انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/09/01

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Правительство выделило средства на поддержку аграриев на Дальнем Востоке

اختصاص بودجه برای حمایت از کشاورزان در منطقه فدرالی خاور دور روسیه

خبرگزاری ریا نووستی به نقل از سرویس مطبوعاتی کابینه وزیران نوشت: دولت حدود 1.4 میلیارد روبل برای حمایت از کشاورزان آسیب دیده از بلایای طبیعی در منطقه فدرالی خاور دور اختصاص داده است.

گفته می شود که بیش از 1 میلیارد روبل از کل مبلغ به استان آمور می رسد، جایی که بیشترین خسارت به محصولات زراعی، دام، زیرساخت ها و دارایی ها وارد شده است. مابقی پول به یاکوتیا، استان خودمختار یهودی، سرزمین های ماورای بایکال (زابایکالسکی) و خاباروفسک اختصاص خواهد یافت.

این تصمیم امکان حمایت از بیش از 200 مجتمع کشت و صنعت و بیش از 3 هزار نفر از ساکنان محلی را با زمین  های کشاورزی مالکیت شخصی فراهم می کند. تاکید می‌شود که با اختصاص این وجوه، کشاورزان می‌توانند اجاره و همچنین سود وام‌های کوتاه‌مدت و وام های سرمایه گذاری خود را پرداخت کنند.

منبع: www.ria.ru

Жителей Сибири, Урала и Поволжья предупредили о перепадах температуры

هشدار به ساکنان سیبری، اورال و منطقه ولگا در مورد اختلاف دما!

رومان ویلفاند، کارشناس مرکز هواشناسی روسیه به ریانووستی گفت: برای تعدادی از مناطق سیبری در هفته آینده انتظار گرم شدن 20 درجه را داریم، اما همزمان اورال و منطقه ولگا سردتر خواهند شد.

ناهنجاری های منفی قابل توجهی را پیش بینی می کنیم. منطقه اِوِنکیا در سیبری با 10-11 درجه زیر نرمال به حداقل 31-38 درجه زیر صفر خواهد رسید. در مرکز سرزمین کراسنویارسک، ناهنجاری 10- درجه است و دما تا 34 درجه زیر صفر می رسد. در استان ایرکوتسک ناهنجاری تا 7- درجه خواهد بود و دما تا 30- خواهد رسید. در چوکوتکا 10 درجه زیر نرمال خواهد بود که حدود 35-37 درجه یخبندان خواهد بود. در سایر مناطق آب و هوای معتدل و گرم حاکم خواهد بود.

به گفته وی، تغییر شدید آب و هوا در انتظار سرزمین کراسنویارسک خواهد بود. در نواحی مرکزی و غربی روز سه شنبه دمای هوا 10 تا 12 درجه زیر نرمال و در روز چهارشنبه 13 تا 14 درجه بالاتر از حد نرمال خواهد بود!

بر اساس پیش بینی ها، در اواسط هفته نیز مناطق ولگا و اورال سردتر خواهند شد.

منبع: www.ria.ru

Литературный критик Мариэтта Чудакова скончалась от коронавируса

ماریِتا چوداکوا نویسنده و منتقد ادبی معروف روسیه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

ماریِتا چوداکوا نویسنده و منتقد ادبی روس دیروز 21 نوامبر پس از ابتلا به ویروس کرونا در سن 85 سالگی در بیمارستان درگذشت.

ماریِتا چوداکوا زبان شناس و ادبیات شناس مشهور، منتقد ادبی، مصحح متون قدیمی، فعال اجتماعی و نویسنده آثار پژوهشی ارزشمندی در مورد نویسندگان بزرگ روس همچون یوگنی زامیاتین، میخائیل بولگاکوف، میخائیل زوشچنکو در سال 1937 در مسکو بدنیا آمد. در سال 1959 از دانشکده زبان و ادبیات دانشگاه دولتی لامانوسف مسکو فارغ التحصیل شد. او از سال 1958 فعالیت نویسندگی و پژوهشی خود را آغاز کرد. در سال های 1965-1984 در بخش نسخه های خطی کتابخانه دولتی اتحاد جماهیر شوروی به نام لنین کار کرد. از سال 1970 به عضویت اتحادیه نویسندگان اتحاد جماهیر شوروی درآمد. از سال 1985 نیز در انستیتو ادبی گورکی شروع به تدریس کرد. چوداکوا از سال 1988 به عنوان استاد مدعو در چندین دانشگاه آمریکا و اروپا تدریس کرده است. از سال 1991 به عضویت «آکادمی اروپا» درآمد.

منبع: www.rg.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *