انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/09/08

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Минтруд придумал 31 способ привлечения новых работников на рынок труда

31 طرح برای جذب نیروی کار جدید به بازار کار روسیه

 وزارت کار روسیه برنامه ای را برای افزایش میزان اشتغال جوانان تا سال 2030 با تمرکز بر افراد زیر 29 سال آماده کرده است. برای حمایت از این امر، برگزاری رویدادهای راهنمایی شغلی، سازماندهی شیوه های کار و تخصیص یارانه برای اشتغال پیشنهاد شده است. در مجموع 31 رویداد برای تسهیل ورود نیروی کار جوان به بازار کار راه اندازی شده است.

وزارت کار روسیه روز جمعه در نشست کمیسیون سه جانبه روسیه در خصوص تنظیم روابط اجتماعی و کار، برنامه بلندمدتی برای افزایش اشتغال جوانان تا سال 2030 ارائه کرد. این برنامه طبق دستور رئیس جمهور تهیه شده است و هدف اصلی آن افزایش اشتغال جوانان 15 تا 29 ساله است. برنامه توسط ارگان های تخصصی چون وزارت کار، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و آموزش عالی با مشارکت تعدادی از سازمان های غیرانتفاعی مانند «مهارت های جهانی روسیه» (Ворлдскиллз Россия)، آژانس اطلاعات اجتماعی (АСИ) و آژانس ملی توسعه مهارت و تخصص اجرا خواهد شد.

این وزارت خانه برای سهولت ورود نیروی کار جوان به بازار کار، پیشنهاد می کند که 31 رویداد از سال 2022 راه اندازی شود که در چهار حوزه گروه بندی شده اند. حوزه اول، طبق گفته وزارت کار، جوانان روس به یک برنامه راهنمایی شغلی در مقیاس بزرگ نیاز دارند. خدمات مربوطه در پورتال «کار در روسیه» قرار داده خواهد شد، با کمک آن، تا سال 2024، این وزارت خانه قصد دارد برای 5 میلیون دانش آموز استعدادیابی و راهنمایی شغلی ارائه دهد و سالانه برای 500 هزار نوجوان به دنبال شغل باشد. حوزه دوم، این وزارت خانه در نظر دارد درجه میزان انطباق آموزش با الزامات کارفرمایان را از طریق پیوند دادن تقاضای متخصصان با ارقام هدف برای پذیرش در سازمان های آموزشی و همچنین با رواج شیوه های تولیدی بهبود بخشد. حوزه سوم، ایجاد فرصت هایی برای پیوند آموزش با کار استخدامی یا کارآفرینی است. برای این منظور، این وزارت خانه در نظر دارد قانون را اصلاح کند و برنامه های آموزشی را برای شایستگی های کارآفرینی با پوشش حداکثر 55 هزار نفر در سال راه اندازی کند. در نهایت، آخرین حوزه، یارانه دادن به کار جوانان، برنامه های بازآموزی و طرح به روزرسانی کار مراکز کاریابی است تا این مراکز بتوانند فعال تر با جوانان جویای کار همکاری کنند.

منبع: www.kommersant.ru

 Для российской орбитальной станции разработают новый транспорт

توسعه سیستم حمل و نقل جدید برای ایستگاه فضایی روسیه

خبرگزاری ریا نووستی به نقل از دمیتری روگوزین، مدیر کل «روسکوسموس» (سازمان فضایی فدرال روسیه) گفت: یک سیستم حمل و نقل جدید برای ایستگاه خدمات مداری روسیه طراحی و اجرا خواهد شد.

روگوزین تصریح کرد: «طراحی اولیه هم شامل کار بر روی یک ایستگاه جدید و هم بر روی یک سیستم حمل و نقل جدید برای مدارهای پایین خواهد بود. ما امید زیادی داریم که بهره برداری از وسایل فنی جدید در سال 2026-2027 محقق شود.»

 منبع: www.ria.ru

АРТ-ярмарка «Art is» 2021

نمایشگاه هنری «Art is» – 2021

 نمایشگاه هنری «Art is» در روزهای 4 و 5 دسامبر 2021 در مرکز «خلبوزاود 9» (Хлебозавод 9) در خیابان نوودمیتروفسکایا در مسکو برگزار می شود. در این نمایشگاه آثار بیش از 100 هنرمند با استعداد در رشته های مختلف نقاشی، گرافیک، مجسمه سازی، دکوراسیون، عکاسی داخلی، ویدئو-آرت و محصولات دست ساز ارائه شده است. انواع فرم ها، ژانرها، سبک ها و مفاهیم شما را تحت تاثیر قرار می دهد! این نمایشگاه پذیرای مجموعه داران و همه علاقه مندان به هنر معاصر است.

در این نمایشگاه قرار است کلاس ها و کارگاه های آموزشی مختلف رایگان نیز برگزار شود. برای شرکت در آن ها تنها لازم است که از پیش ثبت نام کنید. ورود به نمایشگاه رایگان است.

زمان بازدید: 4 و 5 دسامبر ساعت 20:00-12:00

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه مراجعه کنید:

https://www.artisfair.ru

منبع: www.kudamoscow.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *