انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/16

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Аналитик назвал идеальные валюты для хранения сбережений

ارزهای ایده آل برای پس انداز در آینده!

میخائیل شولگین، رئیس بخش تحقیقات جهانی «افتتاح سرمایه گذاری» بانک «آتکریتیه» (Открытие) به آژانس خبری «پرایم» گفت: بسیاری از افراد از ترس افزایش مجدد قیمت ها به این فکر می کنند که چگونه پس انداز کنند و چگونه پس انداز موجود خود را افزایش دهند. این مهم می تواند با کمک یک سبد از ارزهای موثر انجام شود.

برخلاف سبد محافظه کاران که تنها شامل روبل، دلار و یورو می شود، می توان از ارزهای دیگری نیز استفاده کرد که به طور بالقوه در یک دوره زمانی معین سودآورتر خواهند بود. در میان ارزهای کشورهای «گروه ده»، این ارز شامل دلار آمریکا، دلار کانادا و فرانک سوئیس است. اما از گروه ارزهای بازارهای نوظهور، سبد ما شامل روبل روسیه، وون کره جنوبی و بات تایلند است. روبل روسیه از ابتدای سال 2021 پیشتاز رشد در برابر دلار در بین ارزهای بازارهای نوظهور بوده است. ما معتقدیم که در ماه های آینده ارزش روبل به خاطر وضعیت بازار انرژی بخصوص نفت و گاز همچنان بالاتر خواهد رفت. در مورد وون کره جنوبی و بات تایلند می توان گفت که اولی به احتمال زیاد در پس زمینه سخت تر شدن سیاست پولی بانک مرکزی این کشور رشد خواهد کرد، اما نه چندان قابل توجه و دومی نیز بدلیل اینکه کشور تایلند در حال آماده شدن برای باز کردن مرزهایش بر روی گردشگران واکسینه‌شده است، می‌تواند به خوبی تقویت شود.

 منبع: www.ria.ru

Врач рассказал, на каком расстоянии монитор компьютера не вредит зрению

در چه فاصله ای مانیتور کامپیوتر شما، به بینایی تان آسیب نخواهد رساند؟

سرگئی خومیکوف، چشم پزشک روس به خبرگزاری ریا نووستی گفت: روس ها به طور متوسط 6 تا 7 ساعت در روز خود را پشت کامپیوتر صرف می کنند. در این صورت به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به قوه بینایی نیاز است که 60-50 سانتی متر از مانیتور فاصله داشته باشیم.

وی توضیح داد: صفحه نمایش مانیتور کامپیوتر خود را مستقیم در مقابل خود قرار دهید. لبه بالایی صفحه باید در راستای دید شما باشد. فاصله چشم ها تا مانیتور باید حدود 60-50 سانتی متر باشد. اگر با لپ تاپ یا تبلت با قطر صفحه نمایش از 12-10 اینچ کار می کنید، در این حالت این فاصله باید از آرنج تا انگشت شست و یا به طور متوسط 45-40 سانتی متر باشد.

 منبع: www.ria.ru

Россияне смогут бесплатно получить второе образование в области искусств

روس‌ها می ‌توانند مدرک دوم خود را در رشته هنر به صورت رایگان بگیرند!

خبرگزاری ریا نووستی به نقل از سرویس مطبوعاتی هیئت وزیران روسیه گزارش داد که روس ها می توانند به صورت رایگان مدرک تحصیلات عالی دوم یا بیشتر خود را در رشته هنر دریافت کنند. انتخاب متقاضیان به صورت رقابتی خواهد بود.

در این پیام آمده است: از سال تحصیلی آینده، شهروندان می توانند برای تحصیل رایگان و گرفتن مدرک هنری در رشته دوم یا بیشتر از آن اقدام کنند. نحوه پذیرش و همچنین فهرست دانشگاه ها و رشته ها توسط نخست وزیر میخائیل میشوستین تصویب شد.

این تحصیل رایگان در 10 دانشگاه تخصصی پیشرو انجام خواهد شد: انستیتو سینمایی گراسیموف، انستیتو دولتی سینما و تلویزیون سن پترزبورگ، انستیتو هنرهای تئاتر روسیه، انستیتو تئاتر شوکین، مدرسه عالی تئاتر شِپکین، مدرسه تئاتر هنر مسکو (مخات) و همچنین آکادمی موسیقی گنسین روسیه، کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی مسکو، کنسرواتوار دولتی ریمسکی-کورساکوف سن پترزبورگ و انستیتو ادبی گورکی.

فهرست رشته ها شامل کارگردانی تئاتر، سینما و تلویزیون، آثار ادبی، مدیریت هنری ارکستر اپرا و سمفونیک و گروه کر آکادمیک، آهنگسازی، صداگذاری موسیقی و کارگردانی هنرهای سمعی و بصری خواهد بود.

منبع: www.ria.ru

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *