انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/08/29

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В ГД хотят сделать бесплатным общественный транспорт для детей до 16 лет

دومای دولتی می خواهد حمل و نقل عمومی را برای کودکان زیر 16 سال رایگان کند!

نینا اوستانینا، رئیس کمیته دومای دولتی روسیه در امور خانواده، زنان و کودکان به خبرگزاری ریا نووستی گفت: این کمیته قصد دارد لایحه جدیدی را آغاز کند که سفر رایگان در حمل و نقل عمومی را برای کودکان 7 تا 16 ساله فراهم می کند.

طبق قوانین فعلی، سفر رایگان درون شهری و برون شهری فقط برای کودکان زیر هفت سال انجام می شود. در عین حال، پیاده کردن افراد زیر 16 سال بدون همراهی بزرگسالان ممنوع است، حتی اگر هزینه کرایه را پرداخت نکرده باشند.

در ماه مه سال جاری لایحه ای در مورد اصلاح ماده ای در قانون فدرال با عنوان «آیین نامه حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل الکتریکی زمینی شهری» به دومای دولتی ارائه شد. در این لایحه پیشنهاد شد برای کودکان زیر 16 سال یک کارت سفر رایگان با تعداد نامحدود سفر در نظر گرفته شود.

اوستانینا ضمن اشاره به این موضوع که این لایحه در نسخه فعلی خود، که توسط ماکسیم زایتسف، نماینده سابق دومای دولتی پیشنهاد شده بود، نظر منفی از سوی دولت دریافت کرده بود، گفت: «ما نمی خواهیم این قانون را از دست بدهیم، بنابراین اصلاحاتی را برای بودجه سال 2023 پیشنهاد خواهیم کرد.»

 منبع: www.ria.ru

Ростуризм утвердил четыре новых национальных турмаршрута

روس توریسم چهار مسیر جدید گردشگری ملی را تصویب کرد!

به گزارش وب سایت آژانس فدرال گردشگری روسیه (روس توریسم)، شورای تخصصی توسعه گردشگری داخلی وابسته به این آژانس، چهار مسیر جدید گردشگری ملی را تصویب کرده است. در حال حاضر تعداد این مسیرها به 17 رسیده است و آنچه مهم است، امکان بهره برداری از آنها در تمام طول سال است.

چهار مسیر جدید گردشگری ملی:

«روز در اینجا آغاز می شود» – یک مسیر 516 کیلومتری شامل محبوب ترین و در دسترس ترین مکان ها در بخش جنوبی جزیره ساخالین است: دماغه پتیچی، خلیج تیخایا، تپه لیاگوشکا، کوه وستوچکا. از نظر کارشناسان، این مسیر بیش از هر چیز مورد توجه ساکنان سرزمین های پریمورسکی و خاباروفسک خواهد بود. با این حال، قرار است سهم گردشگران از مناطق مرکزی و سیبری افزایش یابد.

«تومسک – قلب سیبری» – سفر 200 کیلومتری با حرکت از شهر تومسک. در چهار روز، گردشگران می توانند نه تنها با تاریخچه توسعه منطقه آشنا شوند، در خیابان های قدیمی تومسک قدم بزنند، غذاهای تجار سیبری را بچشند، بلکه خود را در یک تایگای واقعی ببینند و قدرت طبیعت بکر را احساس کنند. در این مسیر، هفت برنامه تور دسته جمعی گردشگری، بازدید از سه موزه و دو برنامه سرگرمی مخصوص کودکان برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

«آرخانگلسک؛ قطب شمال از اینجا شروع می شود» – یک مسیر سه روزه در قالب سفرهای کوتاه به شهر سِوِرودوینسک و روستای مالی کارِلی است. این مسیر برای آشنایی اولیه با شمال روسیه، تاریخ توسعه قطب شمال و فرهنگ اصیل این منطقه مناسب است. در این مسیر پانزده جاذبه گردشگری، پنج موزه و سازه هنری، یک برنامه سرگرمی مخصوص کودکان و چشیدن غذاهای اهالی پومور وجود دارد.

«داستان های غیر معمول از سرزمین پرم» – توری چهار روز که یادآور بازرگانان پرم است که برای اولین بار چای را از چین به روسیه آوردند. گردشگران در این مسیر می توانند از مکان های دیدنی زیبا بازدید کنند، با سنت های نوشیدن چای روسی، فعالیت های هنری، زندگی تئاتری استان پرم و کونگور، آداب و رسوم خوراک شناسی محلی آشنا شوند. در این برنامه کارگاه های آموزشی، همچون طرز تهیه نان زنجبیلی شهر کونگور نیز گنجانده شده است.

 منبع: www.ria.ru

  Аналитики выяснили, сколько россияне тратят на фастфуд

روس ها چقدر برای فست فود هزینه می کنند؟!

بانک «روسکی استاندارد» (استاندارد روسی) که یکی از بزرگترین بانک های خرده فروشی روسیه است، نتایج مطالعه خود در زمینه میزان مصرف فست فود در میان روس ها را در دسترس خبرگزاری ریا نووستی قرار داد. این مطالعه نشان می دهد که تقاضا برای فست فود در میان روس ها کاهش نمی یابد: طبق این مطالعه، میانگین کل صورتحساب خرید فست فود در یک سال گذشته 18 درصد افزایش داشته و به 652 روبل رسیده است. تعداد کل خریدها، 72 درصد افزایش داشته است.

در چارچوب این مطالعه تعداد، مبلغ و میانگین صورتحساب تمام تراکنش‌ها در شبکه خرید بانک را برای سه چهارم سال‌های 2020 و 2021 بررسی کرد.

در سال 2021، روس‌ها با توجه به کاهش محدودیت‌های قرنطینه در عملکرد فروشگاه‌های فست فود نسبت به ژانویه تا سپتامبر 2020، که در طی آن دوره‌های سختی از قرنطینه وجود داشت، بیشتر شروع به خرید فست فود کردند. تعداد کل خرید فست فود برای سه چهارم سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 72 درصد و مقدار آن 103 درصد افزایش یافته است. میانگین کل صورتحساب ها 18 درصد افزایش یافت و به 652 روبل رسید.

نویسندگان این مطالعه نتیجه گرفتند که تمایل به خوردن فست فود در میان روس ها کاهش نمی یابد. علاوه بر این، در پی اشتیاق به یک سبک زندگی سالم در میان روس ها، امروزه در بسیاری از منوهای فروشگاه های فست فود، می توان غذاهای سالم و مفید زیادی پیدا کرد، از سالاد سبزیجات تازه گرفته تا صبحانه های سالم و قهوه محبوب.

در عین حال، انتقال سبک زندگی روس ها از آنلاین به آفلاین به وضوح در پس زمینه کاهش اقدامات قرنطینه در کافه ها در سال 2021 نسبت به سال 2020 مشاهده می شود. بنابراین، اگر گردش مالی آفلاین برای سه چهارم سال 2021 در بخش فست فود 119 درصد و تعداد تراکنش ها 77 درصد افزایش داشته باشد، هر دو شاخص در سبک آنلاین 17 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

 منبع: www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *