انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/09/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Гинцбург рассказал об успешной вакцинации детей назальным препаратом

واکسیناسیون موفقیت آمیز کودکان از طریق بینی در روسیه

آلکساندر گینتسبورگ، مدیر مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی «گامالیا» روسیه به خبرگزاری ریا نووستی گفت: کودکان خردسال نیز با واکسن استنشاقی بینی علیه ویروس کرونا واکسینه شدند که هیچ عوارض منفی نداشت.

به گفته وی، او نیز از این واکسن استفاده کرده است. او در این باره گفت: «من هم از این واکسن زده ام. نه تنها من، فرزندان کوچک کارمندان ما نیز که شش ساله هستند، واکسینه شدند و هیچ عواقب منفی نداشتند. طبیعتا تمام افراد می خواهند از فرزندان خود محافظت کنند.»

پیش از این، دنیس لوگونوف، معاون این مرکز تحقیقاتی گفته بود که واکسن از طریق بینی «اسپوتنیک V» بدون درد و با حداقل عوارض جانبی است. او توضیح داد که هدف این دارو ایجاد یک سد اضافی به منظور مصونیت در دستگاه تنفسی فوقانی است.

ولادیمیر پوتین نیز این هفته گفت که با واکسن کرونا از طریق بینی واکسینه شده است و هیچ احساسی نداشته است.

منبع: www.ria.ru

Губернатор Самарской области дал старт всероссийскому хакатону

آغاز بکار هکاتون سراسری روسیه

به گزارش سرویس مطبوعاتی دولت استان سامارا، دمیتری آزاروف، استاندار سامارا دیروز جمعه هکاتون سراسری روسیه را در مرکز این استان آغاز کرد.

در این خبر آمده است: روز جمعه، 26 نوامبر، دهمین گردهمایی متخصصان جوان حوزه فناوری اطلاعات در زمینه هوش مصنوعی در ورزشگاه «صحنه همبستگی سامارا» آغاز شد. دمیتری آزاروف، استاندار سامارا، رویداد را به صورت ویدئو کنفرانس آغاز کرد. این یکی از 116 هکاتونی است که قرار است تا سال 2024 با حمایت وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه، پلتفرم ریاست جمهوری با عنوان «روسیه – سرزمین فرصت ها» و انجمن روسی ارتباطات الکترونیکی در سراسر روسیه برگزار شود.

بیش از 200 نفر و 50 تیم از سراسر کشور روسیه برای شرکت در هکاتون درخواست داده اند که 13 نفر از آنها از استان سامارا بودند. متخصصان جوان باید دو مورد از مسائل وزارت منابع طبیعی و وزارت بهداشت روسیه را در 48 ساعت حل کنند.

اولین مورد با هدف حفاظت از گونه های کمیاب حیوانات است. بر اساس مجموعه داده های ارائه شده، شرکت کنندگان باید یک مدل ماشینی برای تشخیص ببرهای آمور و پلنگ های خاور دور بسازند. مورد دوم با هدف نجات جان افراد با استفاده از هوش مصنوعی است. بر اساس مجموعه داده های ارائه شده حاوی داده های ناشناس از مرکز تحقیقات پزشکی ملی آلمازوف زیر نظر وزارت بهداشت روسیه برای سال 2019، توسعه یک مدل ماشینی با قابلیت پیش بینی خطرات مرگ در بیماران بستری در بیمارستان و عوامل مرتبط با آن در برنامه قرار گرفت.

به گزارش سرویس مطبوعاتی، با توجه به نتایج دفاع نهایی در 28 نوامبر، تیم های برنده مشخص و معرفی می شوند. جایزه این دوره هکاتون 800 هزار روبل است.

هکاتون رویدادی است که در آن برنامه ‌نویسان رایانه و افراد دیگری که درگیر توسعه برنامه های نرم ‌افزاری هستند، گردهم می‌آیند و در توسعه پروژه‌های نرم‌افزاری و گاهی سخت‌افزاری کشور با یکدیگر همکاری می‌کنند. هکاتون ‌ها معمولاً بین یک روز تا یک هفته به طول می‌انجامند. برخی از هکاتون‌ها تنها برای اهداف اجتماعی و آموزشی هستند، هر چند که در اکثر موارد، هدف هکاتون‌ها ایجاد نرم‌افزارهای مفید و قابل استفاده است. هکاتون‌ها معمولاً بر روی هدف خاصی تمرکز دارند که می‌تواند شامل یک زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده، یک سیستم‌عامل، یک برنامه کاربردی، یک رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار و غیره است.

 منبع: www.ria.ru

Ростуризм пригласил туроператоров к участию в программе кешбэка в 2022 году

 دعوت «روس توریسم» از اپراتورهای تور برای شرکت در برنامه کش بک در سال 2022

خبرگزاری ریانووستی به نقل از «انجمن اپراتورهای تور روسیه» نوشت: روس توریسم از نمایندگان بازار گردشگری دعوت می کند تا در برنامه کَش بَک گردشگری در سال 2022 شرکت کنند. نامه مربوطه به اپراتورهای تور ارسال شده است. این اداره در حال حاضر در حال آماده سازی امور فنی و قانونی آن است و هنوز تاریخ دقیق اقدام بعدی و میزان یارانه در نظر گرفته شده برای این امر اعلام نشده است.

در این نامه از تمامی اپراتورهای تور ثبت نام کرده در سیستم ثبت یکپارچه فدرال اپراتورهای تور (EFRT)، انواع هتل ها، از جمله استراحتگاه هایی که فرآیند طبقه بندی و سیستم های الکترونیکی جمع آوری کننده خدمات گردشگری را گذرانده اند، دعوت به همکاری در این برنامه شده است.

کش بک (Cash Back) یک مفهوم در تجارت الکترونیک است. در طرح کش بک که شبیه به تخفیف است، درصد مشخصی از مبلغ کل خرید مجددا به حساب‌ مشتری برای خریدهای آینده او باز می‌گردد. این درصد بازگشت می‌تواند مستقیما به کیف پول الکترونیکی مشتری (بصورت اعتبار) یا به‌ صورت نقدی به حساب او واریز شود.

منبعwww.ria.ru

Новый роман Гузель Яхиной “Эшелон на Самарканд”

 معرفی کتاب: «قطاری به سوی سمرقند» رمان جدید نویسنده معروف معاصر روسیه گوزل یاخینا

«قطاری به سوی سمرقند» (Эшелон на Самарканд) اثر جدید گوزل یاخینا نویسنده رمان معروف «زلیخا چشم هایش را باز می کند» است که در مارس 2021 توسط انتشارات ACT در مسکو منتشر شد. این رمان در واقع یک «اُدیسه» زمان حال است که در زمینه یک کشور ویران شده در سالهای اولیه حکومت شوروی اتفاق می افتد.

ماجرای رمان در سال 1923 در یکی از «قطارهای دزرژینسکی» اتفاق می افتد. این قطارها به اصطلاح به قطارهای باری گفته می شد که با آن کودکان گرسنه را به مناطقی در شوروی که غذای بیشتری وجود داشت، منتقل می کردند. رئیس قطار که سرباز جوان خط مقدم گراژدانسکایا است، با قلبی نرم و مهربان به همراه کمیسر که زنی سرسخت با شخصیتی «مردانه» است، پانصد کودک بی خانمان را از کازانِ «گرسنه» به سمرقندِ «سیر» منتقل می کنند. آنها باید چهار هزار مایل را در شش هفته پشت سر بگذارند و در این مسیر از خطر پناهندگان، راهزنان، افسران امنیتی، قزاق ها و… غافل نشوند.

منبع: www.rg.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *