انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/07/19

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Выставка «Стирание. Диалог«

نمایشگاه «شفافیت.گفتگو» در مسکو!

از 9 اکتبر تا 31 اکتبر 2021، نمایشگاه «شفافیت.گفتگو»، با مشارکت جشنواره بین المللی تصویرسازی کتاب و ادبیات تصویری «مورس 2021» و شورای فرهنگ سوئیس «پرو هلوتیا»، برگزار می شود.

در این نمایشگاه آثار شش تصویرگر از سوئیس، روسیه و بلاروس در چارچوب مکان آنلاین، «آزمایشگاه. تصویرسازی به عنوان یک واکنش»، که از 16 فوریه تا 23 مارس 2021 اجرا شد، به نمایش می گذارد.

موضوع اقامت آنلاین، نقش تصویر سازی در جهان و چگونگی تاثیر تصویر سازی بر آن بود. شش واحد موضوعی برای مباحثه، تعریف شده بود.

این موضوعات عبارتند از: آزادی بیان، زن و مرد در تصویر، مرزهای اخلاقی، موقعیت شهروندی، رسانه های جدید و زمینه اقتصادی. در نتیجه شرکت کنندگان در هر موضوع، 38 اثر را خلق کردند که 29  مورد از آنها در این نمایشگاه ارائه می شود.

منبع: www.kudamoscow.ru

В школах Москвы запустили программу по развитию волонтерства «Первый шаг«

راه اندازی برنامه توسعه داوطلبانه «مرحله اول» در مدارس مسکو!

از ابتدای سال تحصیلی جاری، برنامه آموزشی توسعه داوطلبانه «اولین قدم» در مدارس مسکو آغاز شده است. به گزارش سرویس مطبوعاتی دولت پایتخت، این امر، روز دوشنبه 11 اکتبر اعلام شده است.

سازمان دهنده این برنامه مرکز «مُس والنتیر» به همراه مرکز «پاتریوت اسپرت» مسکو، است.

در حال حاضر، 220 مدرسه به این برنامه متصل شده اند. دانش آموزان هفت تا 18 ساله از سازمان های آموزشی و همچنین مربیان تیم های داوطلب، سازمان دهندگان آموزشی و مشاوران، می توانند در این برنامه شرکت کنند.

پیشتر، یک معلم با 50 سال سابقه، در مورد نقش مدیران مدارس، به روس ها توضیح داده بود.

منبع: www.moslenta.ru

Врачи рассказали, сколько в среднем длится коронавирусная инфекция

متوسط زمان درگیری افراد با ویروس کرونا!

پزشکان روسپوتربنادزور، به خبرگزاری ریا نوستی اعلام کردند که بیماران به طور متوسط ​​به مدت 11 روز با کرونا ویروس درگیر می شوند، اما برخی می توانند در عرض چند روز نیز بهبود پیدا کنند. این بیماری می تواند تا 28 روز طول بکشد، اما پس از روز چهاردهم روند بهبودی صورت می گیرد. در برخی موارد، علائم و عوارض تا بیش از سه ماه، گاهی تا شش ماه، و گاهی اوقات مدت بیشتری باقی می ماند.

داریا خاوکینا، پزشک، درمانگر و محقق جوان بخش بالینی این موسسه، خاطرنشان کرد که مدت بیماری بستگی به درمان درست و به موقع و همچنین ویژگی های بدن افراد، دارد.

کارشناسان تأکید کردند که مدت زمان بیماری در افراد واکسینه شده، بسیار کمتر از کسانی است که واکسن نزده اند.

میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت پیش از این گفته بود که اکثر بیماران مبتلا به کروناویروس که در بیمارستان های روسیه بستری می شوند کسانی هستند که واکسینه نشده اند و در میان افرادی که مبتلا به کووید شدید هستند، کمتر از 0.03 درصد واکسینه شده اند.

به گفته آنا پوپووا، سرپرست روسپوتربنادزور، در میان افراد واکسینه شده که در روسیه به ویروس کرونا مبتلا شده اند، تقریباً هیچ موردی فوت نکرده است و حدود دو درصد از افراد واکسینه شده به سویه دلتا مبتلا می شوند و نه بیشتر.

منبع: www.ria.ru

Новая сторублевая купюра поступит в обращение к концу 2022 года

اسکناس 100 روبلی جدید تا پایان سال 2022!

میخائیل الکسیف، نایب رئیس بانک مرکزی به ایزوستیا گفت، اسکناس جدید 100 روبلی در مقادیر قابل توجه تا پایان سال 2022 وارد بازار می شود.

به گفته وی، پیش نویس طرح اسکناس جدید قبلاً تصویب شده است، اما موسسات اعتباری برای راه اندازی تجهیزات خود به زمان نیاز خواهند داشت.

معاون بانک مرکزی توضیح داد: «ما به مدت زمان مناسبی، حدود چند ماه، نیاز داریم تا موسسات اعتباری ماشین های شمارش و دستگاه های خودپرداز را برای این اسکناس جدید راه اندازی کنند».

به گفته بانک مرکزی، در فاصله سالهای 2023-2025 گردش مالی با اسکناس صد روبلی جدید به تدریج اشباع می شود و در سالهای 2026-2029 سهم آنها کاملاً قابل توجه می شود.

در ماه مارس، الکسیف اعلام کرد که اسکناس های جدید، دارای نمادهای مسکو مانند میدان سرخ، پارک زاریاد، برج شوخوف و ساختمان اصلی دانشگاه دولتی مسکو، هستند.

تا سال 2025، بانک روسیه قصد دارد طیف وسیعی از اقدامات را با هدف بهبود کیفیت، امنیت و دوام اسکناس های کاغذی انجام دهد. برای انجام این کار، به تدریج اسکناس های 10، 50، 100، 500، 1000 و 5000 روبلی را نوسازی می کند. برنامه ریزی شده است که هم روی مجموعه عوامل حفاظتی و هم طرح این اسکناس ها، کار شود. در عین حال، اسکناس های مدل 1997 حتی پس از ورود اسکناس های جدید نیز، در گردش پرداخت قانونی باقی خواهند ماند.

اسکناس های نوسازی شده به صورت مرحله ای وارد گردش مالی می شوند. برنامه ریزی شده است که در سال 2023 اسکناس های جدید 1000 و 5000 روبلی، 500 روبل در سال 2024 و 10 روبلی و 50 روبلی در سال 2025 منتشر شوند.

منبع: www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *