انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/07/24

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Средняя цена «хорошего» автомобиля в России превысила два миллиона рублей

افزايش متوسط قيمت خودرو در روسيه!

 به نقل از آژانس «پرايم»، میانگین قیمت خودروهای سواری جدید از مرز دو میلیون روبل فراتر رفته و به گفته تحلیلگران، تا پایان سال نسبت به ابتدای سال، یک چهارم دیگر رشد خواهد داشت.

به گفته آژانس «آفتواستات»، میانگین قیمت یک خودروی سواری جدید از ژانویه تا آگوست 2021، 21 درصد جهش کرده و به 2 میلیون و 140 هزار روبل رسیده است.

بر اساس قوانین فعلی، که در سال 2014 وضع شده اند، صاحبان خودروهای بین سه تا پنج میلیون روبل ملزم به پرداخت مالیات مطابق با نرخ خودروهای گران قیمت هستند. وزارت صنعت و تجارت سالانه لیست خودروهایی را که در این گروه قرار می گیرند، به روز می کند.

کارشناسان تأکید می کنند که در طي شش سال گذشته، میانگین قیمت خودروهای جدید 67 درصد افزایش یافته است. تنها در ماه های پایانی سال 2021،  قيمتها سه بار تغییر کرده اند: در سه ماهه اول، این رقم به 1.8 میلیون روبل، در ماه جولای به 1.9 میلیون روبل و در آگوست به 2 میلیون روبل، رسید.

پیش از این، فروشندگان خودرو گفته بودند که مدت زيادي است كه روسیه با کمبود خودرو مواجه است. این کمبود حداقل تا اواسط سال 2022 ادامه خواهد داشت. در عین حال، وضعيت تجهیزاتي خودروها رو به وخامت است. برخی از مدلها به دلیل عدم وجود تراشه ها، با نقص در برخي از عملكردها، مثل جهت يابها و سيستمهاي چند رسانه اي، توليد مي شوند.

 منبع: www.lenta.ru

Первый сборник стихов Маяковского продали за 1,3 миллиона рублей

فروش اولین مجموعه اشعار مایاکوفسکی به قیمت 1.3 میلیون روبل!

خبرگزاری lenta.ru به نقل از سایت «Литфонд» نوشت: مجموعه اشعار ولادیمیر مایاکوفسکی به نام «من» («Я») که در سال 1913 منتشر شده بود، در یک حراجي به قیمت 1،3 میلیون روبل فروخته شد.

گفته می شود که اولین کتاب اشعار این شاعر بزرگ در 300 نسخه چاپ شده بود. در این حراجی قیمت اولیه این مجموعه 600 هزار روبل برآورد شده بود که در پایان به مبلغ 1.3 میلیون روبل فروخته شد.

در این سایت توضیح داده شده است كه نقاشي کراوات روی جلد اصلی کتاب می تواند توسط خود شاعر كشيده شده باشد که این موضوع اهمیت این مجموعه را دوچندان می کند. همچنین در داخل کتاب عنوانِ تقديمي از نقاش لف شختل خطاب به معمار ماریا موچالسکایا نیز وجود دارد.

پیش از این، آلکسی پوشکوف، یکی از اعضای شورای فدراسیون روسیه، اشعار مایاکوفسکی را بد دانسته بود. اين سياستمدار راجع به شعر «كريمه» ماياكوفسكي اين گونه اظهار نظر كرد: «اشعار بد هستند. «تعمير سریعتر مردم»؟ مردم چه هستند، ماشین؟ در اینجا اثر «ما» از يوگنی زامیاتین به ذهن خطور مي كند. زامیاتین از ماشيني شدن مردم وحشت داشت. علی رغم همه چیز، او در فعاليت های اجتماعی، به دنبال انسان و انسانيت بود و به اين امر ایمان داشت. اما مایاکوفسکی در اینجا انسان ها را یک ماشين خودکار در نظر گرفته است. قافيه هاي استفاده شده نيز اغلب ضعيف هستند».

منبع: www.lenta.ru

 Фестиваль «Руками женщины» 2021

جشنواره « با دستان یک زن»-2021 در مسكو!

از 15 ام تا 17 ام اكتبر 2021 در ودنخا، سومين جشنواره بين المللي هنرهای محلی و صنایع دستی «با دستان یک زن»، برگزار مي شود که در آن نمایشگاه بین المللی «گردشگری پزشکی» و نمایشگاه عکس «مامان و بچه ها با لباس ملی» نيز، خواهد بود.

اين جشنواره، جشنواره هنرهای مردمی و صنایع دستي، تزئینی و کاربردی دست ساز و قوم نگاري است.

بازديدكنندگان می توانند محصولات را ببینند، کیفیت آنها را بررسي كنند، موارد مورد علاقه خود را خریداری کنند و همچنین اطلاعات و مشاوره های لازم را دریافت کنند. هیئت داوران حرفه ای بین المللی هم در اين جشنواره فعاليت مي كند.

در چارچوب نمایشگاه بین المللی «گردشگری پزشکی»، موسسات درمانی-آسایشگاهی، سازمانهای ارائه دهنده کالا و خدمات برای حفظ جواني، زیبایی و سلامتي، ارائه می شود.

همچنین در اين جشنواره، نمایشگاهی از مسابقه بین المللی عکس «مامان و بچه ها با لباس محلی» برپا می شود. این مسابقه برای نشان دادن تنوع فرهنگ ملت روسيه به وسيله لباس ملی، طراحی شده است.

در جشنواره «با دستان یک زن» برندگاني انتخاب می شوند که به آنها مدارك و جوایزي اهدا مي شود و در آینده نيز با نمایشگاه هایي در قلمرو فدراسیون روسیه و خارج از کشور، همكاري خواهند داشت.

 منبع: www.kudamoscow.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *