به هر حال موج کاهش پیدا می کند.

به گفته ی ایسایف: «ما اکنون حجمی از مبتلایان را مشاهده می کنیم و در مناطقی موج سوم کرونا به موج چهارم تبدیل شده است. در این خصوص در پایتخت بر اساس داده های DNKOM وضعیت آرامتر است».

این متخصص یک عامل تشدید کننده در افزایش شیوع را، نوع جدیدی از ویروس کرونا به نام «مو» دانست که به گفته دانشمندان می تواند تحت اثر آنتی بادی ها نیز قرار نگیرد.

ایسایف بر این باور است: «اگر این امر تایید شود، می تواند موج چهارم را تقویت کند. اما من این طور حساب می کنم که زودتر از نیمه اکتبر موجی برای ما شروع نخواهد شد».

18 سپتامبر گزارش شد، که در روز گذشته در روسیه 20329 مورد ابتلای جدید به کرونا وجود داشته است.

پیش تر در 17 سپتامبر، میخاییل موراشکو، سرپرست وزارت بهداشت، گفته بود که در حال حاضر در کشور 41 میلیون نفر با استفاده از دو دوز دارو واکسیناسیون را انجام داده اند.

وزیر بهداشت گفت: «تقریباً 47.5 میلیون نفر با دوز اول و 41 میلیون نفر طی دو دوز واکسینه شده اند».

منبع:www.lenta.ru

Из-за пандемии COVID-19 дети во всем мире начали заражаться малоизвестным вирусом – СМИ

 آغاز ابتلای کودکان در سراسر جهان به ویروس ناشناخته ای به علت کرونا ویروس

به گزارش بی بی سی نیوز، پزشکان در ایالات متحده، سوئیس، انگلستان و ژاپن عفونت های توده ای با ویروس سینسیتیال تنفسی (RSV) کمتر شناخته شده را در بین کودکان ثبت کرده اند.

طبق گفته رابیا آگا، رئیس بخش بیماریهای عفونی کودکان در بیمارستان نیویورک: «موارد عفونت در ماه آوریل در زمینه همه گیری ویروس کرونا ثبت شد».

به گفته این پزشک: «کووید 19 بر گسترش ویروس های سینسیتیال تنفسی تأثیر گذاشت، زیرا کودکان به دلیل اقدامات قرنطینه ایمنی ندارند. بخش آی سی یو بیمارستان ما پر شده است، اما این بار نه از مبتلایان به کرونا، بلکه از یک ویروس دیگر».

کریستوف برگر، رئیس بخش بیماریهای عفونی یکی از بیمارستانهای کودکان در زوریخ، گفت که برای پزشکان در سوئیس، همه گیری ویروس جدید یک شگفتی کامل بود.

برگر می گوید: «ما شگفت زده شدیم. ما می دانستیم که این موضوع ارزش توجه را دارد، اما انتظار نداشتیم که موارد زیادی وجود داشته باشد».

پیش از این، یوگنی کوماروفسکی، پزشک و مجری تلویزیون نحوه هشدار در خصوص کودکان در برابر عفونت کرونا را توضیح داد. این متخصص خاطر نشان کرد: «دانش آموزان به صورت تمام وقت آموزش خواهند دید، بنابراین، کودکانی که واکسینه نشده اند باید در طول کلاس از ماسک طبی استفاده کنند».

وی همچنین افزود که معلمان باید واکسینه شوند. چنین اقدامی وضعیت اپیدمیولوژیک را بهتر تحت تأثیر قرار می دهد و نسل جوان را به سمت واکسیناسیون سوق می دهد.

منبع: www.m24.ru

Москвичам рассказали, как изменилась Павелецкая площадь

تغییراتی در میدان پاولتسکایا در مسکو!

یک پارک به جای زمین خالی در میدان پاولتسکایا ظاهر شد.

در حال حاضر مسکوئی ها منطقه دیگری برای پیاده روی و تفریح ​​دارند. فواره ها، آمفی تئاتر تابستانی و سایبان های شیشه ای در این منطقه قرار داده شد.

همچنین، پارک در محل یک مرکز مهم حمل و نقل واقع شده است: ایستگاه قطار، مترو و ایستگاه های حمل و نقل عمومی زمینی در این بخش وجود دارد.

جزئیات بیشتر درگزارش کانال تلویزیونی مسکو24 وجود دارد.

منبع: www.m24.ru

День оружейника в России

 19 سپتامبر-روز اسلحه ساز در روسیه!

 هر ساله در 19 سپتامبر به عنوان روز اسلحه ساز، جشن گرفته می شود.

این جشن برای همه کارگران مجموعه نظامی-صنعتی، سازندگان سلاح های داخلی، متخصصانی که با سابقه توسعه تجارت اسلحه و مطالعه سنت های سلاح های روسی سروکار دارند، برگزار می شود.

فرمان «تعیین روز اسلحه ساز» توسط رئیس جمهور فدراسیون روسیه دیمیتری مدودف در 3 دسامبر در سال 2011 امضا شد.

میخائیل کلاشنیکف( 2013- 1919)، یکی از مشهورترین اسلحه سازان نه تنها در روسیه، بلکه در جهان، به درخواست اتحادیه اسلحه سازان روسیه برای تعیین روز اسلحه ساز در روسیه، در ملاقاتی با ولادیمیر پوتین، نخست وزیر روسیه در مه 2010، این مساله را مطرح کرد.

این درخواست برای ایجاد تعطیلات اسلحه ساز با در نظر گرفتن نقش برجسته سازندگان سلاح، در اطمینان از حفظ قابلیت دفاعی و استقلال دولت روسیه، پتانسیل صادراتی و اعتبار روسیه در جهان، پذیرفته شد.

دو عامل نقش تعیین کننده ای در انتخاب تاریخ روز اسلحه ساز داشتند. در یادداشت تاریخی در مورد تاریخ احتمالی جشن روز اسلحه ساز، که توسط مجموعه موزه کرملین مسکو ارائه شده، یادآوری شده است که در قرون 16-17، اتاق زرادخانه کرملین مسکو، بزرگترین مرکز تولید و ذخیره سازی سلاح در روسیه بود. با این حال، تاریخ دقیق شکل گیری آن مشخص نیست. شواهد مستندی وجود دارد که نشان می دهند این مساله در آغاز قرن شانزدهم وجود داشته است.

کلمه «مسلح-زره پوش» به نام اتاقی تأکید دارد که این ساختمان و تمام اموال موجود در آن تحت صلاحیت مقام ویژه دادگاه است. وظایف زره پوش، شامل نگهداری سلاح های شاهزاده بزرگ، خرید و سازماندهی تولید سلاح و همچنین توزیع آنها به هنگها، بود.

پست زره پوش برای اولین بار در منابعی که در سپتامبر 1508 به دست ما رسیده، ذکر شده است. بنابراین، ماه تعطیلات جدید تعیین شد. در شهر اسلحه سازان – ایژوسک، از قرن 19، قدیس حامی ارتش آسمانی، فرشته مایکل، به عنوان قدیس حامی اسلحه سازان مورد احترام قرار گرفت. روز او در 19 سپتامبر و 21 نوامبر جشن گرفته می شود. بنابراین، 19 سپتامبر برای جشن روز اسلحه ساز انتخاب شد.

شرکتها و سازمانهایی که برای رفع نیازهای نظامی روسیه طراحی شده اند، بخشی از مجتمع صنایع دفاعی این کشور (MIC) هستند. از ژانویه 2020، جمعا 1281سازمان در فهرست تلفیقی سازمانهای مجتمع گنجانده شده است که در آنها حدود دو میلیون نفر مشغول به فعالیت هستند.

مجموعه صنایع دفاعی، پیشرفته ترین و پرهزینه ترین بخش صنعت داخلی است. شرکتهای صنایع دفاعی انواع سلاح ها، تجهیزات نظامی و ویژه را تولید و فناوری های منحصر به فردی را ایجاد می کنند که در جهان مشابه ندارد. در نتیجه، ارتش و نیروی دریایی روسیه مجهز به سیستم های موشکی استراتژیک، زیردریایی های هسته ای، هواپیماها و هلیکوپترها، وسایل حفاظتی و جلوگیری از حمله، هستند.

به گفته سرگئی شویگو، وزیر دفاع فدراسیون روسیه، در سال 2021 نیروهای مسلح روسیه بیش از 15.5 هزار مدل جدید و مدرن از تجهیزات نظامی دریافت کردند و تا پایان سال باید سهم تجهیزات مدرن در ارتش روسیه 71.9 درصد شود.

شرکت های صنایع دفاعی نه تنها با موفقیت همه چیز لازم را برای نیروهای مسلح روسیه تهیه می کنند، بلکه صادرات محصولات نظامی با تکنولوژی بالا را نیز افزایش می دهند.

به گفته شرکت دولتی «روس آبارون اکسپورت»، از اوایل دهه 2000 تا 2019، روسیه بیش از 165 میلیارد دلار سلاح صادر کرده و قراردادهایی به ارزش حدود 230 میلیارد دلار امضا کرده است.

در سال 2020، حجم صادرات از 13 میلیارد دلار فراتر رفت و مجموع سفارشات خارجی تسلیحات روسی به 53.8 میلیارد دلار رسید.

به گفته دیمیتری شوگایف، مدیر سرویس فدرال همکاری های فنی و نظامی، حجم صادرات تسلیحات روسیه در سال های اخیر ثابت و حدود 15 میلیارد دلار در سال مانده است. میزان سفارشات در دست، حدود 50 میلیارد دلار می باشد.

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه اظهار داشت: «روسیه همیشه از کار اسلحه سازان قدردانی می کند. در مقایسه با یک شاهکار، آنها خود را وقف ایجاد انواع سلاح های منحصر به فرد می کنند، که می تواند کشور را در برابر هرگونه تجاوز خارجی محافظت کند».

رویدادهای جشن روز اسلحه ساز عمدتا در شهرهایی برگزار می شود که شرکتهای مجتمع نظامی و صنعتی روسیه، در آن فعالیت می کنند. با این حال، این جشن به ویژه در تولا و ایژوسک، که پایتختهای مجموعه دفاعی-صنعتی کشور محسوب می شوند، جشن گرفته می شود.

در این روز، مراسم و تجمعات جشن، کنسرت و آتش بازی برگزار می شود.

منبع: www.ria.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *