انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В Москве начались нерабочие дни.Что закроется, а что будет работать в столице с 28 октября по 7 ноября?

آغاز روزهاي تعطيل در مسكو(28 اكتبر تا 7 نوامبر)!

شهردار مسكو، سرگئی سابیانین، اعلام كرده است كه محدودیت‌ها و روزهای تعطیل در مسکو به دليل افزایش موارد جدید ابتلا به کرونا ویروس، مرتبط است.

مطابق با فرمان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، از 28 اکتبر تا 7 نوامبر، همه سازمان‌ها در پایتخت تعلیق خواهند شد، به جز سازمان‌هایی که عملکرد زیرساخت‌های شهر را تضمین می‌کنند، شرکت‌های چرخه پیوسته و تعدادی از مؤسسات فدرال که کار آنها نمی‌تواند متوقف شود.

در اين تعطیلات، کارکناني مجاز به حضور در محل کار هستند که وظيفه امنیت و نگهداری از شرکت ها را دارند و همچنین به تولیدات بدون توقف، مشغول هستند، كه پرداخت دستمزد هم صورت مي گيرد.

در اين ايام مراكز خريد و باشگاههاي بدنسازي تعطيل خواهند بود و هيچ رويداد گروهي نيز برگزار نمي شود.

تئاترها و موزه هاي پايتخت به فعاليت خود در اين ايام ادامه مي دهند اما فقط افرادي را مي پذيرند كه داراي كد كو آر واكسيناسيون هستند.

استفاده از ماسك هم ضروري خواهد بود و تنها تا 50 درصد ظرفيت اين اماكن، مي تواند پر شود.

پس از 7 نوامبر، کدهای كيو آر، برای بازدید از تئاترها و موزه ها همچنان باقی خواهند ماند، اما میزان اشغال فضاي آنها تا 70 درصد افزایش می یابد. همچنین برای رویدادهایی نظير کنسرت، سرگرمی و ورزشی با بیش از 500 تماشاگر، سند الکترونیکی واكسيناسيون هم مورد نیاز خواهد بود.

در اين تعطيلات فقط داروخانه ها و فروشگاه های فروش محصولات اوليه مورد نياز، به روی عموم باز خواهند بود. مغازه هاي فروش مشروبات الكلی نيز بسته خواهند بود. مراكز پزشكي به استثناي دندانپزشكي ها به فعاليت خود ادامه مي دهند. عمللكرد سازمانهاي دولتي هم بايد بيشتر به شكل آنلاين باشد. مدارس و مهدكودك هاي مسكو هم به تعطيلات ادامه مي دهند.

اين دومين باري است كه در مسكو چنين تعطيلاتي به دليل ويروس كرونا اعمال مي شود. اولين بار به دستور ولاديمير پوتين، يك تعطيلي در سراسر روسيه در بهار سال 2020 صورت گرفت. در 25 مارچ 2020 اعلام شد كه تعطيلات از 30 مارچ تا 5 آپريل خواهد بود كه بعدا در 2 آپريل توسط رئیس دولت اعلام شد كه تا 30 آپريل تمديد مي شود.

در تابستان 2021، سرگئی سابیانین، شهردار مسکو، یک رژیم روزهاي تعطيل و غیر کاری را در پایتخت از 12 تا 20 جون، معرفی کرد اما بعداً به دلیل بهبود وضعیت اپیدمیولوژیک در شهر، آن را لغو نمود.

منبع: www.lenta.ru

 Россияне обозначили желаемый доход своих вторых половинок

درآمد مورد انتظار روس ها از شریک زندگيشان!

طبق نتايج يك نظرسنجي كه توسط سرويس انتخاب شغل «رابُتا دات رو »(robota.ru)، انجام شده و به خبرگزاري «ربكا» اعلام شده است، روس ها گفته اند كه دوست دارند، شریک زندگيشان چقدر درآمد داشته باشد. اين ميزان به طور میانگین 105،5 هزار روبل در ماه بود.

بیش از پنج هزار شهروند بالای 18 سال از مناطق مختلف کشور، در این نظرسنجی شرکت کرده اند كه 3،4 هزار نفر از پاسخ دهندگان، شریک زندگي خود را يافته بودند.

مردان مبلغ 91،2 هزار روبل در ماه را به عنوان درآمد شریک زندگیشان، کافی دانستند و زنان مايل بودند که شریک زندگی آنها به طور متوسط ​​124000 روبل در ماه درآمد داشته باشد.

بیش از نیمی (63 درصد) از افراد مورد بررسی، گفتند که سطح درآمد شریک زندگی در یک رابطه نقش بسیار مهمي دارد. 76 درصد از زنان و 49 درصد از مردان، از این عقيده، حمایت کردند.

یک چهارم از پاسخ دهندگان خاطر نشان کردند که سطح درآمد شريك زندگيشان برای آنها اهمیتی ندارد. 32 درصد از مردان و 17 درصد از زنان، با این جمله موافق بودند.

كمي بیش از یک سوم شرکت کنندگان (37 درصد)، از ميزان درآمد شریک زندگی خود رضایت دارند (38 درصد از زنان و 36 درصد از مردان). همچنين 39 درصد از شركت كنندگان، از ميزان حقوق شریک زندگيشان ناراضی بودند (45 درصد از زنان و 32 درصد از مردان).

همچنین بیش از نیمی از پاسخ دهندگان (56 درصد)، معتقدند که می توان رابطه اي امیدوارکننده را در هر شهری، آغاز کرد.

یک چهارم از پاسخ دهندگان مسکو و 17 درصد، سن پترزبورگ را در اين زمينه نام بردند. شهرهاي سوچی، کراسنودار، نووسیبیرسک، یکاترینبورگ و کازان هر يك سه درصد آرا را به خود اختصاص دادند.

پیش از این،  نظرسنجی ديگري انجام شده بود که نشان داد، تنها 15 درصد از روس ها وضعیت مالی خود را خوب مي دانند، 59 درصد، متوسط ​​و 25 درصد دیگر آن را بد ارزیابی کردند. در عین حال، در سال گذشته، روس ها وضعیت مالی خانواده های خود را بالاتر از وضعیت اقتصادی کشور ارزیابی نمودند.

 منبع: www.lenta.ru

Реабилитолог предупредил россиян о второй пандемии

هشدار متخصص توانبخشي روس در خصوص همه گيري دوم در روسيه!

الکساندر فومین، متخصص توانبخشی، کارشناس سبک زندگی سالم، به روس ها در مورد خطر همه گیری دوم هشدار داد. سخنان او از رادیو اسپوتنیک پخش شد.

این پزشک یادآور شد که علاوه بر ویروس کرونا که تمام جهان را تحت تاثیر قرار داده است، یک بیماری همه گیر دیگر نیز در روسیه وجود دارد. فومین می گوید، حدود نیمی از مرگ و میرها در روسیه به دلیل بیماری های قلبی عروقی است. این دومین بیماری همه گیر است که افراد کمی درباره آن سخن مي گويند. فومین گفت در برخی کشورها این رقم بسیار کمتر است.

وي گفت: «برای تغییر اين آمار کافی است سبک زندگی روس ها را تنظیم کنیم. 45 تا 90 دقیقه در روز را بايد به پیاده روی فعال اختصاص داد. برای یک سبک زندگی فعال، نیازی به دویدن نيست، فقط باید پیاده روی کرد».

پیش از این، پزشک و مجری تلویزیوني الکساندر میاسنیکوف داروهایی را نام برد که می توانند سبب ایجاد بیماری های قلبی عروقی شوند. بیشترین خطر را داروهای شیمی درمانی، برای قلب ایجاد می کند و به همین دلیل است که به گفته وی، بیماران سرطانی به طور همزمان تحت مراقبت توسط متخصص قلب قرار مي گيرند. میاسنیکوف گفت: «در 70 درصد موارد مصرف دارو، عوارض جانبی قلبي، رخ مي دهد».

 منبع: www.lenta.ru

Инфекционист оценил заразность нового варианта коронавируса AY.4.2

سويه جديد ويروس كرونا  4،2  AY.!

به گزارش ريا نوستي، آندری پوزدنیاکوف، پزشك بیماری های عفونی، عفونی بودن نسخه جدید کروناویروس.4،2 AYرا ارزیابی کرد.

وی گفت: «از نظر تئوری، با توجه به اینکه این یک زیرگونه از سویه دلتا است، می توان درک کرد، که سیر بیماری ناشی از آن، آسان تر نخواهد بود».

پوزدنیاکوف تاکید کرد: «از نظر مسری بودن سويه جديد، یک بیمار، در صورتي كه قوانین اپیدمیولوژیک را رعایت نكند، مي تواند تقریباً 9 فرد سالم را مبتلا کند. در مقایسه، سویه دلتاي فعلی حدود هشت نفر و يك فرد آلوده به سویه اصلی كرونا ويروس از ووهان، مي تواند حدود سه را مبتلا كند. به نظر می رسد که سويه «دلتا» بیش از 100 درصد، از سویه اصلی مسري تر است».

19 اكتبر در بريتانياي كبير سويه اي جديد از ويروس كرونا شايع شد كه ده درصد از بيماران با آن درگير شده بودند. بعدها موارد ابتلا به اين سويه جديد، در اسراييل و آمريكا هم گزارش شد.

از ويژگي هاي اين سويه جديد مسري بودن و سرعت بالاي واگير است.

منبع: www.lenta.ru

Найден способ предсказать тяжесть COVID-19

راهی برای پیش بینی شدت کووید-19 !

محققان ایالات متحده آمریکا نشان دادند که با برچسب گذاری روی DNA یک فرد، نه تنها می توان ظاهر کووید-19 در فرد را تعیین کرد، بلکه می توان میزان درد ناشي از این بیماری را نیز پیش بینی کرد. دانشجوياني که در آنها توانایی هاي جدیدی جهت آزمایش عفونت های شبيه کرونا ویروس وجود دارد، در مجله ارتباطات پزشکی منتشر شدند.

اکثر تست های آنتی بادی سریع کووید-19، دارای نرخ منفی کاذب بالایی هستند. علاوه بر این، نمی توان از آنها برای تشخیص اینکه آیا ویروس در حال تکثیر است یا اينكه نتیجه بیماری چه خواهد بود استفاده کرد. به گفته محققان دانشگاه کلرادو، راه حل ممکن است تجزیه و تحلیل نشانگرهای مرتبط با متیلاسیون DNA باشد، يعني فرآیندی که در آن یک مولکول بدون تغییر توالی نوکلئوتیدی اصلاح می شود.

دانشمندان نمونه خون 164 بیمار مبتلا به کووید-19 و 296 فرد سالم را جمع آوری کردند. بر اساس نتایج تجزیه و تحلیل اپی ژنوم اين افراد، محققان توانستند نشانگرهای ژنتیکی مخصوص ويروس كرونا و همچنین نشانگرهایی که به كمك آنها می‌توان شدت بیماری را حدس زد، پيدا كنند.

کارشناسان تاکید می‌کنند که این موارد در خون بیماران، در اولین نمونه‌گیری خوني وجود داشتند.

 منبع: www.lenta.ru

Выставка «Московская коллекция Бориса Косарева. Портрет на фоне города»

نمایشگاه «مجموعه مسکويي باریس کوساروف. پرتره در پس زمینه شهر»!

از 28 اکتبر تا 21 نوامبر 2021، مرکز گیلیاروفسکی، شعبه ای از موزه مسکو، میزبان نمایشگاه «مجموعه مسکويي باریس کوساروف. پرتره در پس زمینه شهر» خواهد بود. اين رويداد همزمان با صد و دهمین سالگرد تولد این هنرمند مي باشد. این نمایشگاه تاریخچه عکسهای او در مسکو را ارائه می دهد: ساخت مناطق جدید، واقعیت ها و نوآوری های زندگی شهری و همچنین مهم ترین رویدادهای سیاسی دهه 1950-1970.

باریس کوساروف به عنوان نویسنده وقایع نگار رسمی شوروی مشهور شد. روزنامه ها و مجلات، گزارش های عکس او را از رژه ها، تظاهرات، کنگره های کمیته مرکزی حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی، جلسات رهبران ایالت ها و هیئت های دولتی منتشر کردند. با این حال، بیشتر آثار او برای مدت طولانی ناشناخته ماند. باریس ماکسیموویچ براي سالها از مسکو عکاسی كرده و این عكاس هاي او از شهر است که در مرکز گیلیاروفسکی نمایش داده می‌شود. مجموعه مسکو تنها بخشی از میراث عکاسی استاد است. به لطف خانواده باریس کوساروف، امروز موزه مسکو دارای آرشیو عکس منحصر به فردي، شامل 600 عکس دیجیتال است.

 منبع:  www.kudamoscow.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *