انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/03

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Выставка «Сайарсизм и cайарсиcты»

نمايشگاه «سايارسيزم و سايارسيست ها»!

از 21 اکتبر تا 21 نوامبر 2021، موزه هنرهای مدرن مسکو در بلوار گوگولفسکی، میزبان اولین نمایشگاه بین المللی «سايارسيزم و سايارسيست ها» در مسکو است.

سایارسیزم گرایشی در هنر معاصر است که توسط هنرمند روسی سرگئی دوژد ایجاد شده است. در حال حاضر این یک جنبش بین المللی از هنرمنداني است که در حال توسعه یک سیستم برای درک هنر انتزاعی هستند. شرکت کنندگان در این کار حدود 300 هنرمند از روسیه، ایالات متحده، آلمان، فرانسه، بلژیک، ایتالیا، چین و سایر کشورها هستند.

سايارسيزم همچنین فلسفه جدیدی است که به شخص اين امکان را می دهد كه نه تنها هنر و فرهنگ، بلکه آگاهی فردي، اخلاق، جامعه و معنویت را نیز به طور خلاق توسعه دهد.

الکساندر بوروفسکی، منتقد هنری و رئیس بخش آخرین روندهای موزه دولتی روسیه، این روند را «موج جدیدی از آوانگارد روسیه و مکتب فلسفی روسیه که می تواند تأثیر زیادی بر فضاي فرهنگي جهان، داشته باشد»، تعریف کرد.

تئوری سایارسیستي، سیستمی را برای درک انتزاع هنری، یک زبان هنری جدید، نشانه شناسی سايارسيست، پیشنهاد کرد که در آن، مربع نشانه تفكر، دایره نشانه احساسات و مثلث نشانه شهود است.

این نظریه ویژگی اصلی سبک سايارسيزم، يعني جهاني بودن به طور كامل را، برجسته کرد.

در این نمایشگاه هنرمندان زیر حضور خواهند داشت: سرگئی باران، کنستانتین خودیاکوف، يوگنی سمنوف، اوکسانا ماس، نیکولینا کووالنکو، مالی کراسانتی، النا سروف، الیور د كايرون، اریک لزین، النا بوروفسکایا، الکساندر گوردین، ​​ژان فیلیپ دونیر، اولگا کیسلوا، اولریک بولنتز، ویکتور پوپوف، ژانا گراک، اینس برلین، فرانکو ویولا، آندری ولکوف، ایوان کولسنیکوف، سرگئی دنیسوف، والری کوزنتسف، تیمور دایمی، کی شائوتین و دیگران.

بهاي بليط بازديد از نمايشگاه، 350 روبل مي باشد.

منبع: www.kudamoscow.ru

В шести российских регионах начался период нерабочих дней

آغاز دوره روزهای غیر کاری، در شش منطقه روسیه!

از روز دوشنبه 25 اکتبر، دوره ای از روزهای غیر کاری در شش منطقه روسیه آغاز می شود که توسط مقامات محلی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعيين شده است.

این تصمیم توسط سران مناطق ورونژ، نیژنی نوگورود، نووگورود، سامارا و کورسک و همچنین منطقه پرم گرفته شد. روزهای غیر کاری از 25 اکتبر تا 7 نوامبر ادامه خواهند داشت.

پس از حكم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 20 اكتبر در ديدار با اعضاي دولت، در خصوص تعطيلي در 30 اكتبر تا 7 نوامبر همراه با حقوق، فرمانداران تصمیم گرفتند روزهاي غير کاری بیشتري را در ارتباط با وضعیت كوويد 19 به این مناطق تخصیص دهند.

در منطقه پرم، به دلیل افزایش تعداد بیمارانی که كوويد 19 در آنها شدید است و نیاز به بستری شدن و اتصال به دستگاه تنفس مصنوعی دارند، تصمیم گرفته شد که روزهای غیر کاری تمدید شود. تصمیمات مشابهی در مناطق ورونژ و سامارا نيز، گرفته شد.

پيش از اين، سرگي سابيانين، شهردار مسكو نيز محدوديتهاي جديدي را از 25 اكتبر تعيين كرده بود و افراد بالای 60 سال و مبتلا به بیماری های مزمن، به وضعیت کار از راه دور منتقل شدند. همچنین کارفرمایان باید تعداد کارکنان واکسینه شده خود را، حداقل به 80 درصد برسانند. وي بعدا نيز اعلام كرد كه از 28 اکتبر تا 7 نوامبر 2021، به مدت 11 روز در مسكو تعطيل و دوره قرنطينه خواهد بود.

خواربارفروشی ها، داروخانه ها و مراکز خرده فروشی که کالاهای اساسی را می فروشند به فعالیت خود ادامه می دهند. همه مراکز خرید دیگر، سوپر مارکت های غیر غذایی و سایر فروشگاه ها بسته خواهند شد.

همچنین کار کافه ها، رستوران ها (آنها قادر خواهند بود به شكل تهيه غذاهای بیرون بر کار کنند) و سایر سازمان های پذیرایی، سالن های بدنسازی و باشگاه های تناسب اندام، سینما، مراکز سرگرمی و سایر شرکت های فرهنگی و تفریحی به حالت تعلیق درآمده است. خدمات تحویل کالا و همچنین شرکت هایی که خدمات از راه دور ارائه می دهند، محدودیتی ندارند.

موسسات آموزشي ابتدایی و متوسطه به تعطیلات می روند. افراد در دانشگاه ها و کالج های مسکو قادر خواهند بود تحصیلات خود را از راه دور ادامه دهند. تئاترها و موزه ها به فعالیت خود ادامه می دهند، اما محدودیت هایی وجود دارد. بازدید از آنها تنها در صورت داشتن کد   QR  و در صورتی که نهايتا تا 50 درصد از ظرفيت آنها تكميل شود، امکان پذیر خواهد بود.

کلیه رویدادهای فرهنگی، ورزشی، سرگرمی، تبلیغاتی و غيره، لغو می شوند، به جز مواردی که با تصمیم مقامات یا با توافق با بخش مديريت پایتخت روسپوتربنادزور، برگزار می شود.

ولادیمیر پوتین اذعان کرد که در صورت لزوم، روزهای غیر کاری معرفی شده به دلیل وضعیت كرونا در این کشور می تواند پس از 7 نوامبر نيز تمدید شود. به گفته وی، در هر منطقه وضعیت اپیدمیولوژیک به طرق مختلف توسعه می یابد و پویایی و روندهای خاص خود را دارد. رئیس جمهور افزود، بنابراین، فرمانداران می توانند روزهای بیشتری را تعطیل کنند.

منبع: www.lenta.ru

Обнаружена самая молодая планета массивнее Юпитера

كشف جوانترين سياره بزرگتر از مشتري!

ستاره شناسان دانشگاه هاوایی در مانوآ یکی از جوانترین سیارات را که به دور یک ستاره دور می چرخد​​، کشف کردند.

سياره 2M0437b  چندین برابر بزرگتر از مشتری است و چندین میلیون سال پیش همراه با ستاره والد، شکل گرفته است. این سیاره هنوز حاوی حرارتی است که در هنگام شکل گیری اش، آزاد شده است.

این سیاره در ابر ثور (460-470 سال نوری از زمین) واقع شده است، جایی که محل تشکیل ستارگان فعال است. این سیاره به دور ستاره ای در فاصله ای می چرخد ​​که صد برابر فاصله بین خورشید و زمین است.

به گفته دانشمندان، مشاهدات تلسکوپ های فضایی مانند هابل ناسا و تلسکوپ فضایی جیمز وب می تواند گازهای موجود در جو 2M0437b را شناسایی کرده و آشکار کند که آیا یک قرص تشکیل دهنده ماه در اطراف این سیاره وجود دارد یا خیر. اين سياره اولين بار در سال 2018 كشف شد.

منبع:  www.lenta.ru

 Инфекционист объяснил бесполезность длительных локдаунов

 بی فایده بودن قرنطینه های طولانی، از نگاه متخصص بیماری های عفونی روس!

آندری پوزدنیاکف، پزشک ارشد بیماریهای عفونی، بیهودگی قرنطینه های طولانی مدت، از جمله در مهد کودک ها و مدارس، در مبارزه با ویروس کرونا توضیح داد.

همانطور که اين پزشك توضیح داد، شواهد بیشتری وجود دارد که نشان می دهد ویروس کرونا، به ویژه سویه «دلتا»، یک عفونت بزرگ است. بدين معني كه همه افراد و حتي افرادي كه قبلا به آن مبتلا شده اند را در گير مي كند. به خاطر همین، به نظر وی، هر نوع قرنطينه طولاني مدت و جهانی بی معنی است.

در عین حال، به منظور کاهش میزان شیوع بیماری و کاهش بار بیمارستان ها، می توان قرنطينه براي کودکان را به طور موقتي معرفی کرد. پوزدنیاکوف چنين نتیجه گرفت كه با این حال، پس از اتمام قرنطينه، همه چیز به حالت قبل برمی گردد.

در 25 اکتبر، دوره ای از روزهای غیر کاری در شش منطقه روسیه آغاز می شود که توسط مقامات محلی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا معرفی شده است. این تصمیم توسط سران مناطق ورونژ، نیژنی نوگورود، نووگورود، سامارا و کورسک و همچنین منطقه پرم گرفته شد. روزهای غیر کاری در آنجا تا 7 نوامبر ادامه خواهد داشت.

منبع: www.lenta.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *