انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/07/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Дом — МХТ Чехова

برگزاري تئاتر هنری در مسکو به نام «خانه»!

تئاتر هنری مسکو به نام خانه، روز 28 سپتامبر 2021 ساعت 19:00 در مسكو به نشانی: «متروي آختني رياد، بزرگراه كامرگرسكي، پلاك سوم»، برگزار مي شود.

داستان تئاتر مربوط به یک مرد میانسال است. سرگئی پوسکپالیس با بازی در نقش يوگنی گریشکووتس، برای اولین بار در تئاتر هنری مسکو بازي كرده و اعتراف می کند كه او از همکاری با تیم لذت برده و روابط دوستانه اي در طی سه ماه تمرینات ایجاد شده است. علاوه بر این، موضوع داستان به هر طریقی به همه افراد، نزدیک بود.

به گفته سرگئی پوسکپالیس، نمایشنامه در مورد امید بود، که نباید در مورد همه چیز، از جمله تغییر زندگی خود، صحبت کرد!

او افزود: «ما موفق شدیم به يك ترکیب ملموس و در عین حال همراه با شفافیت نیت بازي ها، دست یابیم».

شخصیت اصلی، ایگور، که با همنام خود، ایگور زولوتوویتسکی همبازی می شود، در جريان اين نمايش، تمایل به تغییر را احساس مي كند. او یک پزشک موفق و سرپرست مورد احترام یک خانواده شاد بود. اما يكباره مشخص شد، كه خانه اش براي شادي او، كفايت نمي كند.

نويسندگان؛ يوگني گيريشكووتس، آنا ماتيسون و کارگردان، سرگئی پوسکپالیس مي باشد.

بهاي بليط اين تئاتر از 2500 روبل مي باشد.

منبع: www.kudamoscow.ru

Выставка «Самые громадные тыквы России 2021» в Аптекарском огороде

برگزاري نمایشگاه «بزرگترین کدو تنبل روسیه در سال 2021»، در باغ گیاهان دارویی مسكو!

نمایشگاه «بزرگترین کدو تنبل روسیه در سال 2021»، از 25 سپتامبر تا 7 نوامبر 2021، در باغ گیاهان داروئی برگزار می شود.

تمرکز نمايشگاه روی کدو تنبلي با وزن بیش از 700 کیلوگرم است، که همه رکوردهای تاریخی را شکسته است، و همچنین بر روي حدود 12 کدو تنبل ديگر.

شرکت کنندگان در نمایشگاه برندگان مسابقه سراسري روسيه در زمينه پرورش کدو تنبل غول پیکر هستند که در ماه های گذشته، برگزار شد.

نمایشگاه کدو تنبل غول پیکر و گیاهان پاییزی، دیدنی ترین منطقه براي عکسبرداري در مسکو خواهد بود.

برای چهارمین سال متوالی، توسط آندری گوسف از لوخوویتس در نزدیکی مسکو، بزرگترین کدو تنبل با وزن بیش از 700 کیلوگرم، پرورش داده شده است. این بزرگترین کدو تنبل کاشته شده در روسیه است. در پایان نمایشگاه، قصد دارند برش هاي اين كدو تنبل را در بین بازدیدکنندگان توزیع کنند. همچنين دانه های با ارزش كدو تنبل را می توان از یک پرورش دهنده خریداری کرد.

ركوردهاي تاريخي قبلي هم متعلق به گوسف مي باشد؛ در سال 2018-645.5 كيلوگرم و در سال 2020 با وزن كدو تنبل 401 كيلوگرم.

بهاي بليط نمايشگاه: از 300 روبل

 منبع: hww.kudamoscow.ru

Выставка «Тимирязевские персонажи»

برگزاري نمايش «شخصيت هاي تيميريازف» در مسكو!

از 24 سپتامبر تا 23 اکتبر 2021، گالری پارک، میزبان نمایشگاه شخصیت های تیمیریازف است که به معنای وسیع کلمه به شخصیت ها و هنرمندان محلی اختصاص داده شده و همچنین شامل مجموعه ای از ملاقات ها با ساکنان محلی است.

علاوه بر آثار آنا موناخوا، ساکن منطقه تمير يازوف، دختر، پسر و نوه هایش، یک نقشه تعاملی از منطقه، یک تابلوی مبادله تاريخ و عکسهای منطقه را در نمایشگاهي خانوادگي ارائه می دهند. فضای نمایشگاه همچنین شامل منطقه ای برای بحث، صنایع دستی و نوشیدن چای خواهد بود.

جشنواره بین المللی «چشم انداز هنر» در سال 2021، همزمان در شهرهای مختلف جهان برگزار می شود و به موضوع مراکز فرهنگی منطقه ای و نقش آنها در زندگی مردم و شکل گیری جوامع محلی اختصاص دارد.

این جشنواره در شمال مسکو در دو مکان؛ گالری پارک، در منطقه تيمير يازوف و مرکز «راسِوِت» در منطقه كوپتف؛ مکانهایی که جوامع محلی در آن متمرکز هستند، برگزار می شود و می توان بین ساکنان ناآشناي محلي به آغاز گفتگو پرداخت.

بهاي بليط:100 روبل

منبع: www.kudamoscow.ru

Москва вошла в топ-5 рейтинга 100 лучших городов мира

مسکو وارد 5 رتبه اول«100 شهر برتر جهان» شد!

ناتالیا سرگونینا، معاون شهردار، اعلام كرد كه طبق نظر شركت مشاوره رزونانس، مسکو در رتبه بندی 100 شهر برتر جهان در جايگاه چهارم قرار دارد. سخنان وی در وب سایت شهردار و دولت مسکو منتشر شد.

پایتخت روسيه، برای دومین بار در ميان 5 رتبه برتر قرار گرفت. در جايگاه اول-لندن، دوم – پاریس، سوم – نیویورک، و پنجمين شهر برتر، دبی مي باشند.

مسکو مانند سال گذشته، رتبه چهارم در فهرست بهترین شهرهای بزرگ برای زندگی، کار و سفر را اشغال كرد. اين رتبه بندی پارامترهای زیادی را در نظر می گیرد.

کارشناسان بین المللی نه تنها امکانات اقتصادی یا مثلاً محیط فرهنگی، بلکه میزان تعادل شهر را، در حال توسعه ارزیابی می کنند.

سرگونينا اظهار داشت: «ما یک بار دیگر، موقعیت پيش گامي خود را از قوی ترین رقبا، به ویژه توکیو، دبی، سنگاپور، بارسلونا و لس آنجلس، تایید کردیم».

هنگام محاسبه رتبه، شاخص های آماری در 24 منطقه ارزیابی می شود.

پیش تر گزارش شده بود، که مسکو در بين 9 نامزد مرحله رای گیری جهانی جوایز گردشگري معتبر World Travel Awards، از جمله «بهترین مقصد در زمینه گردشگری تجاری» و «بهترین مقصد از نظر کیفیت زندگی شهری» قرار گرفت.

فینال بزرگ جوایز سفر جهاني (World Travel Awards)، در پایان امسال در مسکو برگزار می شود.

منبع: www.moslenta.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *