انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/07/26

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В России спрогнозировали число новорожденных в 2022 году

پيش بيني شمار نوزادان در سال 2022، در روسيه!

صندوق بازنشستگی روسیه (PFR) تعداد کودکانی را که در این کشور در سال 2022 متولد می شوند پیش بینی کرد. در این خصوص در سند اتاق حساب در مورد بودجه صندوق بازنشستگی فدراسیون روسیه برای سال 2022 و در برنامه ریزی برای دوره 2023-2024، آمده است.
طبق پیش بینی ها، سال آینده 1،37 میلیون نفر در خاک روسیه متولد می شوند. در همان زمان، انتظار می رود 1،38 میلیون نوزاد در سال 2023 و 1،39 میلیون نوزاد در سال 2024 متولد شوند. ذکر شده است که از ژانویه تا آگوست امسال، 802،8 هزار کودک در روسیه متولد شده اند.
پیشتر گزارش شده بود که از 1 فوریه 2022، حداقل کمک هزینه مراقبت از اولین فرزند در روسیه 5،8 درصد افزایش می یابد و به 7،493 روبل می رسد. حداکثر کمک هزینه مراقبت از فرزند اول نیز افزایش می یابد و به ميزان 31،282 روبل خواهد بود. در حال حاضر، حداقل مبلغ پرداختی 7،083 روبل و حداکثر ميزان آن 29،600 روبل است. در مجموع ، 169،5 میلیارد روبل از بودجه برای این اهداف اختصاص می یابد.

منبع: www.lenta.ru

Сомнолог раскрыл способы побороть осеннюю сонливость

راه هاي غلبه بر خواب پاييزي از زبان خواب درمانگر روس!

میخائیل پولوکتف، پزشک خواب درمانگر، در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک روش هایی را برای غلبه بر خواب آلودگی پاییزی نشان داد. به گفته وی، این انحراف از هنجار، در بین روس ها کاملاً متداول است و سه راه برای از بین بردن خواب آلودگی در طول روز وجود دارد.
یک راه حل وجود دارد كه همه آن را می دانند و روی انسان ها، موش ها، سوسک ها و حتی ماهی ها کار می کند و آن کافئین است.
این ماده شیمیایی است که خواب آلودگی را در همه موجودات زنده کاهش می دهد.
علاوه بر این، اگر این حالت خواب آلودگي در طي روز، بیش از یک روز طول بکشد، باید برنامه اي براي خواب ایجاد کرد و حداقل هفت ساعت در طي شب خوابید. اگر این مطلب نیز کمکی نكرد، باید به پزشک مراجعه نمود.
اين متخصص هشدار داد بیماری های روانی مانند افسردگی می تواند یکی از علل خواب آلودگی در طول روز باشند.به گفته وی، افسردگي در 10 درصد افراد رخ می دهد. وی گفت: «کمبود شدید نور خورشید می تواند به ایجاد خواب آلودگی به عنوان یکی از مظاهر افسردگی کمک کند».
پیش از این، نورجهان علی بالايونا، درمانگر و متخصص بیماری های عفونی، راهی برای بهبود خواب و غلبه بر بی خوابی بدون قرص را نام برده بود. او می گوید دوش گرفتن یا ايستفاده از وان، به عنوان يك برنامه، دو ساعت قبل از خواب و پیاده روی در هوای تازه و انجام ورزش هایی مانند شنا، دویدن، رقصیدن یا ورزش در باشگاه، به این امر کمک می کند.
منبع: www.lenta.ru

Выставка «Михаил Аввакумов. Графика»

نمایشگاه «میخائیل آواکوموف-گرافیک»

از 7 ام تا 24 اكتبر 2021، در گالري А3، نمايشگاه «میخائیل آواکوموف-گرافیک» برگزار مي شود.
این نمایشگاه آثار وسیعی از هنرهای گرافیکی کلاسیک را ارائه می دهد: طراحی، حکاکی، پوستر، گرافیک در کتاب، طراحی گرافیکی، و همچنین آثار مدرن در تکنیک چاپ، حلال های سازگار با محیط زیست، کولاژ و تاسيسات.
آثار میخائیل آواوکوموف در بخشهای موضوعی نمایشگاه با تعدد و تنوع استثنایی، ارائه شده است و استعداد بی نظیر ناظر و غیرت بالاي او را نشان مي دهد که سعی دارد، جنبه عینی امور و احساسات ذهنی را كه تجربه می کند، منتقل کند.
نقاشی ها و حکاکی های میخائیل آواوکوموف، به دلیل احساسات بالای موجود در آنها، نه تنها اشیاء طبیعی را نشان مي دهند، بلکه در رتبه تصاویر نمادیني هستند که به تجسم جهان کمک می نمايند.
پوسترهای او كه برای اتحادیه هنرمندان جماهیر شوروی، اتحادیه هنرمندان جمهوری سوسیالیستی فدراسیون روسیه شوروی، سازمان اتحادیه هنرمندان مسکو، در سالگردها و نمایشگاه های شخصی و جمعی هنرمندان ايجاد شده است، به ما اين امکان را می دهد تا تاریخ غنی فعالیتهای نمایشگاهی اتحادیه هنرمندان روسیه را دريابيم.
اصول انساني بالا، مسئولیت شخصی و اجتماعی، که همیشه دغدغه هنرمند بوده، ایده اصلی پوسترهای اجتماعی او است. به همین دلیل این آثار، كه در زمان ها و سبک های مختلف خلق شده اند، همواره از اهمیت و جذابیت، براي بیننده مدرن برخوردار خواهند بود.
آثار سالهای اخیر که با تکنیک خود او خلق شده اند، بسیار جالب هستند.
در اين آثار، اشیاء نقش چیزهایی ساكن در جهان را بازي نمي كنند، بلکه جنینی از حقایق و افکار، منبعی از استعاره ها و استنباط های فلسفی هستند که به طور نمادین توجیه و کاملاً قابل درک، شده اند.
هنرمند فقط آثاری را که دنیای درونی او را به کمک تصاویر خارجی منعکس کند، نشان نمی دهد؛ بلكه بیننده این فرصت را هم خواهد داشت که با دقت بیشتری به دنیای خود نگاه کند و سعی نمايد، جهان کلی را تغییر دهد.

منبع: www.kudamoscow.ru

В Португалии открыли памятник Гагарину

رونمایی از بنای یادبود گاگارین در پرتغال

بنای یادبود اولین فضانورد جهان در پرتغال افتتاح شد.
سفارت روسیه در پرتغال به ریانوواستی گفت، یادبود اولین فضانورد یوری گاگارین در پرتغال افتتاح شد. بنای یادبود در شهر اوئیراس (منطقه لیسبون) می باشد.
مراسم افتتاح اولین بنای یادبود گاگارین در پرتغال، همزمان با شصتمین سالگرد اولین پرواز فضایی سرنشین دار، در تکنوپارک تاگوسپارک انجام شد.
میخائیل کامینین سفیر روسیه در پرتغال در این مراسم گفت: افتتاح مجسمه نیم تنه یوری گاگارین امروز گامی دیگر در توسعه روابط بین مردم و کشورهای ما است. این ما را به یاد اجداد با شکوه خود که دانش را گسترش می دهند می اندازد.
پیش از این در اوایل اکتبر، در رابطه با سالروز اولین پرواز سرنشین دار به فضا، یک کارت پستال با پرتره یوری گاگارین، که توسط پست پرتغالی صادر شده بود، در رصدخانه نجوم لیسبون .ارائه شد.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *