انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/13

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

10 лучших парков Москвы

10 مورد از بهترين پارك ها در مسكو!

در سال های اخیر پارک های مسکو دستخوش تغییرات قابل توجهی شده اند. اکنون این پارك ها شامل پیاده رو های وسیع، مسیرهای دوچرخه سواری و مناطقی برای فعالیت در فضای باز هستند. منتخبی از ده پارک برتر مسکو را به شما پیشنهاد می کنیم.

  1. پارك گورگي

پارک مرکزی فرهنگ و اوقات فراغت، به نام ماكسيم گورکی، در مرکز پایتخت در سواحل رودخانه مسکو، واقع شده است. پارک گورکی اولین پارک مدرن در سطح جهانی در روسیه و یکی از محبوب ترین مناطق تفریحی در مسکو است. اين پارک شامل باغ نسکوچنی، وروبیووی گوری و موزه پارک موزئون است.

  1. پارك ساكولنيكي

پارک ساکولنیکی در ضلع شمال شرقی و در منطقه ساکولنیکی مسكو، واقع شده است. اخیراً در پارک سوکلنیکی بازسازی هاي صورت گرفته است. چمنزار ها، حوضچه ها، محل هايي براي پیک نیک و زمین های ورزشی ايجاد و همچنين سینما و تئاتر تابستانی، بازسازی شده است.

  1. پارك زارياديه

اين پارك یکی از جوان ترین و پربازدیدترین پارک های مسکو است. پارک زاریادیه در فاصله چند قدمی میدان سرخ و در ساحل رودخانه مسکو، واقع شده است. موضوع اين پارک بر اساس طبیعت روسیه است. یک مجموعه نمایشگاهی و یکی از بزرگترین سالن هاي غذاخوري در مرکز مسکو، در قلمرو پارك زاریادیه فعالیت می کند.

  1. باغ ارميتاژ:

ارمیتاژ یکی از راحت ترین و دنج ترين پارک های پایتخت است که در منطقه تورسكايا، واقع شده است.

در قلمرو آن، تئاتر ارمیتاژ مسکو، تئاتر «نوایاي اپرا» مسکو، تئاتر درام مسکو به نام «سفرا» و صحنه سمفونی تابستانی، قرار دارند.

باغ ارمیتاژ در زمستان به رمانتیک ترین پیست اسکیت در مسکو تبدیل می شود و در فصل گرم سال، انواع جشنواره ها و کنسرت ها در آن، برگزار می شوند.

  1. پارک پیروزی در تپه پاکلونایا:

پارک پیروزی در تپه پاکلونایا، بزرگترین مجموعه یادبود در جهان است و به پیروزی روسيه در جنگ بزرگ میهنی اختصاص یافته است.

در قلمرو پارک، مجموعه ای از سازه های یادبود، موزه پیروزی، ساختمان ها و معابد مذهبی، و همچنین بنای یادبود پیروزی، به ارتفاع 141،8 متر وجود دارد.

در قلمرو پارک، در نزدیکی موزه پیروزی، شعله ای ابدی وجود دارد که به سالهاي جنگ بزرگ میهنی، اختصاص داده شده است.

  1. پارك باغ وحش مسكو:

باغ وحش مسکو یکی از قدیمی ترین باغ وحش های اروپا و چهارمین باغ وحش بزرگ روسیه است.

اين باغ وحش در کنار حلقه باغها در نزدیکی خیابان  بالشايا گروزينسكايا، واقع شده است.

باغ وحش مسکو، اصلی ترین باغ وحش روسیه است. پس از بازسازی، موزه باغ وحش هم در آن افتتاح شد، مناطق عابر پیاده نوسازي و واي فاي رایگان هم در اين باغ وحش، نصب شد.

  1. پارک ایزمایلوفسکی:

پارک ایزمایلوفسکی بزرگترین پارک اروپايي است. مساحت این پارک 1608هکتار و شامل پارک جنگلی ایزمایلوفسکی، پارک جنگلی ترلتسکی، برکه «سربریانو-وینوگرادنی» همراه با جزیره و پارک فرهنگ و استراحتگاه ایزمایلوو، است. این پارک یک منطقه طبیعی ویژه حفاظت شده است و به حق یکی از زیباترین پارک های طبیعی مسکو به حساب می آید.

  1. باغ بوتانيچسكي (باغ گیاه شناسی):

اين محل، یک باغ گیاه شناسی منحصر به فرد، در مرکز مسکو و قدیمی ترین باغ گیاه شناسی در روسیه است كه اگرچه در سال 1706 تاسیس شده با این حال، چنین تاریخ طولانی مانع از این نمی شود که این پارک یکی از مدرن ترین باغ های گیاه شناسی در جهان نباشد. باغ دارای گلخانه هایي در تمام فصول سال است و نمایشگاه هایي از گیاهان عجیب و غریب هم به طور منظم در آن، برگزار مي شوند و در تمام طول سال به روی عموم باز است.

  1. پارک «کراسنایا پرسنیا»:

كراسنايا پرسنيا، یک پارک دنج در مرکز مسکو است. این پارک جزو میراث فرهنگی محسوب مي شود. پارک حوضچه های هلندی را در خود حفظ کرده، که تنها مواردی از این نوع در مسکو هستند. همچنین فواره هشت ضلعی پمپاژ آب اُكتاگون، در پارک حفظ شده است. این پارک دارای مناطقی برای تفریح ​​و ورزش به شکل فعال است و در فصل زمستان یک پیست اسکیت نیز در آن، وجود دارد.

باغي به نام باومان:

باغ باومان، یک مجموعه کوچک تركيبي از باغ و پارک، در منطقه باسمانی مسکو است.

این پارک در سال 1920 افتتاح شد. در سال 2012 پارک پس از بازسازی، مجدداً بازگشایی شد. پس از بازسازی، پياده روهاي جديد، چمنزارها، کوچه ها و همچنین واي فاي رایگان، در پارك ايجاد شد.

 منبع: https://kudamoscow.ru/articles/10-luchshix-parkov-moskvy/

Акция «Ночь искусств» в Музее Москвы онлайн 2021

برگزاري رویداد «شب هنر» در موزه مسكو، به صورت آنلاين

در 4 نوامبر 2021، موزه مسکو و شعب آن برنامه ویژه ای را برای سراسر روسيه تحت عنوان «شب هنر»، آماده کرده اند.

موزه مسکو، کنسرتی از نوازندگان معاصر، یک نمایشگاه جدید اطلاعات و اولین نمایش آنلاین پروژه سولاریس، را به نمایش می گذارد.

در موزه باستان شناسی مسکو، مرکز گیلیاروفسکی و موزه تاریخ لفورتوو، هم گشت و گذارها، کارگاهاي آموزشی و هم سخنرانی هايي تدارك ديده اند.

شب هنر در موزه مسکو به صورت آنلاین برگزار می شود و امکان پیوستن به رویدادها در شبکه های اجتماعی و کانال یوتیوب موزه وجود دارد. شرکت در برنامه رایگان است، اما پيش از آن، ثبت نام الزامی مي باشد.

ساعت 19:00 در اینستاگرام موزه مسکو، افتتاحیه نمایشگاه پاپ آپ «XXL» اثر آندری کاسای، هنرمند، تصویرگر و نوازنده؛ خواهد بود. به دليل تعطيلاتي كه از 28 اكتبر تا 7 نوامبر اعمال شده اند، از 8 نوامبر، مي توان به صورت حضوري از اين نمايشگاه، بازديد كرد.

كنسرت آنلاين نوازندگان معاصر گروه «زاريا» و پروژه موسيقي «سوركاي»، هم در ساعت 21:00 با پشتيباني شبكه اجتماعي «وي كانتكت» برگزار مي شود.  نوازندگان در فضای نمایشگاه «مسکو – سئول: اهداف عمومی» اجرا خواهند داشت و بینندگان می توانند کنسرت را به صورت آنلاین در صفحه وي كانتكت موزه، تماشا کنند.

افتتاح پروژه چند رسانه ای سولاریس نیز در ساعت 19:00، در چارچوب همکاری بین موزه مسکو و سالن پراکتیکا، صورت مي گيرد. لینک پخش اين برنامه، تنها برای یک روز در پورتال «فرهنگ فدرال روسيه» در دسترس خواهد بود.

 منبع: https://kudamoscow.ru/event/aktsija-noch-iskusstv-v-muzee-moskvy-onlajn-2021/

Владимир Рецептер представил новые стихотворения

ارائه اشعار جدید ولادیمیر رتسپتر!

در سال گذشته شعری از ولادیمیر رتسپتر، در «تقویم شعر» ارائه شد. برای برخی، اين شعر، به منزله یک کشف بود. به هر حال، تماشاگران تئاتر، نام رتسپتر را به عنوان یک بازیگر، به یاد می آورند. نقش هایی که او بازی کرده است، عبارتند از: هملت، چاتسکی، توزنباخ و بسياري نقش هاي افسانه اي ديگر در دهه 1960.

امروزه هم، در دنیای تئاتر او را به عنوان کارگردان و خالق مرکز تئاتر پوشکین در سن پترزبورگ می شناسند، جايي كه اولین تئاتر جهانی درام پوشکین با تمام تنوع خود، در برابر تماشاگران ظاهر می شود.

در پوستر تئاتر، 9 اجرا درباره پوشکین، به عنوان یک مجموعه زنده از فعاليت هاي اين تئاتر، وجود دارد.

شهرت او به عنوان شاعر كمتر است. اشعار او به مانند اتاقي با يك صحنه نمايش هستند كه تنها يك بيننده دارد. او در آنجا نه كارگردان و نه بازيگر، بلكه خود مخاطب است.

او در اشعارش از زندگي خود مي گويد اما نه آن چيزي كه به طور شفاف در صحنه تئاتر ديده مي شود؛ بلكه از صدای آژير آمبولانسي كه زیر پنجره زوزه می کشد، صداي سرفه از پشت دیوار و صداي پای افراد ولگرد روی زباله ها، مي نويسد. به همین دلیل است که شعرهای او مانند طرح های مداد در یک دفترچه، یادداشت هايي ساده هستند.

همچنین سن 86 ساله شاعر، در اشعارش، پنهان نشده است.

 منبع: https://rg.ru/2021/11/03/vladimir-recepter-predstavil-novye-stihotvoreniia.html

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *