انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/02

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В Москве выросло количество тяжелобольных COVID-19

افزایش شمار مبتلایان به کرونا ویروس شدید در مسکو!

اخیراً تعداد بیماران مبتلا به کووید 19 شدید در مسکو در حال افزایش است. به گزارش «اینترفاکس»، ماریانا لیسنکو، پزشک ارشد بیمارستان شماره 52 مسکو، در این باره سخنان فوق را از شبکه تلویزیونی «روسیه1» اعلام کرد.
به گفته وی، بسته به سطح بیمارستان، این سهم به 80 یا 70 درصد نزدیک می شود. علاوه بر این، اکثر این بیماران، سالمندان هستند.
در عین حال، میانگین سن بیماران نیز کاهش یافته است. چنین آماری به این دلیل است که کودکان بیشتر مریض می شوند. به همین دلیل، بیمارستان ها باید تخت های کودکان را نیز مستقر کنند.
یک روز قبل، در 23 اکتبر، یک رکورد روزانه جدید مرگ و میر ناشی از کرونا در روسیه ثبت شد، 1075 نفر. افزایش تعداد مرگ و میر برای پنج روز متوالی ثبت می شود. در عین حال، تعداد موارد مبتلایان از زمان شروع همه گیری به حداکثر رسیده است، 37678 مورد.
در مسکو، 8166 مورد جدید ابتلا در روز تشخیص داده شد، 1634 نفر در بیمارستان بستری شدند، 79 بیمار هم فوت کردند. همانطور که آناستازیا راکووا، معاون شهردار شهر، اشاره کرد، در یک ماه گذشته، میزان موارد ابتلا در پایتخت چهار برابر و تعداد موارد بستری، سه برابر شده است. به همین دلیل، روزهای غیر کاری در مسکو دو روز زودتر از میانگین معمول در روسیه، اعلام می شود.

منبع: www.lenta.ru

В Москве объявили «желтый» уровень погодной опасности из-за ветра

سطح «زرد» خطر آب و هوایی به دلیل وزش باد مسکو!

مرکز آب و هواشناسی روسیه در مسکو، سطح «زرد» خطر جوی را به دلیل وزش باد شدید تا عصر یکشنبه 24 اکتبر اعلام کرد.
در مسکو و منطقه مسکو وزش باد تا 17 متر بر ثانیه پیش بینی شده است. این هشدار از ساعت 9:00 تا 18:00، در 24 اکتبر معتبر است.
پیشتر کارشناسان پیش بینی هوا اعلام کرده بودند که روز یکشنبه هوا صاف تا ابری خواهد بود و همچنین باران تبدیل به برف خواهد شد. دمای هوا در مسکو تا 3-5 درجه سانتیگراد و برخی مناطق تا 2-5 درجه افزایش می یابد. فشار جوی نیز شروع به افزایش یافتن می کند، اما در حد پایین باقی می ماند.

منبع: www.moslenta.ru

Выставка «Отцы и дети»

نمایشگاه «پدران و بچه ها» در مسکو!

در 23 اکتبر تا 28 نوامبر سال 2021 در گالری «بِلیاوو»، نمایشگاه «پدران و کودکان» برگزار می شود که به سلسله های خلاق مشهور در شهر مسکو، اختصاص داده شده است.
هدف از این نمایشگاه نشان دادن تنوع و تکامل روش های خلاقانه در هنر روسیه، با استفاده از نمونه کار هنرمندان است. غرفه داران هنرمندانی هستند که از دهه 1930 تا به امروز فرهنگ روسیه را تحت تأثیر قرار داده اند.
رابطه بین شخص و عموم بیشتر در خانواده ها مشهود است، جایی که نه تنها یک فرهنگ مشترک، بلکه یک حرفه خلاقانه نیز از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. هر نسل جدید سنت های والدین خود را ادامه می دهد و به طور همزمان نیز با آنها مبارزه می کند. هدف نمایشگاه پدران و کودکان نشان دادن اصول کلی وراثت و تغییر سنت ها، از طریق تجزیه و تحلیل یکی از بخش های هنر روسیه است.
در این نمایشگاه آثاری از زوراب تسرتلی، النا تسرتلی، کنستانتین خودیاکف، الکساندرا خودیاکووا، مارینا خودیاکووا، طاهر سالاخوف، آیدان سالاخووا، کایخان سالاخوف، الکساندر بورگانوف، ماشا بورگانوا یالتانسکا، الکساندر بوبنوف، واسیلی بوبنوف، اکاترینا بوبنووا، لئونید بارانوف، ناتالیا بارانووا، پتر بارانوف، ارائه شده است.

منبع: www.kudamoscow.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *