انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/07/21

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

  В Минздраве раскрыли сроки регистрации «Спутника V» для подростков

واكسيناسيون نوجوانان با «اسپوتنيك وي» در روسيه!

وزارت بهداشت روسيه، شرایط دريافت واکسن روسی «اسپوتنيك وي»، علیه ویروس کرونا را برای نوجوانان فاش کرد: «دريافت این واکسن دو هفته پس از نتیجه گیری کارشناسان ممكن است». چنین شرایطی توسط الکسی کوزنتسف، دستیار رئیس بخش، در روزنامه کومرسانت افشا شد.

کوزنتسوف توضیح داد: «ظرف دو هفته منتظر نتیجه گیری یک سازمان متخصص در زمینه واکسيناسيون برای نوجوانان هستیم که بر اساس آن تصمیم در مورد استفاده از واكسن، گرفته می شود».

ایوان کونوالوف، دانشیار گروه بیماریهای عفونی کودکان، دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی روسیه به نام پيراگُف، اظهار داشت كه در انتظار ثبت واکسن برای استفاده در ميان کودکان است، زیرا از ابتدای سال 2021، دوره شدیدتری از كوويد 19، بیشتر در این گروه سنی مشاهده می شود. او توضيح داد كه موثرترین راه پیشگیری دقیقاً واکسیناسیون است که در حال حاضر برای کودکان در بسیاری از کشورهای جهان انجام می شود.

لیلا نامازوا-بارانوا، فوق تخصص اطفال در زمینه پزشکی پیشگیرانه وزارت بهداشت روسیه، نظر خود را در مورد این موضوع بیان کرد. او گفت: «ایمن سازی والدین، ​​پزشکان و معلمان در دنیا برای حفاظت از کودکان در اولویت است. پس از آن، با استفاده از واکسن هایی که در کارآزمایی های بالینی موثر و بی خطر بوده و برای استفاده در این گروه سنی تأیید شده است، نوجوانان 12-17 ساله واکسینه می شوند».

پیشتر گزارش شده بود که اطلاعات مربوط به شروع کمپین واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در بین نوجوانان، که ظاهراً توسط وزارت بهداشت پذیرفته شده است، قابل اعتماد نیست.

روز سه شنبه، 12 اکتبر، نشریه URA.RU گزارش داد که ظاهرا میخائیل موراشکو، سرپرست وزارت بهداشت روسیه، تصمیم گرفته است واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را در کودکان 12 تا 17 ساله آغاز کند. ادعا شد که کمپین های واکسیناسیون برای این گروه جمعیتی پس از دو هفته در سراسر کشور آغاز می شود. اين نشريه در اين خصوص منبعي را هم بدون ذكر نام و اطلاعات اعلام كرد، اما بعداً کوزنتسوف این اطلاعات را تکذیب نمود.

منبع: www.lenta.ru

Выставка «Валерий Улымов / Илья Евдокимов. История Будущего»

برگزاري نمایشگاه «والری اولیموف، ایلیا يِودُكيمف- تاریخ آینده»، در مسكو!

از تاريخ 7 تا 24 اكتبر، گالري А3، ميزبان نمایشگاه «والری اولیموف، ایلیا يِودُكيمف- تاریخ آینده» است، كه به درک و تجربه اعماق مکانهای «زنده»، عظیم و نیمه متروکه دوره شوروی، که در قلمرو اتحاد جماهیر شوروی سابق و اروپای شرقی هستند، اختصاص داده شده است.

این نمایشگاه مجموعه ای از آثار خلق شده در سال های 2019-2020 را ارائه می دهد که تكه هايي از داستان «تاريخ بزرگ» است که توسط هنرمندان بیان شده است.

بیش از 30 طرح، بر اساس نمای ساختمانهای جالب سال هاي 1960-1980 تهیه شده است. آثار طراحی شده برای تاکید بر تصویر و شکل معماری هستند.

قهرمانان داستان برگرفته از گزارش هاي عكاسي سالهاي 1920 تا 1930 هستند. بنابراين در تاريخ جديد كشور روسيه ساختمان هاي سوسياليستي بعد از انقلاب و «آينده ي روشن» تكرار مي شود. نويسنده اين سوال مرتبط را مي پرسد كه «چه چيزي در آينده انتظار ما را مي كشد؟». پاسخ به اين سوال در آثار داده نشده و فقط بیننده را به تفکر تشویق می کند.

بهاي بليط نمايشگاه 100 روبل و در روزهاي تخفيف خاص در هر ماه، 50 روبل است.

آدرس گالري: مسكو، خيابان استاركُنيشِنيه، پلاك 39؛ ايستگاه متروي اِسمالِنسكايا.

منبع: www.kudamoscow.ru

 Третьяковская галерея на Крымском Валу

گالري تِرتياكُف!

گالری دولتی ترتیاکوف در کریمسکی وال، تنها نمایشگاه و موزه در مقیاس بزرگ در روسیه و در خصوص «هنر قرن بیستم» است که همه انواع، ژانرها و روندهای سبک شناسی هنر روسیه در این دوره را، ارائه می دهد. این نمایشگاه اشکال مختلف آثار را با نقاشی، گرافیک، مجسمه سازی و موارد غیر معمول هنر معاصر ارايه مي دهد.

در حقيقت وزارت فرهنگ تصمیم گرفت كه کل نمایشگاه گالری ترتیاکوف را به دو قسمت تقسیم کند: «دوره قبل از شوروی» و «دوره شوروی».

قسمت پیش از اتحاد جماهیر شوروی در ساختمان اصلی گالری در خيابان لاوروشينسكي واقع شده است. تصمیم گرفته شد كه قسمت مربوط به شوروی نمایشگاه، در یک ساختمان جدید قرار گیرد كه ساخت آن در دهه 60 قرن بیست، آغاز شد. با این حال، ساخت و ساز ماهیتي طولانی داشت و حدود 20 سال بعد، در اواسط دهه 80 به پایان رسید. به این ترتیب گالری ترتياكف در كريمسكي وال، افتتاح شد.

ساختمان گالری نمونه ای از معماری شوروی است و شبیه یک مستطیل بزرگ با پنجره های پانوراما است و غرفه ای طويل و سفید رنگ دو طبقه است كه در امتداد رودخانه مسکو به سمت کرملین کشیده شده است. ساختمان جديد موزه چند بار به دلیل این که هیچ چیز قابل توجهی در فضای داخلی آن وجود ندارد، مورد انتقاد قرار گرفته است. از سوی دیگر، مساحت بیش از 12 هزار متر مربعي آن، مكاني ایده آل برای سازماندهی رویدادهای بزرگ است.

گالری ترتیاکوف در کریمسکی وال، تصویری وسیع از میراث خلاقانه استادان روسی که در دهه 1920-1960 فعاليت می کردند، به مخاطبان ارائه مي دهد: «مربع سیاه» اثر کازیمیر مالویچ، «بالاتر از شهر» اثر مارک شاگال، «حمام اسب قرمز» اثر کوزما پتروف-ودکین، «زنگ» اثر آریستارخ لنتولوف و نقاشی های زیاد ديگری که روح آن دوران را منتقل می کنند.

علاوه بر این، در سالن هاي گالري، فعالیت های فشرده نمایشگاهي، تحت عنوان موضوعات متفاوت صورت مي گيرد. در صورت تمایل و با داشتن دعوت، می توان در کلاسهای اساتيد هنرمند و برجسته روسی و خارجی شرکت کرد.

بهاي بليط:

براي بزرگسالان، 500 روبل، براي دانشجويان و بازنشسته ها، 300 روبل، كودكان 7 تا 17 سال: 250 روبل و كودكان تا 6 سال، رايگان مي باشد.

ساعات كار گالري:

سه شنبه، چهارشنبه و يكشنبه: از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر (صندوق براي تهيه بليط تا ساعت 17 باز است).

روزهاي پنج شنبه، جمعه و شنبه: از 10 صبح تا 9 شب (صندوق براي تهيه بليط تا ساعت 20 باز است).

دوشنبه ها گالري تعطيل است.

منبع: www.kudamoscow.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *