انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/07/14

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Всемирный банк улучшил прогноз по росту российской экономики

پیش بینی بانک جهانی در مورد بهبود رشد اقتصادی روسیه!

بانک جهانی افزایش رشد اقتصادی روسیه در سال 2021 را به میزان 4.3 درصد پیش بینی کرده است.

بر اساس گزارش این سازمان در مورد اقتصاد اروپا و آسیای مرکزی، بانک جهانی پیش بینی خود را برای افزایش رشد تولید ناخالص داخلی روسیه در سال 2021 از 3.2 به 4.3 درصد اعلام کرده است.

در عین حال، بدتر شدن رشد تولید ناخالص داخلی روسیه در سال 2022 از 3.2٪ به تا 2.8٪ و برای سال 2023 از 2.3٪ به 1.8٪  پیش بینی شده است.

تثبیت میزان تقاضا و کاهش قیمت مواد خام صنعتی مد نظر قرار گرفته است.

بانک جهانی معتقد است که چشم انداز بهبود اقتصاد روسیه، تحت تاثیر تشدید تنش های سیاسی از جمله تحریم های اعمال شده توسط آمریکا در سال 2021، سرعت ناکافی واکسیناسیون و افزایش سطح نرخ کلیدی بانک مرکزی از پایین ترین نرخ ها، قرار گرفته است.

وزارت توسعه اقتصادی در نسخه اصلی، رشد اقتصاد روسیه را در سال جاری 4.2 درصد و در سال 2022 تا 2023، به میزان 3 درصد، پیش بینی می کند.

ماکسیم رشتنیکوف، رئیس این بخش، پیش تر گفته بود که مصرف داخلی با افزایش سطح درآمد، راه اندازی چرخه سرمایه گذاری و توسعه پتانسیل صادراتی کشور، در سالهای آینده رشد 3 درصدی را تأمین می کند.

در نسخه محافظه کارانه پیش بینی، میزان پویایی در سال 2021 باید 3.9 درصد و در 2022-2024، زیر 3 درصد باشد.

آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روز سه شنبه، امکان فراتر رفتن نرخ رشد اقتصادی تا پایان سال 2021، نسبت به میزان پیش بینی شده دولتی را، رد نکرد.

منبع: www.ria.ru

Выставка «Большой Каменный мост«

نمایشگاه «پل بزرگ سنگی» در مسکو!

از 5 اکتبر لغایت 14 نوامبر 2021، در حیاط موزه مسکو، نمایشگاه نقاشی ها و حکاکی های مجموعه «پل بزرگ سنگی» برگزار می شود که به تاریخ این پل اختصاص دارد.

به گفته مورخان، این پل به همراه «برج ناقوس ایوان بزرگ»، برج سوخارف، ناقوس تزار و توپ تزار، به عنوان یکی از شگفتی های کلان شهر شناخته شده است. امروزه تصور یکی از مشهورترین نماهای کارت پستال کرملین، کلیسای جامع مسیح منجی؛ خط ساحلی برسنفسکایا، پرشیستنسکایا و صوفیه، بدون پل بزرگ، غیرممکن است.

پل سنگی اولیه در سال 1692 تحت فرمان پیتر اول ساخته شد. مبلغی که باید برای ساخت آن پرداخت می شد آنقدر زیاد بود که از آن زمان تا کنون اهالی مسکو ضرب المثلی دارند که می گوید: «گران تر از پل سنگی!».

این پل تا سال 1859 برپا بود، اما به دلیل فرسودگی برچیده شد و پلی دیگر جایگزین شد که تمام فلز روی پایه های سنگی و با خرپاهای چدنی بود. این اولین پل فلزی سه دهانه در مسکو بود که مردم شهر از روی عادت قدیمی به آن «سنگی» می گفتند.

پل تک دهانه و قوسی شکل مدرن امروزی بر روی سازه های فولادی پل بزرگ سنگی و  روی رودخانه مسکو در سال 1938 توسط معماران ولادیمیر شوچوکو، ولادیمیر گلفرایچ و میخائیل مینکوس، ساخته شد.

در 4 آوریل 2014، اداره میراث فرهنگی مسکو، پل بزرگ سنگی را به عنوان یک میراث فرهنگی با اهمیت منطقه ای به رسمیت شناخت. در سال 2019، طرح یک پروژه بزرگ تعمیر اساسی ریخته و در ژانویه 2020، کا ر بر روی آن آغاز شد، که نهایتا در 16 آگوست 2021 به پایان رسید.

در این نمایشگاه، بازدیدکنندگان می توانند آبرنگ و سنگ نگاره های آپولیناریوس واسنتسوف، حکاکی های پیتر پیکارت هلندی، نقاشی های سرگئی گراسیموف و دیگر هنرمندان را مشاهده کنند. همچنین می توان بخشی از پایه پل بزرگ سنگی را که در حین کار بازسازی، برچیده شده بود، مشاهده کرد که گفته می شود به دلیل انفجارات زیاد در بمباران مسکو در سالهای 1941-1942 آسیب دیده بود.

منبع: www.kudamoscow.ru

Неделя космоса на ВДНХ 2021

هفته فضا در ودنخا-2021!

از 4 تا 10 اکتبر 2021، هفته فضا در بزرگترین موزه فضایی روسیه، مرکز فضانوردی و هوانوردی در ودنخا، برگزار می شود. در 4 اکتبر 64 سال پیش بود که اولین ماهواره مصنوعی جهان که در اتحاد جماهیر شوروی ایجاد شده بود، از زمین پرتاب شد. بازدیدکنندگان می توانند از گشت و گذار رایگان، سخنرانی، ماموریت های جستجو برای کودکان و کنسرت لذت ببرند. پیش ثبت نام برای بازدید از رویدادها، الزامی است.

مرکز «فضانوردی و هوانوردی» تورهای موضوعی رایگان «ماهواره ها-زمین از فضا» برگزار می کند. بازدیدکنندگان اطلاعات دریافت شده به ماهواره روسی «شهاب سنگ» را مشاهده می کنند: سطح تابش، فعالیت خورشید، نمای کلی میدان مغناطیسی زمین و قدرت طوفان ژئومغناطیسی. برای شرکت در این گردش های بدون محدودیت سنی، پیش ثبت نام الزامی است.

7 اکتبر ساعت 13:00، 15:00 و  17:00 گردش علمی « تا ماه و بازگشت» برگزار می شود.

8 اکتبر ساعت 20:00 کنسرت «گیاه یک صدا است- مدیتیشن کیهانی» اجرا می گردد.

9 اکتبر ساعت 16:00 سخنرانی «فضا به عنوان مکانی برای زندگی» از چرخه «استعمار فضا» و 10 اکتبر ساعت 16:00 نیز سخنرانی «برنامه فضایی شرق» برگزار می شود.

منبع: www.kudamoscow.ru

Семейное кафе «АндерСон»

کافه های خانوادگی «آندرسون» در مسکو!

کافه و شیرینی پزی «آندرسون» زنجیره ای از کافه های خانوادگی در مسکو است. در اینجا می توان بهترین شیرینی ها را می چشید: وافل بلژیکی با شربت افرا، تارت شکلاتی و باوارس با انواع توت ها، کلوچه بادام و شیرینی مرنگ یا پفکی، ترافل و اکلیر، پای، کلوچه، کروسان، مارمالاد و مارزیپان، لیموناد خانگی، میلک شیک، قهوه خوب و چای های مخصوص.

این کافه نان تازه، ساندویچ و شیرینی و همچنین پذیرایی از مهمانی های خانگی و رویدادهای رسمی را انجام می دهد. یک باشگاه کودکان، منوی مخصوص و مهمانی های فوق العاده کودکان در فضای باز نیز وجود دارد.

ایجاد شرایطی راحت برای استراحت مشترک کودکان و والدین آنها، در برنامه های طراحی و تکنولوژیکی همه کافه های اندرسون مد نظر است.

تا کنون 12 شعبه از کافه آندرسون در سطح مسکو وجود دارد.

 منبع: www.kudamoscow.ru

 

1 نظر ثبت شده است

  1. سلام.
    به نظر من فن بیان خوب هستش منتها اکانت ها دنبال روابط ریئال و واقعی میگردن؛بنابراین نشان دادن افق کار به تنهایی کافی نیست و بایستی کانال های ارتباط تجاری هر چه زودتر به اصناف و تجار معرفی بشن.ممنونم مهندس خسرو امینی$$

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *