انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/04

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Выставка «Тишина за миром звуков»

نمایشگاه «سکوت پشت دنیای صداها» در مسكو!

از 23 تا 29 اکتبر 2021 در گالری هنری صدای مسکو، واقع در گالری «الکتروموزه در روستوکینو»، در چارچوب پروژه «هنر صدا 5-21»، نمایشگاه شخصی از هنرمند آلمانی يوتا راونا، «سکوت پشت دنیای صداها»، برگزار مي شود.

در روند کاهش شنوایی، صداهای دنیای بیرون آرام‌تر و آرام‌تر می‌شوند، تا جایی که برای همیشه خاموش می‌شوند. در حالی که ندای درون با وضوح بیشتری شنیده می شود.

چندین لانه پرنده مجهز به بلندگو از سقف اين گالری آویزان است. آنها صداهای مناظر مختلف اطراف ما را بازتولید می کنند که به نظر می رسد فیلتر شده و از دور شنیده می شوند.

هر یک از لانه ‌ها صدای مخصوص به منطقه خود را در نقشه دارند: سانتا کروز (آمریکای جنوبی)،  فاس (مراکش)، قاهره (شمال آفریقا)، ونیز (اروپا).

این گونه است که فرهنگ های مختلف شنیدنی می شوند.

یکی از لانه ها، صداها، سر و صداها و منظره صوتی مسکو را بازتولید می کند: صداي عبور اتومبیل ها از ميان شاخه ها مي گذرد، صدای انسان ها یا قطعات موسیقی از ميان لانه هاي ریز بافته شده عبور می کند. نسبت اندازه و بلندی صداها تغيير مي كند: از صدای معمولاً بلند چهچهه پرندگان، تا صداهای فعالیت روزمره انسان، که قابلیت شنیدن آن ها را به حداقل می رسد. همه این صداها به آرامی در گوش بازدید کننده نفوذ می کند. صداهای کوچک جاری می شوند، می پرند، غلت می زنند، و اطراف شنونده می چرخند.

منبع: www.kudamoscow.ru

Названо количество проданных большевиками картин из Эрмитажа

تعداد تابلوهاي فروخته شده موزه ارميتاژ، توسط بلشويك ها!

در اواخر دهه 1920 در اتحاد جماهیر شوروی، فروش گنجینه های هنری ارمیتاژ آغاز شد. یولیا کانتور، دکترای علوم تاریخی و پژوهشگر ارشد انستیتوی تاریخ سنت پترزبورگ آکادمی علوم روسیه، در مصاحبه با خبرگزاري لنتا، تعداد تابلوهای فروخته شده از ارمیتاژ توسط بلشویک ها را نام برد.

در سال 1921، شورای کمیسرهای خلق، فرماني در مورد تدوین صندوق دولتی ارزش تجارت خارجی صادر کرد. این سند امکان فروش اشیاء هنری را فراهم نمود. به عنوان مثال، یک کمیسیون ویژه در ارمیتاژ فعالیت می کرد که کاتالوگ هاي محصولات را تهيه می کرد.

به گفته کانتور، ارمیتاژ 48 شاهکار مهم جهانی را از دست داده است. به ویژه، خریداران خارجی نقاشی هایی از رامبراند، روبنس، ون ایک و ون دایک را خريداري کرده اند. مجموعه هلندی همیشه افتخار اصلی ارمیتاژ بوده است. اما پس از فروش، کشور روسيه تمام نقاشی های یان ون ایک را از دست داد. اکنون اصلاً از آنها، نمونه اي در روسیه وجود ندارند. در گذشته روسيه، چهار اثر از رافائل داشت كه اکنون فقط دو اثر باقی مانده است.

چندین نقاشی هم به دلیل مشکلاتي كه در فروش آنها وجود داشت، در روسیه باقی ماندند. بنابراين، می توان در ارمیتاژ نقاشی رافائل، «مدونا با یوسف بی ریش» را مشاهده كرد. به گفته کانتور، این نقاشی روی بومی با رنگ روغن کشیده شده است که باعث می شود جذابیت کمتری داشته باشد. همچنين بازگشت نقاشي «پسر ولگرد» اثر رامبراند، به دلیل اندازه نقاشی بود، که در حمل و نقل اختلال ایجاد می کرد و نمی توانست فروخته شود.

در ماه آگوست، یک تیم بین المللی از دانشمندان نتایج مطالعه اي روی نقاشی های سنگی را منتشر کردند. کارشناسان شواهدی را از وجود هنر بدوی در میان نئاندرتال ها، یافته اند. آنها ثابت کرده‌اند که نقاشی‌های موجود در غارهاي اسپانیا، قبل از ظهور هومو ساپینس خلق شده‌اند.

منبع: www.lenta.ru

Россиянам назвали способ сохранить вес в период холодов

روش هاي كنترل وزن در فصل سرما، براي روس ها!

آنتون بردوف، متخصص تغذیه برجسته هلدینگ پرفورمنس گروپ، راه‌هایی را به ریانووستی گفت که چگونه روس‌ها با شروع هوای سرد، زمانی که میل به خوردن غذاهای چرب افزایش می‌یابد، اضافه وزن پيدا نکنند. به نظر او، انتخاب یک میان وعده سالم تر به حفظ وزن کمک می کند.

وي گفت: «حواستان به انتخاب غذايتان باشد. غذاهای ناسالم را با غذاهای مشابه اما سالم جایگزین کنید. به عنوان مثال، چیپس را می توان با ساقه های ترد سبزیجات با هوموس، نان را با میان وعده های غلات، و شکلات را با میوه، جایگزین کرد. همچنین باید به یاد داشته باشید که کالری دریافتی خود را کنترل کنید و ميزان آن را 10 تا 15 درصد از مقدار طبیعی روزانه خود کاهش دهید، در حالی که به نسبت 30 درصد پروتئین، 30 درصد چربی و 40 درصد کربوهیدرات پایبند باشید. این دقیقاً همان توصیه‌ای است که به شما امکان می‌دهد، در فصل سرد و همچنین در دوره قرنطینه در فرم بمانید».

وی خاطرنشان کرد: «با فرا رسیدن هوای سرد، فعالیت افراد به طور محسوسی کاهش می یابد و به همین دلیل زمان بسیار کمتری را در خارج از منزل سپری می کنند و منجر به این واقعیت می شود که مردم تمایل به خوردن یک میان وعده اضافه دارند. بدن به این ترتیب سعی می کند خود را از درون گرم کند، متابولیسم را تسریع نمايد و دمای معمول بدن را حفظ کند. با این حال، با وجود تمایل برای یک وعده غذایی اضافی، باید خود را محدود کنید، در غیر این صورت می تواند منجر به عواقب غم انگیزی شود».

پیش از این، مارگاریتا کورولوا، متخصص تغذیه، پروفسور آژانس بیومدیکال فدرال روسیه، گفته بود که شکلات باعث خوشحالی می شود. زيرا حاوي تریپتوفان است، يعني ماده ای که باعث تولید اندورفین یا «هورمون های شادی»، می شود.

 منبع: www.lenta.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *