انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/26

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Российский фондовый рынок открылся ростом

رشد بازار سهام روسيه!

در روز چهارشنبه 17 نوامبر، بازار سهام روسیه با رشد شاخص های اصلی سهام رو به رو شد.

در افتتاحیه معاملات اصلی بورس مسکو، شاخص روبل بورس مسکو اندکی افزایش یافت و با 0،01 درصد افزایش به 4120،23 واحد رسید. شاخص ارز سیستم تجارت روسیه با 0،57 درصد افزایش به 1777،65 واحد رسید.

همچنين نرخ مبادله دلار 72،97 روبل (منفي 0،14 روبل) و قیمت یورو 82،47 روبل (منفي 0،27 روبل) بود. بیت کوین به کاهش خود ادامه داد و به 59472،4 دلار در هر سکه (منهای 2،31 درصد) رسید.

منبع: www.lenta.ru

Всероссийский фестиваль зеленого театра “Экотопия: Экология/Действия”

جشنواره سراسری تئاتر سبز «اکوتوپیا: بوم شناسی و اقدامات» در روسيه!

کنفرانس مطبوعاتی آنلایني كه به جشنواره سراسری تئاتر سبز «اکوتوپیا: بوم شناسی و اقدامات»، اختصاص داده شده است، در روسيه برگزار مي شود.

الکساندر مالیچ، تهیه کننده کل صحنه جدید تئاتر الکساندرنسکی؛ یانا ساد، مدیر هنری جشنواره؛ ماریا ساپیژاک، مدیر برنامه و مدیر ارشد جشنواره؛ آلینا شکلیارسکایا، نمایشنامه نویس اصلی جشنواره؛ آناستازیا لپینسکایا، هنرمند اصلی جشنواره؛ در اين برنامه حضور دارند.

اين نشست خبری به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. نمایندگان رسانه ها می توانند با پر کردن فرم اعتباربخشی در صفحه اطلاع رساني در بخش مرکز مطبوعاتی تاس، از راه دور در این رویداد شرکت کنند.

منبع: www.tass.ru

Фокус-выставка «Достоевскому посвящается»

نمایشگاه متمرکز «تقدیم به داستایفسکی»!

از 12 نوامبر 2021 تا 13 مارس 2022، نمایشگاه متمرکز «تقدیم به داستایفسکی» در گالري ترتياكوف، برگزار مي شود.

اثر اصلی اين نمایشگاه پرتره داستايفسكي است که به سفارش ترتياكوف، برای مجموعه پرتره از چهره های برجسته روسی، آماده شده است و هنوز هم جایگاه مهمی در نمایشگاه دائمی گالری ترتیاکوف دارد.

ترتیاکوف بیش از یک بار، در مورد مأموریت والای داستایوفسکی و نقش او نه تنها در ادبیات روسیه، بلکه در رشد فکری و اخلاقی جامعه، تأمل کرد و نوشت. او احترام خاصی براي اين نویسنده قايل بود و او را «رسول حقیقت» و «وجدان عمومی ما»، خواند. همسرش نيز، فئودور میخایلوویچ را «مرکز حقیقت» نامید.

رمان‌های داستایوفسکی که به اسرار وجود انسان، تراژدی‌های روح او، شکست‌ها و تردیدهای اخلاقی، ضربه‌های سرنوشت و قدرت همه‌جانبه روح تقدیم می‌شوند، به نقل از همسر ترتياكوف، همه را وادار کرده است که مجدد به كار خود ادامه دهند و بهتر شوند.

منبع: www.kudamoscow.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *