انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/19

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В РКК “Энергия” предсказали рост рынка космического туризма

پیش بینی رشد بازار گردشگری فضایی

کارشناسان شرکت موشکی و فضایی «اِنِرگیا» که بخشی از سازمان فضایی روسکوسموس روسیه است، معتقدند  در 10 سال آینده تقاضا برای گردشگری فضایی رشد خواهد کرد و همه بخش های بازار دارای پتانسیل رشد هستند. در حال حاضر گردشگری فضایی فقط در اختیار قشر بسیار ثروتمند است. امیدوارکننده ترین بخش از نظر جذب طیف گسترده ای از مشتریان، پروازهای «زیرمداری» هستند. با مقایسه مستقیم چندعاملی بازارهای گردشگری «مداری» و «زیرمداری»، گرایش به افزایش تعداد گردشگران «مداری» با افزایش مشتریان پروازهای «زیرمداری» دیده می شود. بنابراین، شرکت‌هایی که خدمات پروازهای «زیرمداری» را ارائه می‌کنند، رقیب مستقیم اپراتورهای گردشگری «مداری» نیستند، بلکه با جذب مشتریان بالقوه بازار را برای آنها گرم می‌کنند.

این مطالب در گزارشی در بیست و دومین کنفرانس علمی و فنی شرکت «اِنِرگیا» (Energia) ارائه شد.

روسیه تاکنون تنها کشوری است که خدمات گردشگری فضایی «مداری» را به صورت دائم ارائه می دهد. تا به امروز، هشت گردشگر فضایی با فضاپیمای «سایوز» به فضا پرواز کرده اند. یکی از آنها دو بار این سفر را انجام داده است.

پرواز بعدی دو گردشگر به طور همزمان برای ماه دسامبر برنامه ریزی شده است. پرواز دیگری – با احتمال خروج یکی از گردشگران به فضا – برای سال های 2023-2024 برنامه ریزی شده است.

در حال حاضر شرکت های آمریکایی Virgin Galactic و Blue Origin پیشرو گردشگری «زیرمداری» هستند. تا سال 2030 شرکت چینی Beijing Lingkong Tianxing Technology هواپیمای موشکی «زیرمداری» سرنشین دار خود را رونمایی خواهد کرد.

 منبع: www.ria.ru

Центр Гамалеи разрабатывает препарат из антител для лечения COVID-19

مرکز گامالیا دارویی از آنتی بادی ها برای درمان کووید-19 تولید می کند

آلکساندر گینتسبورگ، مدیر مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا به خبرگزاری ریانووستی از ساخت دارویی از آنتی بادی ها برای درمان بیماران مبتلا به کرونا گفت.

وی گفت: «ما در حال حاضر در حال ساخت آنتی‌بادی‌هایی هستیم که بتوان آن‌ها را در قالب دارو به بیماران مبتلا به کرونا داد. آزمایشات بر روی این دارو به زودی آغاز خواهد شد.»

گینتسبورگ در آخر افزود: «در ژانویه سال آینده آزمایش‌های بالینی را آغاز خواهیم کرد و امیدواریم ظرف سه تا چهار ماه این آزمایش‌های بالینی را پشت سر بگذاریم.»

 منبع: www.ria.ru

Коллекцию вывезенных шедевров русского искусства представили в Москве

نمایشگاه نقاشی «شاهکارهای هنر روسیه از کلکسیون های آمریکایی» در مسکو

به گزارش مرکز مطبوعاتی مجموعه موزه و نمایشگاه آکادمی هنرهای روسیه در مسکو، نمایشگاهی با عنوان «شاهکارهای هنر روسیه از کلکسیون های آمریکایی» به همت گالری ABA روز سه شنبه 9 نوامبر در این مجموعه افتتاح شد.

در این خبر آمده است: پروژه جدید شامل حدود 70 اثر از دو قرن از هنر روسیه، از ایوان آیوازوفسکی تا آلگ تِسِلکوف و ادوارد بِکِرمان است. از مهم ترین آثار این نمایشگاه می توان از آثار کنستانتین کرووین نام برد که مربوط به سال های مختلف است و در میان آنها شاهکار “گورزوف” (1912) و آثاری از سری معروف «بلوارهای پاریس» و پرتره «زن زیبا» به چشم می خورد.

گالری ABA یک سازمان خارجی در نیویورک است که در زمینه ترویج و توسعه هنر و فرهنگ روسیه در غرب فعالیت می کند.

این نمایشگاه تا 12 دسامبر 2021 دایر است.

منبع: www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *