انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/05

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Выставка «Крузенштерн. Вокруг света»

نمايشگاه «كوروزنشترن. سراسر دنيا»، در مسكو!

از 22 اكتبر 2021 تا 14 فوريه 2022 در موزه تاريخ دولتي، نمايشگاه «كوروزنشترن. سراسر دنيا» برگزار مي شود.

این نمایشگاه شامل موارد یادبود و آثاری از مجموعه موزه‌ها، آرشیوها و کتابخانه‌های روسیه، آلمان و استونی است. بسیاری از موارد در قالب چند رسانه ای ارائه خواهند شد.

یکی از بخش های نمایشگاه شامل موارد یادبود ایوان فدوروویچ کروزنشترن است. در میان آنها، مجموعه ای از کتاب هاي شخصی کروزنشترن، کتابهاي مربوط به کشتی جنگي «نادژدا» و همچنین اطلس هايي پيچيده شامل نوشته هايي با مداد از دريا نوردان، مورد توجه ویژه هستند.

بخش مرکزی نمایشگاه به بناهای یادبود از اولین سفر روسی به دور جهان اختصاص داده شده است.

این نمایشگاه همچنین شامل اطلس نقشه‌ها، نقشه‌هایی برای سفر به دور دنیا در سال‌های 1803-1806 با کشتی جنگي شماره16 نادژدا توسط کاپیتان کروزنشترن و اطلس دریای جنوبی است.

مکان جداگانه ای هم به موارد مرتبط با سفر به ژاپن، اختصاص داده شده است. در اين بخش، هدایای سفیر به امپراتور ژاپن، يعني یک گلدان استخوانی و شمشیري در غلاف، کتاب «راهنمای شناخت زبان ژاپنی، جمع آوري شده توسط نیکلای رضانوف» و نسخه خطی معروف «كانكاي ايبون»،  كه حاوی سوابق بازجویی ملوانان ژاپنی است، که در نتيجه غرق شدن كشتي، در امپراتوری روسیه گير افتاده و سپس به ژاپن بازگشتند.

همچنين برای اولین بار، اقلامی از مجموعه منحصربه‌فرد ماهی‌های جمع‌آوری‌شده در ژاپن، توسط لنگسدورف در طول سفر دور دنیا او ارائه شده است.

ایوان فدوروویچ به طور فعال در فعالیت های آموزشی و پژوهشی شرکت داشت. با کمک او، یک سفر دور دنیا به فرماندهی كتسبو، بلينگسگااوزن و لازارف سازماندهی شد که در نتیجه آن قطب جنوب کشف شد.

او به عنوان مدیر سپاه کادت نیروی دریایی، اصلاحات قابل توجهي را ايجاد کرد و کیفیت آموزش در موسسه آموزشی را به طور قابل توجهی بهبود بخشید.

طراحی معماری نمایشگاه نشان دهنده میراث چندوجهی دریاسالار است. همانطور که یولیا ناپولوا، هنرمند این نمایشگاه خاطر نشان می کند: «محوطه نمايشگاه، به شكل گفت و گوی بین نبوغ انسان و عناصر دریا ساخته شده است، جایی که شخصیت ایوان کروزنشترن آشکار می شود و نظم، دقت و صلابت آلمانی و ماجراجویی روسی را ترکیب می کند. بر خلاف پویایی محیط، هسته نمایشگاه به شکل اتاقکي طراحی شده است. رنگ‌های ملایم و پرداخت‌های ظریف آن، غني بودن گنجینه‌های سراسر جهان را، برجسته می نمايند».

در سطح دوم نمایشگاه، دو مکان براي کودکان، «ملوانان» و «افسران»، وجود دارد که در آن کلاس های آموزشي با موضوعيت دريانوردي و کلاس هایي در قالب موزه، درباره زندگی و خوراك در کشتی، برای شرکت کنندگان در این نمایشگاه سفر به سراسر جهان برگزار می شود.

منبع: www.kudamoscow.ru

Обязательную вакцинацию от коронавируса части населения ввели по всей России

انجام واكسيناسيون اجباري براي بخشي از جمعيت در سراسر روسيه!

آنا پوپووا، رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان اعلام کرد که واکسیناسیون اجباری كوويد 19براي بخشی از جمعیت در تمام مناطق روسیه انجام شده است. او چنین بیانیه ای را در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با ویروس کرونا در دولت انجام داد.

پوپووا تاکید کرد که تصمیمات مربوطه در مورد واکسیناسیون دسته های خاصی از شهروندان، در تمام نهادهای تشکیل دهنده روسیه اتخاذ شده است. وی پیش از گفته بود که اقدامات لازم برای مقابله با ویروس کرونا در مناطق مختلف قبل از تعطیلات اعلام شده است.

او خاطرنشان کرد که بیشترین ميزان افزایش در بروز كوويد 19 در بین افراد در گروه سنی بالاتر مشاهده می شود. به طور خاص، اگر در طول هفته گذشته میزان ابتلا در کشور روسيه به طور متوسط ​​172،1 مورد بود، برای روس‌های سنين بالای 65 سال، 224 مورد بوده است. او اعلام كرد كه اين گروه سني در خطر بالاي ابتلا به كرونا ويروس هستند و اقدامات لازم براي حفظ سلامتي آنها بايد صورت گيرد.

پیش از این، پوپووا گفته بود که تنها دو منطقه در روسیه باقی مانده است که افزایشی در ميزان ابتلا نداشته اند، يعني جمهوری باشقیرستان و چوکوتکا. در همان زمان، در 32 منطقه کشور بروز و عوارض كرونا رو به رشد و قابل توجه بوده که از میانگین شاخص های كشور نيز فراتر رفته است.

انجمن شرکت‌های خرده‌فروشی و انجمن شرکت‌های تجارت اینترنتی، پیشنهاد کرده‌اند که واکسیناسیون روس‌ها علیه ویروس کرونا در واقع اجباری و به صورت رایگان حتی در کلینیک‌های خصوصی صورت گيرد. نامه مربوطه در اين خصوص، به دیمیتری گریگورنکو، معاون نخست وزیر و رئیس ستاد دولت، ارسال شد.

همچنين پیشنهاد شد که از تعطيلات به عنوان اقدامي جهت مبارزه با ويروس كرونا جلوگيري كنند. نویسندگان اين نامه از مسئولان دعوت کردند تا به تجربه واکسیناسیون تحریک‌کننده در سایر کشورها توجه کنند و نيز یادآوری کردند که از اول جولای در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین در ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس، گواهی‌های دیجیتال واكسيناسيون در فرمت QR استفاده مي شود.

علاوه بر واکسیناسیون اجباری برای دسته خاصی از شهروندان، در برخی مناطق سیستم کدهای كيو آر، برای استفاده از برخي مکان ها و رویدادهای عمومی، در طول تعطیلات بلند مدت، معرفی شده است. به ویژه، چنین اقداماتی در منطقه نووسیبیرسک انجام مي شود. همچنين در آدیگه، دفاتر ثبت احوال از اول نوامبر از ازدواج روس‌هایی که واکسینه نشده و یا تا به حال به كرونا مبتلا نشده اند، خودداری می‌کنند.

علاوه بر این، خاکاسیا اولین منطقه در روسیه بود که منع رفت و آمد را در روزهای غیر کاری اعلام کرد. بنابراین، از 28 اکتبر تا 7 نوامبر، خروج ساکنان از منازل، از ساعت 22:00 تا 06:00 به وقت محلی ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، افراد بالای 60 سال باید از رژیم اجباری ايزوله خود، پیروی کنند. همچنین عملكرد حمل و نقل عمومی و غذاخوري ها متوقف خواهد شد. غذاخوري ها فقط به صورت بيرون بر مي توانند فعاليت كنند.

در 26 اکتبر، میخائیل موراشکو، رئیس وزارت بهداشت، مناطق روسیه با کمترین میزان واکسیناسیون را فهرست کرد. بدترین شاخص ها در ناحیه فدرال قفقاز شمالی مشاهده می شود: کاباردینو-بالکاریا، اینگوشتیا و داغستان. وی همچنین به جمهوری کومی، قلمرو خاباروفسک و منطقه کمروو در این فهرست اشاره کرد.

منبع: www.lenta.ru

Иммунолог назвал причины отсутствия коллективного иммунитета в России

دلايل امتناع روس ها از واكسيناسيون!

به دلیل نرخ پایین واکسیناسیون جمعیت، مصونیت جمعی در برابر ویروس کرونا، در روسیه شکل نگرفته است. میخائیل کوستینوف، رئیس آزمایشگاه پیشگیری با واکسينايون و ایمونوتراپی بیماری های آلرژیک در موسسه تحقیقاتی واکسن و سرم مچنیکوف، در این باره به خبرگزاري «ربكا» گفت.

کوستینوف خاطرنشان کرد که در حال حاضر سه واکسن علیه کووید19 در روسیه موجود است و مردم می توانند هر کدام را انتخاب کنند. با این حال، به گفته وی، روس ها نمی خواهند واکسینه شوند، بیمار می شوند و در نتیجه ویروس تغییر می کند و جهش های بیشتری رخ مي دهد.

این ایمونولوژیست یکی دیگر از دلایل عدم ایمنی جمعیت را، تغییرپذیری ویروس نام برد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: «این عامل اصلی نیست، زیرا تاکنون خواص بیماری زایی ویروس تغییر چشمگیری نداشته است، اما به مرور زمان با کندی سرعت واکسیناسیون، ویروس کرونا بیشتر تغییر خواهد کرد».

پیش از این، آلکسی آگرانوفسکی، ویروس شناس، استاد گروه ویروس شناسی دانشکده زیست شناسی، دانشگاه دولتی مسکو، گفته بود که ویژگی ویروس کرونا اجازه ایجاد ایمنی جمعي به معنای معمول را نمی دهد. اما نوع جدیدی از ایمنی به روشی متفاوت می تواند ایجاد شود.

به گفته وی، مصونیت جمعي به معنای کلاسیک، انسداد کامل ویروس است، زیرا افرادي واکسینه شده و افراد مبتلا شده زیادی هم در جامعه وجود دارند.

با این حال، سویه «دلتا» كرونا ويروس می تواند اشکال خفیف بیماری را در بیماران واکسینه شده هم ایجاد کند.

این متخصص توضیح داد: «بنابراین، در این شرایط، شکل دیگری از مصونیت جمعي امکان پذیر است، يعني مصونیت از اشکال شدید بیماری».

منبع: www.lenta.ru

Россиянам назвали необязательные услуги при оформлении ипотеки

 خدمات اختياري براي روس ها جهت دريافت وام مسكن!

به گفته ايرينا كشينا، رئیس آژانس املاک و مستغلات، روس ها در زمان دريافت وام مسکن می توانند از تعدادي انواع بیمه مانند بیمه عمر و سلامت، بیمه مالکیت، بررسی حقوقي ملک و همچنین خدمات ثبت الکترونیکی، انصراف دهند. اما در این صورت بانک ممکن است نرخ سود وام را بین 0،5 تا 3 درصد افزایش دهد.

در عین حال بیمه اموال، اجباری است. همچنين، برخی بانک ها پیشنهاد پرداخت کمیسیون برای کاهش نرخ بهره را دادند. وکشینا گفت که این امر فقط برای کسانی مفید خواهد بود که وام مسکن طولانی مدت می گیرند و قصد بازپرداخت سریع آن را ندارند.

پیش از این، کارشناسان برخی از اسرار بازپرداخت زودهنگام و سودآور وام مسکن را فاش کرده بودند. به گفته آنها، اگر وام گیرنده براي پرداخت وام مسکن از سرمایه در گردش خود برداشت كند، ممكن است به استراتژی مالی اصلی، آسیب برساند.

منبع: https://lenta.ru/news/2021/10/27/ipot/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *