انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Россия возобновила авиасообщение с девятью странами

از سرگیری پروازهای روسیه با 9 کشور از جمله ایران!

به نقل از خبرگزاری ریا نووستی روسیه از امروز 9 نوامبر پروازهای منظم خود را به ایران، باهاما، هلند، نروژ، عمان، اسلوونی، تونس، سوئد و تایلند که به دلیل شرایط کرونا قطع شده بود، از سر می گیرد.

پروازها به ایران در مسیرهای مسکو – تهران (سه پرواز در هفته) و سوچی – تهران (یک پرواز در هفته) خواهد بود.

علاوه بر این، روسیه از 9 نوامبر محدودیت پروازهای اتریش، سوئیس، فنلاند و امارات متحده عربی را لغو کرد و تعداد پروازهای خود را با آلبانی، بلغارستان، ونزوئلا، مجارستان، آلمان، یونان، اسپانیا، ایتالیا، مالدیو، مالت، مقدونیه و فرانسه افزایش داد.

از سرگیری یا افزایش تعداد پروازها به این معنی نیست که مرزهای کشور روسیه به روی گردشگران باز است. قوانین سفر باید در وب سایت های رسمی سفارتخانه ها و کنسولگری ها به طور مرتب چک شود.

منبع: www.ria.ru

Власти Москвы выделят субсидии восьми столичным предприятиям

اختصاص یارانه به هشت شرکت در پایتخت!

بر اساس وب سایت رسمی شهرداری مسکو، دولت مسکو یارانه هایی را به هشت شرکت در پایتخت به مبلغ بیش از 77 میلیون روبل اختصاص خواهد داد.

در این خبر آمده است که شرکت هایی مانند تولید کنندگان آسانسور، دفاتر طراحی، کارخانه های نان و شیرینی پزی و غیره در بین دریافت کنندگان این یارانه هستند.

مقامات پایتخت قصد دارند در پرداخت بخشی از هزینه های قراردادهای اجاره مالی برای تجهیزات شش شرکت مساعدت کنند. در خصوص دو مورد دیگر نیز هزینه های افزودن ظرفیت های تکنولوژیکی اضافی تا حدی جبران خواهد شد. مقدار کل حمایت بیش از 77 میلیون روبل خواهد بود.

 منبع: www.ria.ru

В России предложили ввести новые детские выплаты

پیشنهاد پرداخت وجه به نوزادان و افراد زیر سن قانونی در روسیه!

خبرگزاری ریا نووستی به نقل از شبکه خبری راشا تودی نوشت: ماکسیم پتونین، مدیر انستیتو تحقیقات اجتماعی و توسعه ابتکارات مدنی پیشنهاد داد بخشی از مالیات مربوط به استخراج منابع معدنی به حساب افراد زیر سن قانونی واریز شود.

این مسئول در نامه خود به نخست وزیر میخائیل میشوستین نوشت: «ما پیشنهاد می کنیم سالیانه وجوهی به میزان 10 درصد از مالیات استخراج منابع معدنی به صندوق حمایت از نسل های آینده انتقال یابد که از این میزان هر نوزاد 100 هزار روبل به حساب خود دریافت کند.»

به گفته پتونین، این اقدام جدید باعث رشد میزان زاد و ولد در کشور و همچنین افزایش اطمینان والدین به آینده امن فرزندانشان خواهد شد.

به گفته این شبکه خبری، دولت هنوز به این پیشنهاد واکنشی نشان نداده است.

منبع: www.ria.ru

 Россияне назвали самые простые профессии

 آسان ترین مشاغل از نظر مردم روسیه!

طبق مطالعه سرویس کاریابی معروف روسیه به نام Работа.ру روس ها شغل های پیک موتوری، نگهبانی و باربری را جزو آسان ترین مشاغل می دانند. این نظرسنجی بین 6000 روس بالای 18 سال در سراسر روسیه انجام شد.

در این مطالعه آمده است: حدود 60% از پاسخ دهندگان ساده ترین و آسان ترین حرفه را پیک موتوری می دانند. پس از آن نیمی از افراد نگهبانی و 48% هم به باربری اشاره کردند. یک سوم از شرکت کنندگان در این تحقیق، حرفه ماموران قطار و مهمانداران هواپیما را آسان می دانند و 26% دیگر هم حرفه بازیگری را آسان می دانند.

از هر شش نفر فرد روس، یک نفر حرفه بازاریابی را ساده می داند. 15% از پاسخ دهندگان از شغل ورزشکاران و طراحان نام بردند. برای 14% از شرکت کنندگان در مطالعه، حرفه یک موسیقیدان را ساده می انگارند. 10% نیز به حرفه ساخت و ساز اشاره کردند.

از جمله دلایل ساده و آسان بودن این مشاغل از نظر این افراد، عدم نیاز به آموزش تخصصی (55%)، عدم بار و فشار ذهنی (46%) و پایین بودن سطح مسئولیت کارکنان آن (29%) عنوان شده است. علاوه بر این، نبود کار سخت فیزیکی و استرس روانی نیز به ترتیب 22% و 19% نظر پاسخ دهندگان را شامل می شد.

در عین حال، تقریباً یک نفر از هر ده نفر شرکت کننده در نظرسنجی معتقد بود که هیچ حرفه ساده ای وجود ندارد.

 منبع: www.ria.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *