انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/11

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Представитель ВОЗ в России рассказала, когда закончится пандемия

زمان پايان همه گيري كرونا، از نگاه نماينده سازمان جهاني بهداشت در روسيه!

به گفته ي نماينده سازمان جهاني بهداشت در روسيه، همه گيري جهاني زماني پايان مي يابد، كه سطح ايمني در جهان به حد مطلوبي رسيده باشد. اگر در مدت زمان كوتاهي ميزان افراد واكسينه شده افزايش يابد، مي توان به سطحي رسيد كه به ويروس فرصتي داده نمي شود و امكان پايان همه گيري وجود خواهد داشت.

از آغاز همه گيري در جهان حدود 246،8 ميليون نفر به ويروس كرونا مبتلا شدند و 5 ميليون نيز جان خود را از دست دادند.

  منبع: www.tass.ru

Опасная погода ожидается в нескольких регионах России в ближайшие дни

 پيش بيني وضعيت خطير آب و هوايي در روزهاي آتي، در برخي مناطق روسيه !

وضعيت هوا، در روزهای آینده در مناطق آلتای، خاکاسیا، کراسنویارسک، کراسنودار، نووسیبیرسک، چلیابینسک، تومسک و کمروو، خطرناک خواهد شد. رومن ویلفاند، مدیر علمی مرکز هواشناسی به خبرگزاري تاس گفت: «احتمال یخ زدگي و بارش برف سنگین، در برخی مناطق پیش بینی می شود.

در آلتای، وزش باد تا 25 متر بر ثانیه پیش بینی می شود، این یک پدیده خطرناک است. در مناطق جنوبی قلمرو کراسنویارسک، برف سنگین، وزش باد با سرعت تا حدود 20 متر در ثانیه؛ در مناطق مرکزی، برف بسیار سنگین، بوران و وزش باد تا 23 متر بر ثانیه، پيش بيني مي شود. در خاکاسیا نيز پيش بيني رخداد بارش برف سنگین و وزش باد در کوهستان ها تا 25 متر بر ثانیه، وجود دارد. در منطقه چلیابینسک، وضعیت بسیار نامطلوبی پیش بینی می شود؛ بارش باران، تبدیل شدن به بوران، سپس به برف و پس از آن یخ زدگي. در مناطق نووسیبیرسک و تومسک، در شب بارش برف و یخبندان، پیش بینی می شود».

اين کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: «در منطقه کمروو بارش بوران و برف و پدیده یخ زدگي، پیش بینی می شود.

پيش بيني بارش شديد باران و وزش طوفان در كراسنودار در روزهاي آتي، نيز وجود دارد».

 منبع: www.tass.ru

Молодежный театр Спесивцева 

تئاتر جوانان در مسكو!

تئاتر جوانان در مسكو، در سال 1987 احداث شد. خالق و مدير هنري آن، ویاچسلاو اسپسیوتسف است كه در دوران زندگي خود سه تئاتر، استودیوی «گایدار» در تکستیلشیکوف، استودیوی تئاتر جوانان در خطه كراسنوپرسننسكايا و تئاتر تجربی مسکو، را احداث كرد.

ماهیت تجربی تئاتر در این واقعیت بیان می شود که اجراها شامل نمایندگانی از رده های سنی مختلف است و نه تنها بازیگران حرفه ای، بلکه دانشجویان دانشگاه های تئاتر روسیه و کودکان هم در آنها شركت مي كنند.

این تئاتر دارای استودیوهایی است که در آنها بازیگری، صحنه آرایی، آواز، سخنرانی صحنه، شمشیربازی، رقص و آکروباتیک، به کودکان و نوجوانان 8 تا 18 سال، آموزش داده می شود.

رپرتوار اجراها شامل آثاری با مضامین حاد اجتماعی است: مشکلات بزهکاری نوجوانان، اعتیاد به مواد مخدر، فحشا، بی خانمانی.

به گفته ویاچسلاو اسپسیوتسف، تئاتر باید زندگی امروز را منعکس کند. تا به امروز چندین پروژه تئاتر، در اين مركز ايجاد شده که عمدتاً کودکان و نوجوانان را هدف قرار داده است، براي مثال: «قصه های ملل جهان»، «انجیل برای کودکان» و «کلاسیک در کلاس درس».

هر پروژه در ایده، حوزه و کارکرد آموزشی، منحصر به فرد است.

منبع: www.kudamoscow.ru

Лечение на Алтае

درمان در آلتاي روسيه!

تقريبا در حدود نيم قرن پيش، شهر تفریحی بلوکوریخا در آلتای، رسماً وضعیت یک استراحتگاه بهداشتی با اهمیت اتحادیه اي سراسری را دریافت کرد و اکنون نيز اهمیت خود را از دست نداده است.

هر ساله، هزاران بیمار از سراسر روسيه، در آلتای تحت درمان قرار می گیرند. در سال 2021، اقامتگاه های محلی بسیاری، روش هايي را در حوزه بهداشت و سلامتي، ارائه می دهند.

متخصصان استراحتگاه بلوکوریخا می گویند که آب معدنی نیتروژن-سیلیسی چشمه های حرارتی اين منطقه، دارای توانایی منحصر به فردی برای تأثیرگذاری بر متابولیسم بدن هستند و به بازسازي بدن در سطح سلولی كمك مي كند.

مي توان گفت كه آلتای یک استراحتگاه بهداشتی بزرگ است. هوای پاک، چشمه های شفابخش، حمام های معروف که بر اساس شاخ گوزن ساخته شده اند؛ چنین روش هایی به درمان بیماری های قلبي، دستگاه تناسلی ادراری، ضعف ایمنی و خستگی عمومی کمک می کنند.

دریاچه «بالشُي يارووي» در آلتای، در حوزه آب درمانی معروف است. آب آن از نظر ترکیب، شبیه به آبهای دریای مرده و گل و لای آن داراي خاصيت دارویی در سطح استراحتگاه های کریمه و قفقاز است. در نزدیکی اين درياچه، بیمارستانی وجود دارد که عملا از اين گل و لاي، بهره مي برند.

النا ویکتوروا، پزشک آسایشگاه آلتای می گوید: «اگر فردي سه سال متوالی به یک آسایشگاه در آلتاي برود و در آنجا تحت درمان قرار بگیرد، شش سال و با شركت منظم در دوره های درمان با آبگرم ، تا 15 سال به عمر فرد اضافه خواهد شد».

منبع: www.kp.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *