انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/07/17

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Выставка «Бог есть любовь

برگزاري نمايشگاه «خداوند عشق است»، در مسكو!

از 9 اکتبر تا 7 نوامبر 2021، مرکز صنایع خلاق «فابریکا»، نمایشگاه آثار آندری میتینف، هنرمند مسکويي، «خداوند عشق است»؛ را میزبانی می کند.

به عنوان بخشی از پروژه، هنرمند مجموعه ای از آثار گرافیکی را که در مدت دو سال و نیم در زندان خلق کرده است، ارائه می دهد. در پاییز 2021، همچنین قرار است یک کتاب گرافیکی از آندری میتینف با همین نام منتشر شود. تاریخ انتشار آن بعداً اعلام می شود، اما می توان بیشتر آثار را در نمایشگاه مشاهده کرد.

نمایشگاه هایی هستند که آماده كردن آنها، زمان زیادی می برد، نمایشگاه هایی نيز به صورت همزمان و نمایشگاه هایی به شكل سفارشي، برگزار می شوند. نمایشگاه های سازماني و غير سازماني وجود دارد. نمایشگاههايی «برای همه چیز» و نمایشگاههایی «علیه همه چیز»، نمایشگاه هایی درباره سختي و نمایشگاه هایی هستند که اگر پيشنهاد شوند، هیچ كس نمی خواهد در آنها شركت كند.

این نمایشگاه درباره افتادن در دام زمان، پرسه زدن در آن و کشفیاتی است که در طول مسیر پراکنده شده اند. این امر با دو سال و نیم، زنداني بودن هنرمند آندری میتینف، همزمان بود. این يك سرگرمی شیک (با مفهوم منفی) بود و به او این فرصت را داد که در خود و جهان تجدید نظر کند. انسان، دولت، آزادی، زمان، زندگی چیست؟

اين سوالات در نگاه اول، به ظاهر پیش پا افتاده هستند، اينكه چگونه براي هر فرد، شروع به شكلي خاص رخ داده و به پایاني طبیعی منجر می شود.

در این نمایشگاه تصاویری از زندانیان و بازتاب فكري آنها در مورد اينكه آزادی چیست، وجود دارد. رویاهای هنرمند، که او را هر چند برای مدت کوتاهی، از احساس عذاب دهنده وضعیتی که در آن قرار داشت، رها مي کرد. صحنه هایی از زندگی زندانیان، مجموعه ای از درگیری ها، جشن ها، تجمعات عاطفی، خشونت، بی تفاوتی، نومیدی، امید، یأس، فروتنی و جرقه های ظریف عشق.

خدا عشق است، در اینجا دقیقاً همان «سنگ نوشته روی حصار»، يا بهتر بگوییم، دیوار نویسی هایی است که روی دیوارهای «ماتروسكايا تيشينا» کشیده شده و به عنوان یادآوری چیزی بزرگتر است که می تواند همه ويژگي هاي وحشتناك غير انساني را در بر بگیرد، بپذیرد، تحمل کند و ببخشد، که همه ما نيز به طور نامحسوس در آنها غوطه ور شده ایم.

منبع: WWW.kudamoscow.ru

Инфекционист назвал самое неудачное время для заражения коронавирусом

بدترين زمان براي ابتلا به ويروس كرونا!

يوگنی تیماکوف، متخصص بیماری های عفونی، در مصاحبه با راديو اسپوتنيك، تأسف بارترین زمان را برای ابتلا به عفونت کرونا ویروس نام برد.

به گفته وی، در پاییز علاوه بر ویروس کرونا، انواع مختلف عفونت های ویروسی فصلی نیز وجود دارد. تیماکوف توضیح داد که بیماران در این زمان از سال یک دوره متوالی یا مشترک از چندین فرآیند عفونی را دارند. دکتر تأکید کرد که این وضعیت می تواند برای کسانی که هنوز واکسینه نشده اند، خطرناک باشد.

او افزود: واکسیناسیون نه تنها از فرد در برابر بار ویروسی در تماس با بیماران مبتلا به كوويد-19 محافظت می کند، بلکه در پاییز امسال خطر ابتلا به چندین ویروس را به طور همزمان کاهش می دهد.

پیش از این، تیماکوف زمان وقوع شدیدترین موج همه گیری ویروس کرونا را که در تابستان در این کشور آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد، به روس ها اعلام كرده بود.

وی خاطرنشان کرد: «در حال حاضر، این ویروس بیشتر عفونی شده است، به همین دلیل موج جدید از ابتدای شيوع، به مدت پنج تا شش ماه ادامه خواهد داشت. شيوع در ماه ژاويه آغاز شد. بر این اساس، تا اواسط دسامبر بايد ثباتي در وضعيت موجود صورت بگيرد».

منبع: WWW.lenta.ru

Российским врачам решили платить по-новому

اصلاح دستمزد پزشکان و پرسنل پزشکی در روسيه!

وزارت کار و وزارت بهداشت در مورد پارامترهای اصلی اصلاح دستمزد پزشکان و پرسنل پزشکی تصمیم گرفته اند. خبر گزاري «کامرسانت» در این باره می نویسد.

در صورت تصویب اين طرح، دستمزد پرسنل پزشکي طبق قوانین به ميزان یکنواخت برای کل کشور تعیین می شود و شامل حقوق و مزايا و تشويقي ها و غرامت ها می شود. در عین حال، سطح بالای دستمزد نباید با افزایش حجم کار بر روی کارمند باشد.

بر اساس محاسبات اولیه، حداقل افزایش متوسط ​​دستمزد 2 درصد و حداکثر، 78 درصد خواهد بود، در حالی که ملموس ترین رشد در مناطقی رخ می دهد که حقوق پرسنل پزشکی کم است.

مرحله آزمایشی در سال 2022 در 7 منطقه با 440 موسسه پزشکی و بیش از 170 هزار پرسنل پزشکی، آغاز می شود.

در ماه ژانويه، گزارش شد که یکی از ساکنان منطقه چلیابینسک به دلیل اصابت گلوله به بیمارستاني در 200 کیلومتری از محل حادثه، منتقل شده است، به اين دلیل كه جراح در بیمارستان محلی حضور نداشت و عملیات بخش جراحی بیمارستان توقف پيدا كرده بود. مشکلات مربوط به پزشك جراح، از ماه ژانویه آغاز شد. یکی از متخصصان به دلیل عدم وجود متخصص بیهوشی دائمی این شغل را ترک کرد. عملیات به درستی انجام نمی شد، پزشک از حقوق خود راضی نبود و او به تنهایی برای کل منطقه هم کار می کرد. یکی از کارکنان این موسسه پزشکی می گوید: «در کلینیکي، یک پرستار دو سال است که بدون پزشک بيماران را مورد معاينه قرار مي دهد».

علاوه بر آن، روس ها مشاغلی را فهرست کردند که از نظر آنها، حقوق ناعادلانه و پایینی دریافت می کنند. رهبران فهرست چنین حرفه هایی معلم ها، پزشکان و دانشمندان هستند. به ترتيب 64 درصد، 58 و 36 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که حقوق اين افراد به طور نامحدود پایین است. روس ها معتقدند كه معلمان باید به طور متوسط ​​120،700 روبل در ماه، پزشکان- 122،800 روبل و محققان- 130،800 روبل دریافت کنند.

منبع: WWW.lenta.ru

Выставка «Открой#Моспром. Механизмы большого города»

برگزاري نمايشگاه «گسترش مُسپِرُم. مكانيسم هاي شهر بزرگ»، در مسكو!

در تاریخ 8 تا 28 اکتبر 2021، مرکز هنرهای معاصر «وینزاود» میزبان نمایشگاه تعاملی «گسترش مُسپرُم. مكانيسم هاي شهر بزرگ»، است. اينجا، جایی است که می توان صنعت شهر به زبان فناوری های دیجیتالی را آموخت.

در مرکز هنرهاي معاصر «وینزاود»، 5 فضای منحصر به فرد وجود دارد: یک آپارتمان، خیابان، دفتر، پارک، یک شهر نئوني و نيز 20 مورد تاسیسات چند رسانه ای.

اين نمايشگاه يك یادآوری است در مورد اینکه در یک کلان شهر مدرن ما با نتایج کار هزاران کارخانه بزرگ و كوچك، خانه و خیابان، دفتر و پارک؛ احاطه شده ایم.

بازديد از نمایشگاه با ثبت نام قبلی رایگان است. می توان از نمایشگاه به صورت جداگانه و يا به عنوان بخشی از یک گروه تفریحی حداکثر 10 نفره، دیدن کرد.

یک تور 30 ​​دقیقه ای شامل حرکت در فضای نمایشگاهی در مسیری است که به طور خاص همراه راهنما طراحی شده است. ارائه جذاب مطالب به غوطه ور شدن کامل تر در موضوع نمایشگاه کمک می کند. برای بازدید از نمایشگاه به همراه تور، هنگام ثبت نام، بايد گزينه «با یک راهنمای تور» را مشخص کرده و زمان مورد نظر را انتخاب کرد. تعداد صندلی ها محدود است.

منبع: WWW.kudamoscow.ru

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *