انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/10

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Фотовыставка «Мексика: люди и дела»

نمایشگاه عکس «مکزیک: مردم و کار»، در مسكو!

از دوم تا 29 نوامبر 2021، در مركز تاريخي مسكو در خيابان آربات قديم، نمایشگاه عکس «مکزیک: مردم و کار» برگزار مي شود كه به دویستمين سالگرد استقلال مکزیک و همچنین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک روسیه و مکزیک در ماه دسامبر، اختصاص دارد.

در سپتامبر 2021، مكزيك دویستمين سالگرد استقلال خود را جشن گرفت. 200 سال زمان زيادي به نظر مي رسد، اما اگر به گذشته نگاه كنیم، مي توان متوجه شد كه فقط لحظه اي كوتاه در تاريخ اين كشور فوق العاده به حساب مي آيد.

در اين نمايشگاه عكس در قالب شهر، 130 عكس گردشگر و عكاس روس، سرگي كوالچوك، وجود دارد. مکزیک و در وهله اول باستان شناسي و تاسیسات استراحتگاههای ساحلي آن، به خوبی برای گردشگران روسی شناخته شده است.

چه چیز دیگری می توان در مورد کشوری که در صدها هزار عکس حرفه ای و آماتور ثبت شده است، گفت؟ در بیلبوردهای نصب شده در آربات قدیم، مي توان پرتره هایی از مکزیکی هايي که اكنون در آغاز قرن سوم استقلال، در مكزيك زندگی می کنند، را ديد.

اهرام معروف با تاریخ هزار ساله، چهره دانشمندان باستان شناس در حال اکتشاف، نمايش غواصان در لا-كِبرادا، پرش از ارتفاع یک ساختمان دوازده طبقه در هر شرایط آب و هوایی، مجسمه سازي که بنای یادبود یوری كنوروزوف را خلق کرده است، صاحب یک کارگاه پردازش سنگ آذرين ابسیدین، پرتره یک فروشنده فلوت که آنها را در پای يك بنای تاریخی می فروشد، کاپیتان قایقي همراه با گردشگران در دره عميق و باريك «سوميدرو» و بُرنده گل هاي رز، از موضوعات عكس هاي اين نمايشگاه هستند.

همه آنها به یک اندازه مورد توجه عكاس هستند و هريك، زندگی خود را دارد، اما سرنوشت مشترک اين افراد آزاده، که در کشوری زندگی می کنند که 200 سال پیش به استقلال دست یافته است، آنها را با هم متحد مي كند.

قالب خیابانی نمایشگاه عکس، به بینندگان این امکان را می دهد که از خطرات سلامتی مرتبط با همه گیری ویروس کرونا، در امان باشند.

منبع: www.kudamoscow.ru

В России ускорят производство Су-57

تسریع تولید 57Su- در روسیه!

تولید هواپیماهای نسل پنجم روسی 57Su-  تسریع خواهد شد. جایزه اصلی مسابقه اتحاديه شرکت هاي هواپیمایی، به پروژه بهینه سازی تولید قطعات هواپیما تعلق گرفت.

این پروژه توسط متخصصان کارخانه هوانوردی «كامسامولسك نا آمور»، به نام یوری گاگارین، توسعه یافته است. به گفته والری تیموخین، برنامه نویس برجسته کارخانه؛ فناوری های جديد، امکان تحمیل مدل دیجیتالی واحدي را بر روی یک شی واقعی فراهم می کنند. این به افزایش کیفیت و سرعت عملیات تکنولوژیکي، کمک می کند.

این پروژه آزمایشی شامل استفاده از فناوری هایي برای بازرسی عمومی واحدها است. اين متخصصان، برنامه ریزی كرده اند تا در مونتاژ و رنگ آمیزی هواپیماهای سریالي نيز از اين فناوري ها استفاده كنند.

منبع:  www.lenta.ru

Раскрыты самые высокооплачиваемые вакансии в Москве в ноябре

پردرآمدترین مشاغل در مسکو، در ماه نوامبر!

یکی از مشاغل با بالاترین ميزان حقوق در مسکو (تا 550 هزار روبل در ماه)، متعلق به متخصصين برجسته روابط با مشتریان در آژانس هاي املاک و مستغلات است. چنین فردي باید دارای مدرک دانشگاهی در امور مالی، بازرگانی یا مهندسی و تجربه فردي در كار تجارت باشد. همچنین، متقاضی باید از نظر داشتن استعداد برای این حرفه، مورد آزمايش قرار گيرد.

يك پزشک عمومی كه در حوزه پروژه ساخت و ساز همكاري كند، می تواند برای يك شیفت سه ماهه، همراه با هزينه پرواز از مسکو، 457 هزار روبل درآمد کسب کند. اين فرد حداقل به شش سال تجربه کاری، توانایی شنیدن و تشخیص صدای ریه ها و آگاهی از تغییرات پاتولوژیک زمینه ای، نیاز دارد. کارفرما هزینه غذا، اقامت، پرواز و لباس کار او را پرداخت می کند.

اقتصاددان در بخش برنامه ريزي اقتصادي، با حقوق تا 350 هزار روبل برای شرکت هاي مالی و سرمایه گذاری، هم در مسكو مورد نیاز است. چنين فردي بايد روي مدل های مالی كار كند، پروژه های سرمایه گذاری را ارزیابی نموده، مکاتبات تجاری انجام دهد و در تاییدیه ها شرکت كند.

به یک برنامه نويس سرور براي صفحات وب، در مسکو حقوق تا 340 هزار روبل در ماه پیشنهاد می شود. حداکثر 300 هزار روبل در ماه، در پایتخت به مهندس خدمات تعمیر تلویزیون و مدیر مراکز ورزشی و تناسب اندام، پرداخت مي شود.

متخصص دندانپزشک کودکان در یک کلینیک خصوصی، می تواند تا 230 هزار روبل در ماه درآمد کسب کند.

پیش از این گزارش شده بود که مقامات مسکو حقوق معلمان، پزشکان، مددکاران اجتماعی و سایر کارمندان بخش دولتی را افزايش خواهند داد. بنابراین در سال 2022، حقوق افراد شاغل در اين حوزه ها، 4،8 درصد افزایش می یابد.

منبع: www.moslenta.ru

В Москве внедрят новую методику лечения COVID-19 у детей

معرفی روش جدیدی برای درمان كوويد 19 در کودکان، در مسکو!

به گزارش خبرگزاري «وچرنايا ماسكوا»، سرگی سوبیانین، شهردار مسکو اعلام كرده است که در سال 2021، تعداد کودکان مبتلا به کووید-19 چندین برابر افزایش یافته است. در این راستا تصمیم گرفته شد که فناوری جدیدی جهت درمان آنها معرفی شود.

به گفته شهردار، افزایش ابتلا به این ویروس در بین کودکان، با شیوع سویه «دلتا» مرتبط است.

وي گفت: « تحمل بيماري براي کودکانی که از بیماری های مزمن رنج می برند، بسیار سخت است. می بینیم که میزان مرگ و میر کودکان نیز افزایش یافته است. بنابراین، برای گروهی از کودکانی که گاهی به یکسری بیماری‌های مزمن مبتلا می‌شوند و سیستم ایمنی عملكرد خاص خود را ندارد، پروتکل‌های درمانی جدیدی ارائه شده است».

بنابراین، کودکان مبتلا به نقص ایمنی اولیه، بیماری های انکولوژیک، دیابت و آسیب ارگان های حیاتی در حال حاضر به عنوان گروه های خطر طبقه بندی می شوند. در صورت تشخیص ویروس کرونا در كودكان مسكو كه در گروه های در معرض خطر قرار مي گيرند، توسط پزشکان مرکز مشاوره، از راه دور تحت نظر خواهند بود.

در صورت لزوم، آنها برای معاینه و درمان در بیمارستاني به نام باشلیایوا ارجاع داده و به صورت کوتاه مدت بستری می شوند. در آنجا، بیماران تحت یک سری آزمایش‌ها قرار می‌گیرند و پس از آن ممکن است به آنها پیشنهاد شود که تحت درمان با داروهای مدرنی قرار گیرند که ویروس را خنثی می‌کنند.

پیش از این، سوبیانین از افزایش حجم واکسیناسیون علیه كوويد 19 در مسکو، خبر داد.

 منبع: www.moslenta.ru

В России оценили распространение нового варианта COVID-19

ارزيابي شيوع سويه جديد ويروس كرونا، در روسيه!

آنا اسپرانسکایا، رئیس گروه ژنومیک و فناوری‌های پسا ژنوم موسسه تحقیقات مرکزی اپیدمیولوژی، روسپوتربنادزور، شیوع نوع جدید کروناویروس AY.4.2. ، را ارزیابی کرد. به گفته وی، این شکل از سویه «دلتا»، در بریتانیای کبیر و سایر کشورهای اروپایی گسترش یافته، اما در روسیه مشاهده نشده است.

به گفته اسپرانسکایا، تعداد توالی‌های بارگذاری شده در ژنوم سارس-كوو-2، از زمانی که سويه جدید برای اولین بار کشف شد؛ تغییري نکرده است. روسپوتربنادزور، پویایی گسترش كوويد 19 نوع AY.4.2.  را مشاهده کرد.

وي تاكييد كرد كه این سویه هنوز در حال گسترش نیست و تا به حال، تنها چند مورد در روسيه، شناخته شده است.

این متخصص افزود: «ترکیب انواع پاتوژن رایج در روسیه از ماه گذشته تغییري نکرده است. اگر وضعیت را با ماه سپتامبر مقایسه کنیم، می توان گفت که تغییرات اساسی بروز نکرده است».

در حال حاضر، سازمان بهداشت جهانی معتقد است که این نوع از ویروس کرونا، نیازی به نگرش محتاطانه نسبت به خود ندارد.

تا 29 اکتبر، روسیه پنج مورد از سویه «دلتا» ویروس کرونا AY.4.2.  ، را ثبت کرد. سه مورد در مسکو و منطقه مسکو، دو مورد دیگر هم در کازان و روستای باگاتي سابي(جمهوری تاتارستان)؛ ثبت شد.

 منبع:  www.lenta.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *