انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/06/31

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Минздрав утвердил новую версию методических рекомендаций по лечению COVID-19

 نسخه جدید درمان کووید- 19

 سرویس مطبوعاتی وزارت بهداشت روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «وزارت بهداشت روسیه دوازدهمین نسخه دستورالعمل موقت برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ویروس را منتشر کرده است. وزارت بهداشت روسیه دوازدهمین دستورالعمل موقت پیشگیری، تشخیص و درمان عفونت جدید کرونا ویروس را که توسط متخصصان برجسته روسی با در نظر گرفتن داده های علمی به دست آمده است، تصویب کرد. در نسخه جدید دستورالعمل های بخش های مربوط به تشخیص آزمایشگاهی ویروس کرونا، روش های تشخیصی تشعشعی، بخش هایی که تاکتیک های درمان برای زنان باردار را تعیین می کند، به روز شده است».

به طور خاص، بخش «درمان بیماری ها» با در نظر گرفتن تجربیات به دست آمده در درمان کووید 19 به طور کامل تجدید نظر شده است. معیارها و زمان تجویز داروهای بیولوژیکی مهندسی ژنتیک روشن شده و اطلاعات احتمال ترکیب داروها اضافه و مشخصات تجویز داروهای ضد انعقاد نیز معلوم شده است.

روشهای درمان سرپایی جدید شامل «بودسونید» برای بیماران خفیف و برای بیماران با شدت متوسط​، روش مهار کننده «یانوس کیناز» معرفی شده است.

داروی اومفنوویر (Arbidol) از رژیم درمانی بیماران مبتلا به عوامل خطر، با یک دوره خفیف بیماری در محیط بیمارستان حذف شده است.

این سرویس مطبوعاتی همچنین خاطرنشان می کند که در نسخه جدید، طرح هایی هم برای بیماران مبتلا به، سیر متوسط ​​و شدید بیماری تجدید نظر شده است. درمان اتیوتروپیک در گروه روش های موثرتر و استفاده از «رمدسیویر» و «ایمونوگلوبولین» انسانی در برابر ویروس کرونا بهینه شده است.

بخش جدید دیگری  که اضافه شده است، درمان ضد قارچی است، که شامل ویژگی های درمان آسپرژیلوز تهاجمی و کاندیدیازیس تهاجمی در بیماران مبتلا به عفونت جدید کروناویروس است.

اطلاعاتی در خصوص استفاده منطقی از اکسیژن در حمایت تنفسی بیماران در بخش مدیریت شرایط اضطراری اضافه شد. بخش پیشگیری خاص کووید 19 نیز به روز شده و حاوی اطلاعاتی در مورد پیشگیری از عوارض واکسن در زنان باردار است.

باید یادآور شد که در طول کار بر روی هر یک از نسخه های این دستورالعمل، گروه کاری، شامل بیش از 100 متخصص روس با تخصص های مختلف است، که تجزیه و تحلیل کامل مجموعه ای از داده ها را در مورد نتایج و تحقیقات استفاده از داروها، انجام می دهند.

با توجه به نتایج تجزیه و تحلیل، داروهای امیدوارکننده که به اندازه کافی مورد مطالعه قرار گرفته اند، تأیید شده اند و داروهایی که کارایی نسبتاً کمی از خود نشان داده اند، از لیست داروهای توصیه شده حذف می شوند. وزارت بهداشت روسیه افزود: «این موارد به مناطق ارسال می شود».

 منبع: www.tass.ru

 В России планируют запустить мобильное приложение для мигрантов в 2022 году

 قصد روسیه در راه اندازی برنامه تلفن همراه برای مهاجران در سال 2022

الکسی اورچوک، معاون نخست وزیر روسیه در مصاحبه با روزنامه ایزوستیا اعلام کرد: «برنامه تلفن همراه که به کمک آن مهاجران در فدراسیون روسیه قادر به تهیه اسناد و جستجوی کار خواهند بود، برنامه ریزی شده است که در سال 2022 راه اندازی شود. ما تصمیم گرفتیم که در یک برنامه تلفن همراه تمام مسیری را که یک خارجی برای جابجایی و استخدام نیاز دارد طی کند، منعکس و ساده سازی کنیم. نمونه اولیه قبلاً ایجاد شده است و کار بر روی تغییرات لازم در چارچوب نظارتی در حال انجام است.  راه اندازی این پلتفرم برای سال آینده برنامه ریزی شده است. برخی از خدمات بلافاصله پس از راه اندازی در نرم افزار ظاهر می شوند و برخی از برنامه ها به محض آماده شدن بارگزاری می شوند».

وی اظهار داشت: «به طور خاص، از طریق این برنامه کاربردی، می توان از وجود محدودیت ورود به روسیه مطلع شد و در صورت عدم وجود چنین محدودیتی، از تعدادی از خدمات استفاده کرد. اگر قبلاً یک خارجی در روسیه زندگی و کار کرده باشد، احتمالاً شماره SNILS (شماره بیمه شخصی) و  TIN (شماره شناسایی) دارد، در غیر این صورت، برای او صادر می شود. سپس می تواند به دنبال کار باشد و با کارفرما تماس بگیرد. احتمالا به این ترتیب ثبت محل اقامت را هم از طریق این برنامه می توان انجام داد».

وی تاکید کرد که همه خدمات صرفا با خدمات دولتی همراه نخواهد بود و به احتمال زیاد، این یک مشارکت دیجیتالی دولتی و خصوصی خواهد بود. بنابراین خدمات خصوصی به عنوان مثال، خرید بیمه درمانی یا یافتن و اجاره مسکن نیز ارائه می شوند.

اورچوک گفت که در روسیه در حال حاضر حدود 3.8 میلیون نفر دارای مجوز کار بوده و یا به عنوان شهروند کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا بر اساس قرارداد کار می کنند و حدود 290 هزار دانشجو خارجی نیز وجود دارد.

 منبع: www.tass.ru

Театр под руководством Армена Джигарханяна: новая концепция развития

 تئاتری به سرپرستی آرمن جیگارخانیان: مفهوم جدیدی از رشد

خبرگزاری تاس میزبان یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین است که به تغییرات هویت سازمانی تئاتر تحت رهبری آرمن جیگارخانیان و بردارهای جدید توسعه اختصاص داده شده است.

در خصوص به روز رسانی و تغییر نام تئاتر، اولین نمایش فصل 26 و سیاست جدید رپرتوار و به روز رسانی مفهوم خلاقیت و حفظ میراث آرمن جیگارخانیان، افراد زیر اظهار نظر خواهند کرد: سرگئی گازاروف، سرپرست هنری تئاتر نمایشی مسکو؛ الگا تاباکوا، سرپرست هنری تئاتر مسکو؛ ولادیمیر ماشکف، هنرمند مردمی روسی؛ یوگنی میتا، معمار و هنرمند؛ سرگی چونیشویلی، الکسی شفچنکف، آگلایا شیلوفسکایا و آلگا کوزینا؛ هنرپیشگان تئاتر و سینما.

با توجه به وضعیت اپیدمیولوژیک کنونی در مسکو، نمایندگان رسانه ها در صورت داشتن گواهی واکسیناسیون یا آزمایش PCR منفی کرونا، حداکثر 72 ساعت قبل از رویداد، مجاز به شرکت در کنفرانس مطبوعاتی خواهند بود.

آنها همچنین می توانند با پر کردن فرم اعتبار در صفحه اعلانات در بخش مرکز مطبوعاتی تاس، از راه دور در کنفرانس شرکت کنند. هنگام ثبت نام، باید شماره تلفن همراه شخصی خود را که برنامه WhatsApp به آن متصل شده است، مشخص کنند.

 منبع: www.tass.ru

 Названы лучшие направления для путешествий по России зимой

بهترین مقاصد گردشگری روسیه در فصل زمستان

به گزارش کانال تلویزیونی RT به نقل از آژانس گردشگری OneTwoTrip، گردشگران روس در ماه های سپتامبر و اکتبر بیشتر به مسکو، سن پترزبورگ و سوچی سفر می کنند. شهرهای کالینینگراد، سیمفروپل، مینرالنیه وودی در سرزمین استاوروپول، کراسنودار، کازان، اوفا و آناپا نیز به عنوان مقاصد محبوب سفر شناخته می شوند.

سوتلانا آنوفرینکو، مدیرعامل انجمن گردشگری مناطق روسیه در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک از مقاصد گردشگری محبوب مردم روسیه در فصل زمستان گفت: «اگر به سفر در زمستان نگاه کنید، پیش از هر چیز باید هدف از آن را در نظر بگیرید. زمستان به طور معمول فصل اسکی کوهستانی است. بر این اساس، صحبت از مکان ها و تفریحگاه های مرتبط با اسکی خواهد بود: قفقاز با دامنه های کوهستانی اش؛ سوچی معروف؛ منطقه «شِرِگِش» (Шерегеш) در استان کمروو در ناحیه فدرال سیبری و استان مورمانسک.»

وی در ادامه گفت: «ممکن است تقاضا برای مقاصدی هم که در آن جا مراسم و رویدادی، به عنوان مثال مراسم سال نو برگزار می شود، زیاد باشد.»

این کارشناس در آخر افزود: «برخی از مقاصد گردشگری نیز به اصطلاح خارج از فصل هستند. مقاصد فرهنگی و آموزشی از جمله آن ها هستند. تا زمانی که تورهای گردشگری دسته جمعی وجود دارد، آن ها نیز هستند. از جمله این مقاصد می توان از مسکو، سن پترزبورگ، شهرهای حلقه طلایی نام برد. «گردشگری سلامت» نیز از برنامه های گردشگری خارج از فصل به حساب می آید.»

 منبع: www.radiosputnik.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *