انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/07/10

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Активные экскурсии в питомник хаски «Северный» 2021

 گردش در محل نگه داري از سگ هاي هاسكي!

یک برنامه گردشگری جالب، در محل نگهداري سگ هاي هاسكي به نام «شمالي»، در تمام طول سال 2021 برگزار می شود.

در اين مكان نه تنها می توان به طور فعال در طبیعت وقت گذارند و با سگ ها ارتباط برقرار کرد، بلکه می توان در مورد مسابقات سورتمه سواری با سگ ها و آموزش آن، اطلاعات زیادی کسب کرد و همچنین در کلاس های مختلف آموزشي شرکت نمود.

بیش از 60 سگ سورتمه در اين محل نگهداری می شوند. اينجا می توان با آنها آشنا شد، ارتباط برقرار كرد، با دست خود آنها را تغذیه کرد، با آنها قدم زد و سورتمه سوار شد. گرفتن عکس و فیلم در اين مكان بدون محدودیت است.

اين محل، یکی از بزرگترین مكان هاي نگهداري سگ ها در قسمت مرکزی روسیه و با بیش از 10 سال سابقه كار با سگهای سورتمه، بشمار مي رود.

در سال 2018، تیم اين موسسه، وارد کتاب رکوردهای روسیه به خاطر شركت در طولانی ترین مسابقه سورتمه جهان، برينيگا-2018، شد و مقام دوم را در آن کسب کرد. در سال 2019 نيز در اين مسابقه مقام اول را کسب کرد و 1360 کیلومتر را با بهترین نتیجه طی کرد.

برنامه گردشگري در اين محل هم برای کودکان و هم براي بزرگسالان مناسب است. همه سگ ها اجتماعی هستند. اين موسسه، هم با گروه های سازمان یافته و هم به صورت جداگانه کار می کند. براي شركت در برنامه ها، ثبت نام الزامی است.

اين مكان به راحتی در فاصله 10 دقیقه اي از جاده کمربندی مسکو قرار دارد و در نزدیکی جنگل واقع شده است، که اين امر به مهمانان اجازه می دهد بدون صرف وقت زیادی در جاده، به راحتي در طبیعت استراحت کنند.

منبع: www.kudamoscow.ru

Музей морского флота

موزه نيروي دريايي در مسكو!

موزه نیروی دریایی روسیه تنها يك موزه شعبه ای در فدراسیون روسیه است که اقلام منحصر به فردی را در مورد تاریخ نیروی دریایی روسیه و چگونگي توسعه صنعت کشتی سازی، حفظ کرده است.

موزه در 4 مارس 1958 احداث شد، هنگامی که ساوينف، معاون وزیر ناوگان دریایی اتحاد جماهیر شوروی، فرماني را در خصوص سازماندهی «نمایشگاه ناوگان دریایی در مسکو»، امضا کرد.

در سال 1989، اين نمایشگاه به موزه ناوگان دریایی اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شد. در سال 1994، موزه به محل مدرسه دریایی «دُساف» در خیابان دریاسالار ماکاروف، نقل مکان کرد. در بازه زمانی 1994 تا 2012، اين مكان 15 سالن نمايشگاهي داشت. در 5 ژانویه 2005، به دستور دولت فدراسیون روسیه (شماره 4-r)، اين موزه در فهرست 68 موزه با اهمیت فدرال، قرار گرفت.

در حال حاضر، موزه به علت بازسازی بسته است و قادر به انجام فعالیت های نمایشگاهی به طور کامل نیست. کارکنان در خارج از محل موزه، سخنرانی ها، گردش ها، آزمونها و مشاوره در مورد تاریخ اين صنعت را انجام می دهند. موزه در فعالیتهای نمایشگاهی هم شرکت می کند.

نمایشگاه ارائه شده، فرصتی برای نمایش اشیايي از مجموعه موزه و نقش آنها در مطالعه و حفظ میراث دریایی روسیه است. بازدیدکنندگان می توانند با اشیایی آشنا شوند که صفحات روشن تاریخ حمل و نقل دریایی و رودخانه ای را نشان می دهند.

در میان نمایشگاه ها موارد اصلی عبارتند از: یخ شکن «ارماک»، مدل هاي مختلف کشتی ها، از قایق بادبانی تا یخ شکن اتمی، هنرهای زیبا، اقلام یادبود، و همچنین موارد جدیدي كه به مجموعه موزه اضافه شده اند و مربوط به صنعت دریایی و رودخانه اي هستند.

ساعات كار موزه:

دو شنبه ها و چهارشنبه ها : از 10 صبح تا 5 بعد از ظهر

سه شنبه ها و پنج شنبه ها: از 11 صبح تا 5 بعد از ظهر

جمعه ها: از 10 صبح تا 4 بعد از ظهر

موزه در روزهاي شنبه، يكشنبه و تعطيلات، بسته است.

بهاي بليط موزه در روزهاي عادي 50 روبل و در روزهاي تخفيف خاص در هر ماه، 30 روبل مي باشد.

منبع:  www.kudamoscow.ru

Пирожное «Волга», лимонарий и корабль Гагарина: прогулки по Саратову

گردشي در شهر ساراتف!

فرماندار آلکسی پنچولیدزف، در ابتدای قرن 19 املاک شخصی خود را به یک پارک فوق العاده با آبشارهای حوضچه اي تبدیل کرد. به همین دلیل او به عنوان «لوئی چهاردهم محلی» شناخته و خود باغ «ساراتف ورسای» نامیده می شد.

جنگل بلوطي در اين قلمرو حفظ شده است كه بزرگترین توده جنگلي بلوط، در جنوب شرقی بخش اروپايي روسیه است.

مجسمه های جالب زیادی در سایه درختان دويست ساله وجود دارد. در اینجا می توان به اردک ها، قو های سفید و سیاه در حوضچه ها، غذا داد، قایق سواری کرد یا با بچه ها، کنار پارک تفریحی «لوکوموری» گردش کرد.

در بالای شهر، در كوهستان سوکولوویا، در آسمان لك لك هايي معلق، وجود دارد كه بنای یادبود مردم ساراتوف است که در جبهه های جنگ بزرگ میهنی جان باختند. عرشه مشاهده در پای بنای تاریخی، منظره زیبایی از شهر، ولگا و ساحل چپ رود را ارائه می دهد.

مجموعه یادبود بخشی از موزه افتخار نظامی و کاری ساراتف است که بخش هاي کمیابی از جنگ جهانی دوم، ماشین آلات کشاورزي، هواپیما ها و حتی یک کشتی گشتی را به نمایش می گذارد.

در مجاورت اين مكان می توان در مجموعه قوم شناسی «دهکده ملی مردم منطقه ساراتف»، استراحت کرد، از موزه زندگی روسی دیدن کرد و غذاهای محلی را در یکی از مزارع امتحان نمود.

نه چندان دور از كوهستان سوکولوویا، یک گلخانه ليمو، وجود دارد. گلخانه ای است که قرقاول ها در بین گیاهان عجیب و غریب گردش مي كنند و با افتخار پرهای روشن خود را به نمایش می گذارند. در اينجا، حين گرفتن عکس های سلفی در کنار درختان مرکبات، در پس زمینه، حتی می توان با ایگوانایی (آفتاب پرست) برخورد کرد كه شبیه اژدهای کوچکی بوده و از منطقه خود محافظت می کند.

در سال های اخیر، بسیاری از مراکز با غذاهايی خوب، در مرکز شهر ظاهر شده اند.

نسخه کوچکي از کلیسای جامع سنت باسیل در مسکو، در ساراتف وجود دارد.

در ادامه راه، ترامواي قدیمی «سمیون» را خواهيد ديد، جایی که می توان با استفاده از پوسترها، تاریخچه این حمل و نقل در روسیه را مطالعه کرد. ترامواها، از سال 1936 در ساراتف دقیقاً در امتداد خیابانی که بنای یادبود برپا شده بود، حرکت می کردند.

خط ساحلي فضانوردان، در نزدیکی ساراتوف، پس از فرود یوری گاگارین در سال1961، به افتخار او نامگذاري شد، كه طول آن حدود پنج کیلومتر است و راه رفتن در اینجا بسيار لذت بخش است.

اگر نيز تمایلي به يك سفر کوتاه وجود داشته باشد، قایق های موتوري تفريحي، از اسکله خارج می شوند.

هم چنين در ایستگاه رودخانه هتل «اسلواکی» با نمایی از رود ولگا، وجود دارد.

پل ماشين رو، روی رودخانه وجود دارد كه در زمان افتتاح خود در سال 1965، طولانی ترین پل در اروپا بود.

در حین ساخت پل، حتی یک فیلم هنري، كه اولین فیلم کارگردان اولگ افرموف بود، به اسم «پل در حال ساخت است»، فیلمبرداری شد.

این پل در ساحل چپ ولگا، به شه اِنگلس منتهی می شود. كانال ها، خلیج ها و جزاير زيادي اينجا وجود دارند كه توسط باشگاهي حمايت مي شوند.

یکی از زیباترین مکان های منطقه، شهر خوالینسک است كه لقب «سوئیس ساراتف» را  دارا است و از ساراتف با اتوبوس دو ساعت و نیم فاصله دارد. جاذبه اصلی آن، کلیسای صلیب مقدس است که توسط هنرمند كوزما پتورف ودكين، در سال 1910 نقاشی شده است.

خوالینسک، پایتخت سیب منطقه ولگا است و برای مدت طولانی سيب از اینجا به میز ملکه کاترین دوم تحویل داده می شد. امروزه، پرورش سیب به روش هاي سنتي، ادامه دارد.

پارک تفریحی خوالین در اين منطقه، یک پیست اسکی خوب به سبک آلپ است.

در هر زمان از سال، می توان از آبگرم های رو باز در اين منطقه استفاده كرد.

حتی اگر تصمیم دارید با قطار به ساراتوف بروید، نباید فرودگاه گاگارین را از دست بدهید. در ساختمان جدید آن موزه فضانوردی وجود دارد. یک استیل آیرودینامیکی که با صفحات فلزی صیقلی نازک پوشانده شده و یک قسمت شیک به شکل یک توپ براق در وسط یک مزرعه چاودار وجود دارد، که یادآور کشتی «شرقي» است.

در ترمینال فرودگاه یک فضاپیمای واقعی «فوتون»، وجود دارد كه مشابه «واستوك-1» مي باشد، که یوری گاگارین بر روی آن،‌ در منطقه ساراتوف فرود آمد.

اینجا ارزش خرید سوغاتی هايي وجود دارد كه غیر معمول هستند. به عنوان مثال، «عمه ساراتف»، كه یک خانم جوان روسی با لباسي زیبا است. همچنين قوطي هایی كه روي آنها نوشته شده، «هوای ساراتف»، نیز به فروش می رسند.

کالاش محلی (نوعي نان)، نيز طعمي شگفت انگیز دارد.

همچنين یک بشقاب یا قاشق با نشان ملي ساراتف، که روی آن سه ماهي نقره ای نقاشی شده و یادآور ماهیگیری غنی شهر است، از ديگر سوغاتي هاي اين منطقه هستند.

منبع: www.ria.ru

Определены самые бюджетные направления для путешествия на поезде в октябре

مقرون به صرفه ترین مقاصد سفر با قطار در ماه اكتبر!

به گزارش خبرگزاري «توتو.رو»، مرکز تحلیلی خدمات مسافرتي، فهرستی از مسیرهای ریلی ارزان قیمت مسکو و سن پترزبورگ را برای ماه اکتبر تهیه کرده است.

اين رتبه بندی شامل مسیرهایی است که میانگین بهاي بلیط یک طرفه آنها، از 1000 روبل تجاوز نمی کند. داده های اسناد مسافرتی صادر شده پس از 20 سپتامبر، برای سفر از 1 اکتبر تا 31 اکتبر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.

شهرهای منطقه اطراف مسکو و منطقه لنینگراد و سن پترزبورگ، از اين رتبه بندی خارج شده اند.

در ماه اکتبر، مسافران از پایتخت، به 36 مقصد دسترسی دارند که مبلغ بليط یک سفر یک طرفه تا سطح هزار روبل بوده و مناسب است. در قياس، در ماه سپتامبر 22 مسیر وجود داشت.

علاوه بر این، می توان به 11 منطقه مختلف سفر كرد: کالوگا، ریازان، لیپتسک، بریانسک، اسمولنسک، یاروسلاول، ترورسکایا، اورال، ایوانف، تولا و ولادیمیر.

متوسط هزينه سفري يك طرفه، از مسكو به «كُلچوگينو» در منطقه ولاديمير، 320 روبل است. علاوه بر كلچوگينو، ایستگاه های دیگر منطقه ولادیمیر هم به اين فهرست وارد شدند: سترونينو (در جايگاه سوم رتبه بندی)، الكساندروف، پتوشكي و خود شهر حلقه طلایی. میانگین بهاي بلیط مسکو به منطقه ي ولادیمیر در ماه اکتبر 998 روبل است.

در جايگاه دوم رتبه بندی پرسلاول-زالنسكي، در منطقه یاروسلاول استقرار دارد كه میانگین بهاي بلیط قطار از مسكو به این شهر 362 روبل است. همچنین همسایگان آن در منطقه بالايي؛ روستف ولیکی، دانیلوف و یاروسلاول، در اين فهرست قرار مي گيرند. متوسط ​​هزينه برای سفر از مسكو به یاروسلاول 889 روبل، براي بليط یک طرفه است.

در رتبه بندی، مقرون به صرفه ترین مقاصد برای ماه اکتبر، با خروج از مسکو، از مراکز منطقه ای؛ تولا، کالوگا، ریازان، بریانسک و تِوِر نیز قرار گرفتند.

از سن پترزبورگ با قطار، با پرداخت 1000 روبل برای بلیط یک طرفه، می توان به 12 مقصد مختلف حرکت کرد. این فهرست شامل شهرهایی است که در قلمرو چهار منطقه واقع شده اند: مناطق نووگورود، پسکف، تور و همچنین جمهوری کارلیا. سه مورد اول فهرست، ایستگاه های منطقه نوگورود بودند: چودوو، مالایا ویشرا و اوکولوکا. میانگین بهاي بليط، از 409 تا 533 روبل مي باشد.

پس از آن لاخدن پخيا، شهری در جمهوری کارلیا است.

بلیط های قطار از سن پترزبورگ به طور متوسط ​​با 663 روبل صادر می شود.

همچنین، اين فهرست دو ایستگاه دیگر در کارلیا را هم شامل مي شود:  سارتاوالا و كندرگا.

علاوه بر این در فهرست مقاصد اصلی با قيمت بليط قطار مناسب در ماه اکتبر، از شهر سن پترزبورگ؛ بلگي، پسكف، والداي، ماكساتيخا، سلتسي و بژتسك نيز، قرار گرفتند.

منبع: www.ria.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *