انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/07/07

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Определена средняя стоимость квартиры в Москве

متوسط ​​هزینه آپارتمان در مسکو!

بر اساس گزارش آژانس «ميل» به خبرگزاري لنتا؛ متوسط ​​هزینه یک آپارتمان تک اتاقه در مسکو (در بازار ثانویه) تا سپتامبر 2021، به 9 میلیون روبل رسید. قیمت آپارتمان دو خوابه 11،5 میلیون روبل و سه خوابه 18،5 میلیون روبل مي باشد.

در ماه آگوست گذشته، حداکثر تعداد معاملات در بازار ثانویه مربوطه به آپارتمان های دو خوابه، به ميزان 38 درصد بود. 36 درصد خریداران گزینه های تك خوابه و 20 درصد نيز موارد سه خوابه را انتخاب کردند.

حداکثر تعداد معاملات براي آپارتمان هایی به ارزش 9-12 میلیون روبل (34 درصد) انجام شد. 26 درصد از معاملات مربوط به آپارتمان هاي به مبلغ 6-9 میلیون روبل و 17 درصد دیگر، براي آپارتمان هاي 12-15 میلیون روبل بود.

همین تعداد معامله در محدوده قیمت 15-30 میلیون روبل انجام شد. تنها 4 درصد از خریداران، آپارتمان هایی با ارزش بیش از 30 میلیون روبل را انتخاب کردند. حداقل تعداد معاملات، 2 درصد و براي آپارتمان های به ارزش 6 میلیون روبل انجام شد.

کارشناسان اظهار کردند كه در آگوست 2021، مانند ماه ژانويه، فقط اتاق ها، در بخش گزينه هاي ارزان قیمت ترین، فروخته شدند.

در نیمه اول سپتامبر، تعداد موارد خرید مسکن در بازار ثانويه، 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال 2020 کاهش یافته است.

 منبع: www.lenta.ru

Фестиваль актуального научного кино ФАНК 2021

برگزاري جشنواره فیلم های علمی معاصر فانك 2021 در مسكو!

از 24 تا 30 سپتامبر 2021، جشنواره سینمای علمی موضوعی «فانك»، برای اولین بار در مسکو برگزار می شود. درخشان ترین فیلم های علمی سال های اخیر را می توان در چهار سینمای مسکو به طور همزمان مشاهده کرد، براي مثال، فيلم «توهم» در گالری جدید ترتیاکوف و فيلم «اکتبر» در خانه مرکزی فرهنگ.

در طول جشنواره، بینندگان بیش از 20 نمايش، راجع به علم و فناوری های جدید و اولین نمایش های روسی را مشاهده خواهند کرد. کارگردانانی که فیلم های آنها در جشنواره فانك امسال نمایش داده می شود، موضوعات فضا، هوش مصنوعی، مهندسی ژنتیک، ترس ها و روابط انسانی را مورد بررسی قرار می دهند.

به عنوان مثال، افتتاحیه جشنواره با نمايش «در تعقيب لذت» (دانمارک، 2019)، به کارگردانی پرنیل رز گرونکر و صداپیشگی تیلدا سوینتون، خواهد بود. این مستند به بررسی فناوری تحریک عمیق مغز (DBS، یک ابزار انقلابی عصب شناسی که به درمان بیماری پارکینسون کمک می کند) و چگونگی تأثیر آن بر شعور انسان، می پردازد.

مستند دیگری توسط لنتا گرنكير به نام «راه حل ها»، (دانمارک،2021) است و می گوید که چگونه ده دانشمند برجسته، که به بیابان نیو مکزیکو، به مكاني دور از تمدن رفته اند و راجع به حل مشکلات جهانی نوع بشر در زمان حال، فکر می کنند.

در اين جشنواره مي توان:

– از تیلدا سوینتون آموخت که چگونه ايمپلنت در مغز می تواند به درمان افسردگی کمک کند؛

– با دانشمندي که گوگل را 35 سال قبل از ایجاد آن اختراع کرده است، آشنا شد؛

– در فضای موسیقی الکترونیکی «برایان اینو» غرق شد؛

– به داستانهای تاريخي زنان دانشمند گوش داد و تصمیم گرفت كه: «جنسیت در علم به چه معناست؟»

– دریافت كه آیا چیزی وحشتناك تر از بمب هسته ای وجود دارد یا خیر؛

– مشاهده كرد كه چگونه یک متخصص مغز و اعصاب سعی کرده است، آنالوگ مغز انسان را ایجاد کند، یک ابر رایانه توليد كند و اينكه در نهايت او به چه چيزي دست يافت؟ ؛

– با 10 دانشمند برجسته عصر خود به سفری در بیابان رفت، تا راه حل هایی برای نجات بشریت از بحران قریب الوقوع را، پیدا نمود؛

– گوش دادن به تاملات بهترین ذهن هاي بشري، در مورد این واقعیت که ممکن است کل جهان یک توهم باشد! ؛

و در نهایت مطمئن شد که ما در اين جهان، در يك ماتریس نیستیم!

منبع: www.kudamoscow.ru

Галерея «Выхино«

گالري «ويخينو» در مسكو!

گالری ویخینو، یک فضای نمایشگاهی مدرن برای همه افراد علاقه مند به هنر معاصر، دانش آموزان مدارس، ساکنان محلی، کودکان و بازنشستگان است.

همه افراد از اين مكان استقبال می کنند و برای هر بازدید کننده برنامه خاصی وجود دارد: برنامه های آموزشی، فروشگاه کتاب و هدیه، استودیوهایي با قابليت توسعه يابي، جستجو، کنسرت و نمایش فیلم.

این گالری هر ماهه، برنامه های جالبی را برای کودکان به روز رساني می کند. برای دانش آموزان گشت های سازماندهی شده رایگان، ارائه می شود. براي کودکان در هر رده سنی کلاسهای منظم و جالبی مانند استودیو پرورش خلاقيت، استودیو تئاتر، مدرسه نقاشی دانشگاهی و موارد دیگر ارائه می شود. برای بزرگسالان هم برنامه هاي خلاقانه و سخنرانی هايي برگزار می شود، در حالی که بازدیدکنندگان مسن می توانند در کنسرت شرکت کنند و يا به تماشاي فیلم بپردازند.

اين گالري در روزهاي سه شنبه تا يكشنبه از ساعت 11 صبح تا 8 شب، كار مي كند و روزهاي دو شنبه تعطيل است.

 منبع: www.kudamoscow.ru

Фестиваль «ДостоевскийФест» 2021

جشنواره «جشن داستايفسكي» در سال 2021

از 24 سپتامبر تا دوم اكتبر سال 2021 در تئاتر عروسكي مسكو در باومانسکایا، جشنواره «جشن داستايفسكي»  برگزار مي شود. امسال دویستمین سالگرد تولد ادبیات کلاسیک روسیه است. داستایفسکی، نقطه قوت محیط جوانان مسكو و محرک جامعه خلاق است.

برای اولین بار، «داستایفسکی فست»، جشن داستايفسكي، تئاترهای عروسکی روسی بر اساس آثار کلاسیک را در برنامه خود قرار می دهد.

تئاترهای عروسکی از شهرهای یکاترینبورگ، پرم، نابرژنی چلنی، ولادیمیر، سن پترزبورگ و مسکو در این جشنواره حضور خواهند داشت. مخاطبين اين نمايش ها، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان هستند.

برنامه اجراها:

  • 24 سپتامبر

ساعت19- تئاتر عروسکی «ملایم» نابرژنی چلنی، براي افراد بالاي 16 سال در تالار بزرگ MTK

  • 26 سپتامبر:

ساعت 15:00- «پسري نزد مسیح روی درخت کریسمس»، تئاتر عروسکی جدید مسکو، مناسب براي رده سني بالاي 12 سال در سالن کوچک MTK.

ساعت17:00- «شبهای سفید»، مناسب براي رده سني بالاي 16 سال، تئاتر عروسکی منطقه ی ولادیمیر، در سالن بزرگ MTK.

  • 28 سپتامبر:

ساعت 19- تئاتر «كروكوديل» براي رده سني بالاي 16 سال؛ تئاتر «كاراباسكا»، پرم، سالن کوچک MTK.

  • 29 سپتامبر:

ساعت 19- «..و مجازات»، براي رده سني بالاي 12 سال، تئاتر عروسکی دولتی ریازان، سالن بزرگ MTK

  • 30 سپتامبر:

ساعت 19- «تاریخی که هرگز نوشته نمی شود»، مناسب براي گروه سني بالاي 12سال، تئاتر سایه اي کودکان مسکو، در محل تئاتر سایه کودکان مسکو اجرا مي شود.

  • 2 اكتبر:

ساعت 19- «بابُك»، یک داستان فوق العاده از فیودور داستایفسکی، که به عنوان بخشی از «خاطرات یک نویسنده» در فوریه 1873 در روزنامه «شهروند» منتشر شد، مناسب براي گروه سني بالاي 16 سال، تئاتر عروسکی یکاترینبورگ، در سالن بزرگ MTK اجرا مي شود.

اطلاعات بيشتر در سايت:   www.dostofest.tilda.ws

 منبع: www.kudamoscow.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *