انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/07/16

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری فدراسیون روسیه می‌باشند.

Музей метрополитена

موزه مترو در مسکو!

امروزه هیچ کس نمی تواند پایتخت را بدون مترو تصور کند. مترو نه تنها به یک جاذبه گردشگری، بلکه به عنوان وسیله اصلی حمل و نقل عمومی تبدیل شده است. اما تعداد کمی از مردم می دانند که یک موزه مترو در مسکو وجود دارد. این موزه کوچک است اما بسیار جالب می باشد و درست در مترو، در ایستگاه اسپرتیونایا، واقع شده است.

در این موزه شما می توانید تاریخ توسعه مترو را بیاموزید و با بسیاری از حقایق جالب و اطلاعات، نشانه های عامیانه و سنت های مترو آشنا شوید. نمایشگاه این موزه شامل مجموعه های ارزشمند، اسناد، عکس ها و مدل های سیستم های مختلف فنی است. برای مثال می توان چرخ دستی های چوبی و ماشین های تعویض را مشاهده کرد که از طریق آنها می توان قسمت های داخلی مثل اهرم های سوئیچ و کابین راننده واقعی را، بررسی کرد.

برنامه ی کار موزه:

از سه شنبه تا جمعه: ساعت 9 صبح تا 16:30.

روزهای شنبه: 10 صبح تا 16:30.

روزهای یکشنبه و دوشنبه موزه تعطیل است.

منبع: WWW.kudamoscow.ru

Открытие новой локации «Зайкин дом» в парке «Сказка

افتتاح مکان جدید «خانه خرگوش» در پارک «اسکازکا» در مسکو!

در روز شهر، خانه خرگوش، یکی از دیدنی ترین مکان ها در پارک افسانه، افتتاح شد، که در آن بیش از 40 گونه خرگوش از نقاط مختلف جهان مستقر شده اند.

پارک خانوادگی «اسکازکا» هشت هکتار مساحت دارد و جاذبه ها و مناطق موضوعی افسانه ای دارد که برای همه سنین مناسب و در پایتخت بی نظیر است. این پارک در نزدیکی پل «ژیوُپیس» واقع شده است و در تمام طول سال در فضای باز فعالیت می کند.

در خانه خرگوش، می توان کوچکترین نمایندگان خانواده خرگوش های با وزن 900 گرم در بزرگسالی و نیز غول های بزرگ تا 12 کیلوگرم را مشاهده کرد.

آن خرگوش هایی که از مناطق دیگر روسیه به مسکو انتقال داده شده اند، در حال حاضر در یک خانه بزرگ و در قلمرو مجاور مستقر شده اند. در ماه اکتبر، خرگوش های خارجی از نادرترین نژادها به آنها ملحق می شوند که تور نمایشگاه های اروپایی را به پایان رسانده اند. هر یک از این ساکنان مزرعه را می توان نوازش کرد، به آنها غذا داد و عکس های به یاد ماندنی گرفت. همه حیوانات مرتب هستند و مدارک و واکسیناسیون لازم را دارند.

برنامه:

دوشنبه تا پنجشنبه: 10 صبح تا 10 شب.

جمعه تا یکشنبه: 10:00 صبح تا 11:00 شب.

هزینه بلیط ورودی: 600 روبل

 منبع: WWW.kudamoscow.ru

 Выполнен первый в истории чартерный рейс из Владивостока в Египет

اولین پرواز چارتری از ولادی واستوک به مصر!

به گزارش سرویس مطبوعاتی ایر هاب، شرکت هواپیمایی آزور ایر، برای اولین بار در تاریخ فرودگاه، پروازهای چارتری از ولادی واستوک به مصر انجام می شود. هر پرواز بیش از 12 ساعت طول می کشد.

صبح امروز، آزور ایر اولین پرواز خود را از ولادی واستوک به مقصد شرم الشیخ انجام داد. به افتخار راه اندازی مسیر جدید، نمایندگان آژانس مسافرتی «آنکس تور» به طور رسمی در باجه های چک از ورود مسافران استقبال کردند. هواپیما 332 مسافر را به ساحل دریای سرخ منتقل کرد.

پروازها به مقصد تفریحی مصر هر دو هفته یکبار برنامه ریزی شده است. پروازهای چارتر توسط بوئینگ-767 انجام می شود. مدت زمان پرواز 12 ساعت و 25  دقیقه است.

منبع: WWW.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *