انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/25

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Россиянам начинают выдавать бумажные сертификаты о вакцинации в МФЦ

صدور گواهی کاغذی واکسیناسیون برای شهروندان روسیه در مراکز خدمات چند منظوره!

از 16 نوامبر، روس ها می توانند گواهی کاغذی واکسیناسیون کووید-19 را در مراکز خدمات چند منظوره (МФЦ) دریافت کنند. شهروندان بهبود یافته و کسانی که منع تزریق واکسیناسیون دارند نیز می توانند برای آن درخواست دهند.

این دستور توسط نخست وزیر میخائیل میشوستین صادر شد. وی همچنین دستور داد تا تمامی امکانات فنی لازم فراهم شود تا مردم بتوانند به سرعت و بدون دردسر از این سرویس استفاده کنند.

شهروندان روسیه در زمان زدن واکسن یک گواهی بدون کد QR دریافت می کنند. کد QR به طور خودکار در پورتال خدمات دولتی نمایش داده می شود. خدمات صدور گواهی کاغذی در درجه اول مربوط به شهروندانی است که در پورتال خدمات دولتی ثبت نام نکرده اند یا نمی توانند گواهی را خودشان چاپ کنند. گواهی با کد QR هم به صورت الکترونیکی و هم به صورت کاغذی معتبر خواهد بود.

12 نوامبر دولت دو لایحه در مورد استفاده اجباری از کدهای QR در اماکن عمومی و حمل و نقل به دومای دولتی ارائه کرد. در لایحه اول آمده است که شهروندان می‌توانند از مکان‌ها و رویدادهای عمومی، مؤسسات فرهنگی، رستوران ها، کافه ها و مراکز خرده ‌فروشی با ارائه کد QR واکسیناسیون یا گواهی که تأیید ‌کند یک فرد بهبود یافته یا دارای گواهی منع پزشکی است، بازدید کنند. در لایحه دوم از لزوم ارائه گواهی با کدهای QR در شبکه ریلی و هوایی برای حمل و نقل بین شهری و بین المللی گفته شده است.

در عین حال تا یکم فوریه سال آینده امکان ارائه تست PCR منفی وجود دارد، ولی پس از آن چنین امکانی فقط برای شهروندان با شرایط منع پزشکی خواهد بود.

عواقب ناشی از کدهای QR اجباری برای افراد زیر سن قانونی صدق نمی کند.

 منبع: www.ria.ru

 Минздрав и ФОМС определили мероприятия для повышения зарплат медикам

افزایش حقوق پزشکان در روسیه!

به نقل از خبرگزاری ریا نووستی وزارت بهداشت روسیه و صندوق بیمه اجباری پزشکی، یافته‌های «اتاق حساب فدراسیون روسیه» را در نظر گرفته و اقدامات خاصی را برای افزایش حقوق پزشکان مشخص کردند.

پیش از این گزارش شده بود که بر اساس گزارش «اتاق حساب»، اعتبارات در نظر گرفته شده توسط صندوق بیمه اجباری پزشکی برای افزایش حقوق پزشکان در سال 2021 مبلغ 18.3 میلیارد روبل بوده است که از این میزان تنها 2.7% آن در نیمه اول سال استفاده شده است.

به دستور وزارت بهداشت روسیه، فهرست سازمان های پزشکی شامل ایستگاه های آمبولانس، بیمارستان های اورژانس و بیمارستان های تخصصی است. علاوه بر این، در پیش نویس تهیه شده در وزارت بهداشت روسیه فهرستی مشخص شده است که انواع بیشتری از سازمان های پزشکی را در خود جای داده است.

منبع: www.ria.ru

Объявлены лауреаты международной премии “Культура онлайн”

برندگان جایزه بین المللی «فرهنگ آنلاین» معرفی شدند!

به نقل از خبرگزاری ریا نووستی، برندگان جایزه بین المللی «فرهنگ آنلاین» روز دوشنبه 15 نوامبر طی برنامه  زنده ای در پورتال این مسابقه معرفی شدند که از جمله آنها می توان به پروژه گالری ترتیاکوف با عنوان «ترتیاکوف من»، پروژه اینترنتی موزه دولتی ارمیتاژ با عنوان «ارمیتاژ آنلاین» و پروژه «تئاتر هنری همراه» از استودیو هنری «تاریخ آینده» اشاره کرد. فهرست برگزیدگان نهایی با بیشترین امتیاز شامل 35 پروژه بود.

برندگان جایزه در بخش «بهترین پروژه آموزشی»، پروژه هایی چون «ترتیاکوف من»، «بازی سازی فرهنگی»، «تئاتر هنری همراه» از استودیو هنری «تاریخ آینده»، «تحول دیجیتال: از آفلاین به آنلاین» و بیستمین کنگره جهانی آنلاین تئاتر ASSITEJ برای کودکان، که توسط انجمن بین المللی تئاتر کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

جایزه بخش «بهترین راه حل فناوری اطلاعات برای حوزه فرهنگی» به پروژه Cuseum با عنوان [AR]T Museum رسید. جایزه «بهترین همکاری» به پروژه فیلم «قالب» از جشنواره بین المللی Context. Diana Vishneva با همکاری موزه پوشکین و Aksenov Family Foundation اهدا شد.

عنوان «بهترین پروژه آنلاین» به «ماراتن ارکستر جوانان جهان» با سازماندهی «آژانس کنسرت روسیه» و مقام دوم این عنوان به International Online Theatre Festival با سازماندهی TheTheatreTimes.com و عنوان سومی نیز به پروژه اینترنتی موزه ارمیتاژ دولتی با عنوان « Hermitage Online» رسید.

جایزه بین المللی «فرهنگ آنلاین» برای اولین بار در سال 2020 با هدف توسعه شتابان دیجیتالی شدن در بین مؤسسات فرهنگی و تشویق آن ها برای اینکه  فعالیت های خود را به صورت آنلاین یا با استفاده از فناوری اطلاعات انجام بدهند، تأسیس شد. برگزارکننده این رقابت «بنیاد روسی فرهنگ» است.

منبع: www.ria.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *