انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/27

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Фестиваль «Чудо света»

جشنواره «شگفتی های جهان» در سنت پترزبورگ!

جشنواره «شگفتي هاي جهان» از سال 2016 در شهر سنت پترزبورگ برگزار مي شود و در رديف رويدادهاي اصلي اين شهر قرار دارد.

اين رويداد دو بار در سال، در ماه آوريل و در ماه نوامبر در يكي از آخر هفته ها برگزار مي شود.

اين رويداد به شاهزاده الکساندر نِوِسکی اختصاص داده شده است. امسال 800 مين سالگرد اين شاهزاده جشن گرفته می شود.

منبع: www.allfest.ru

Вильфанд предупредил часть россиян об аномальном холоде

هشدار به روس ها در مورد سرماي غير عادي!

رومن ویلفاند، مدیر علمی مرکز هواشناسی روسیه به برخی از روس ها در مورد سرمای غیرعادی هشدار داد. او به خبرگزاري تاس اعلام كرد که در کدام مناطق روسيه، در روزهای آینده ناهنجاری های جوی وجود خواهد داشت.

در برخی مناطق دمای هوا تا منفی 30 درجه کاهش می یابد.

طبق گفته وي، سرماي غیرعادی در انتظار مناطق تیومن، کمروو، اومسک، سوردلوفسک، تومسک، نووسیبیرسک، چلیابینسک، جمهوری کومی و منطقه خودمختار ننتس است.

در مناطق خودمختار ننتس و کومی در روزهای پنجشنبه و جمعه دمای هوا بین 7 تا 13 درجه زیر حد طبيعي و حداقل 29 تا 31 درجه زیر صفر خواهد بود. در اورال در روزهای آینده دمای هوا بین 4 تا 8 درجه پايين تر از حد نرمال پیش بینی می شود. وی در پایان گفت: «برای مثال در مناطق سوردلوفسك و چليابينسك، دمای هوا 20 تا 21 درجه زیر صفر خواهد بود».

پیش از این، ویلفاند به مردم مسکو در خصوص یک رویداد آب و هوایی نادر هشدار داده بود: «فشار اتمسفر در این هفته 35 تا 40 میلی متر جیوه کاهش می یابد». به گفته مرکز فوبوس، فشار هوا به 718-721 میلی متر جیوه کاهش می یابد، اما در روز یکشنبه 21 نوامبر شروع به افزایش می کند.

منبع: www.lenta.ru

Cколько стоят самые популярные автомобили России на вторичке

قيمت محبوب ترین خودروهای روسیه در بازار ثانویه!

کارشناسان داده‌های مربوط به قیمت خودروهای کارکرده را در ژانویه تا اکتبر 2021 تجزیه و تحلیل کردند و متوجه شدند محبوب‌ترین مدل‌های بازار خودروهای جدید در بازار خودروهای دست دوم در سال 2021 چقدر هزینه دارند. تحلیلگران رتبه بندی پرفروش ترین مدل های خودروهای جدید در سال 2021 را که توسط نرم افزار تجارت جهانی و لجستیک ارائه شده بود، به عنوان مبنایی در نظر گرفتند و بررسی کردند که قیمت 10 مدل برتر در بازار خودروهای دست دوم چقدر است.

اين موارد به ترتيب نزولی عبارتند از: لادا گرانتا، لادا وستا، کیا ریو، هیوندای کرتا، هیوندای سولاریس، فولکس واگن پولو، لادا نیوا لجند، اشکودا رپید، رنو داستر و لادا لارگوس. میانگین قیمت تمام مدل های فوق در بازار خودروهای دست دوم روسیه نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

البته، در بازار خودروهای دست دوم، هنوز هم می توان مدل های محبوب را در انبار و ارزان تر پیدا کرد، زيرا صاحبان مدل های محبوب از این زمان برای فروش سودآور وسیله نقلیه خود استفاده می کنند و عرضه آنها در حال افزایش است.

به عنوان مثال، خودروهای جدید لادا گرانتا به طور متوسط ​​(بسته به پیکربندی) 619000 روبل قيمت دارند و میانگین قیمت خودروهای دست دوم اين مدل 350000 روبل است. تعداد آگهی‌های فروش خودروهای کارکرده این مدل در ژانویه تا اکتبر 2021 نسبت به مدت مشابه سال قبل 12،4 درصد افزایش داشته است.

منبع: www.rg.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *