انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/30

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

!В России подвели итоги выборов

 

اعلام نتایج انتخابات در روسیه!

نتایج رای گیری در انتخابات نمایندگان دومای دولتی در روسیه که به مدت سه روز از 17 تا 19 سپتامبر برگزار شد، اعلام گردید. به گفته کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه، از نیمه شب 21 سپتامبر، پس از پردازش 100 درصد پروتکل ها در انتخابات دومای دولتی، حزب «روسیه متحد» برنده شد.

این حزب 49.82 درصد آرا را به دست آورد. به گفته ی رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات، اِلا پامفیلوا، میزان مشارکت مردم در انتخابات پارلمانی 68/51 درصد بود و انتظار می رود نتایج نهایی آنها در روز جمعه 24 سپتامبر جمع بندی شود.

به گفته آندری تورچاک، دبیر شورای عمومی «روسیه متحد» با توجه به اطلاعات اولیه، این حزب بیش از 300 نماینده خواهد داشت، که به آن امکان می دهد اکثریت قانون اساسی را در دومای دولتی مجمع هشتم تشکیل دهد.

طبق داده های رسمی، پس از پردازش 100 درصد از آرا از 225 کرسی پارلمانی، 198 مورد توسط اعضای «حزب متحد» روسیه، 9 مورد توسط نمایندگان «حزب کمونیست فدراسیون روسیه» 8 نفر از نامزدهای داوطلب از حزب «روسیه عادل طرفدار حقیقت» و 2 نفر از حزب «لیبرال دموکرات» انتخاب شدند.

«حزب میهن»، «حزب رشد» و «سکوی مدنی» هر کدام یک نماینده برای دومای دولتی مجمع هشتم داشتند. پنج کرسی دیگر در مجلس تحتانی پارلمان را نامزدهای مستقل اشغال خواهند کرد.

 منبع: www.enta.ru

Архитектор рассказал о создании понтонных бассейнов на набережных Москвы

 احداث استخرهای شناور در کنار خیابان های ساحلی مسکو!

امیر ایدیاتولین، بنیانگذار استودیوی معماری گفت که چرا پایتخت نیاز به تجربه ی خارجی در ایجاد استخرهای شناور در خیابان های ساحلی دارد. این کارشناس مزایای چنین تصمیمی را با خبرگزاری «ماسلنتا» در میان گذاشت.

ایدیاتولین خاطرنشان کرد که چنین ایده هایی در کشورهای اروپایی مثل فرانسه و آلمان اجرا می شود. در آنجا، مردم در استخرهای شناور در محدوده شهر شنا می کنند. آب در چنین سازه هایی با روش های مختلف تصفیه می شود.

این معمار تاکید کرد که احداث این استخرها به تغییر چشم انداز شهر کمک می کند. همچنین احداث پلهای شناوری که از روی آنها بتوان آب را نیز لمس کرد، کمک کننده است. وی گفت که درحال حاضر در مسکو فقط می توان از روی پل بر فراز آب حرکت کرد.

پیشتر مشخص شد که 36 خیابان ساحلی در طول 10 سال در پایتخت ساخته شده است. در طول نوسازی آن ها، مسیرهای پیاده روی از تاگانکا به مسکوسیتی و از پارک گورکی تا استرلکا ساخته شد.

 منبع: www.moslenta.ru

 Международный фестиваль Башмета стартовал в Ростове-на-Дону

 جشنواره بین المللی موسیقی یوری باشمت، ویولن زن و رهبر ارکستر مشهور روس در شهر روستوف-نا-دانو

خبرگزاری ریا نووستی به نقل از سرویس مطبوعاتی دولت استان روستوف نوشت: هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی یوری آبراموویچ باشمِت، ویولن زن و رهبر ارکستر مشهور جهان و هنرمند ملی اتحاد جماهیر شوروی روز دوشنبه 20 سپتامبر در شهر زادگاه او در روستوف-نا-دانو آغاز شد.

این جشنواره از تاریخ 20 لغایت 23 سپتامبر در شهرهای روستوف-نا-دانو، نووچِرکاسک و تاگانروگ برگزار می شود. هر شهر برنامه خاص خود را دارد.

قرار است در 23 سپتامبر در کنسرت اختتامیه جشنواره، ارکستر سمفونیک دولتی «روسیه جدید» به رهبری یوری باشمت و تکنوازان درجه یک جهان همچون ویکتوریا کارکاچوا که در صحنه های مختلف اپرای جهان درخشیده است و یون چوی، ویولن نواز قهار دورگه کره ای آلمانی به هنرنمایی بپردازند.

در جشنواره توجه ویژه ای نیز به برنامه های آموزشی خواهد شد. چهارمین دوره آکادمی بین المللی سازهای زهی یوری باشمت در روستوف-نا-دانو برگزار می شود که در آن کودکان با استعداد استان روستوف این فرصت را خواهند داشت تا در کارگاه های آموزشی و کلاس های معلمان برجسته از سراسر روسیه شرکت کنند. این آکادمی در چارچوب پروژه فدرال «یوری باشمت برای استعدادهای جوان روسیه» با حمایت صندوق کمک های ریاست جمهوری برگزار می شود.

 منبع: www.ria.ru

 Москвичам предложили собрать желуди

 جمع آوری بلوط در مسکو!

 ساکنان مسکو می توانند تا 30 سپتامبر بلوط های جمع آوری شده را به شعبه «Greenpeace » در ایستگاه متروی «بلاروسکایا» تحویل دهند. این مطلب در صفحه این سازمان در برنامه «ВКонтакте» اعلام شده است.

میوه های این گیاه متعاقباً برای کاشت به پارک ملی «اوگرا» واقع در استان کالوگا منتقل می شود.

این بلوط ها در خیابان لنینگرادسکی، شماره 26، واحد 1 تحویل گرفته می شوند. می توان در روزهای هفته از ساعت 10:00 تا 20:00 و همچنین آخر هفته ها از ساعت 12:00 تا 18:00 میوه ها را به این شعبه تحویل داد.

فقط بلوط های نوع دمبرگ و با کیفیت خوب و بدون کلاه پذیرفته می شوند. علاقمندان می توانند نحوه ی صحیح جمع آوری بلوط را در دفترچه دستورالعمل آن مطالعه کنند. علاوه بر این، هرکس می تواند خودش بلوط ها را به پارک ببرد که این کار را می توان تا 3 اکتبر انجام داد.

 منبع: www.moslenta.ru

Экономист предупредила россиян о росте цен на овощи и фрукты

افزایش قیمت میوه و سبزیجات در روسیه!

النا ورونکوا، دانشیار گروه مالی و قیمت دانشگاه پلخانووا به روس ها در مورد افزایش فصلی قیمت میوه ها و سبزیجات که از خارج از کشور می آیند، هشدار داد.

همانطور که این اقتصاددان توضیح داد، واردکنندگان غالباً «بالشتک ایمنی» را در قیمت کالاها لحاظ می کنند. به گفته وی، این امر به دلیل نوسانات زیاد و غیرقابل پیش بینی پول روسیه است. در نتیجه، قیمت کالاهای وارداتی، سریعتر از دلار رشد می کند.

ورونکووا همچنین خاطرنشان کرد که نرخ رشد قیمت مواد غذایی در روسیه همیشه یک یا دو واحد بیشتر از تورم عمومی است. طبق پیش بینی های بانک روسیه، تورم سالانه 5.7-6.2 درصد خواهد بود.

در مورد محصولات غیرغذایی، لوازم الکترونیکی بیشترین قیمت را خواهند داشت. از ابتدای سال، این دسته قبلاً 5.61 درصد افزایش قیمت داشته است. در ارتباط با گسترش فعالیتهایی که از راه دور انجام می شود، تقاضا برای ابزارها به ویژه در حال افزایش است. به طور خاص، تنها در سه ماهه ی اول سال 2021، هزینه ی روس ها برای خرید گوشی های هوشمند یک سوم افزایش یافته است. به گفته ی کارشناسان، افزایش تقاضا نیز با افزایش قیمت این کالاها همراه است.

علاوه بر این، هزینهحمل و نقل نیز افزایش یافته است. پیش از این، اتحادیه های صنفی تامین کنندگان مواد غذایی از افزایش قیمت حمل و نقل داخلی و خارجی و همچنین عدم وجود حمل و نقل رایگان خبر داده بودند. به طور خاص، انجمن صنایع شیرینی سازی «آسکند» با افزایش قیمت حمل و نقل 10-15 درصد در بین مسیرهای داخلی روسیه و 24-160 درصد در مسیرهای بین المللی مواجه شد.

در ماه مه، میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه گفت که یکی از دلایل افزایش قیمت مواد غذایی در روسیه، حرص و طمع تولیدکنندگان و زنجیره های خرده فروشی است. به گفته ی وی، در حال حاضر بسیاری از کارآفرینان که نمی خواهند سود خود را از دست بدهند، قیمت های داخلی را به دنبال قیمت های جهانی افزایش داده اند. این منجر به افزایش قیمت ها در داخل کشور و در درجه ی اول برای کالاهای با اهمیت اجتماعی شد.

در 21 ژوئیه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از تشدید وضعیت قیمت مواد غذایی در این کشور گفت. رئیس دولت خاطر نشان کرد که موضوع افزایش قیمت محصولات اساسی- سبزیجات و به اصطلاح مجموعه ی بورش (نوعی سوپ محبوب در روسیه)،  امروز به ویژه حاد است. در همان زمان، وزارت کشاورزی اقدامات کاهش هزینه ی سبزیجات را، مورد بحث قرار داد و اقداماتی را برای مهار قیمت ها، انجام داد.

 منبع: www.lenta.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *