انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/09/10

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Доступ россиян к социально значимым сайтам стал бесплатным

دسترسی روس ها به سایت های مهم اجتماعی رایگان شد

در روسیه، از اول دسامبر، قانون دسترسی شهروندان روس به پورتال های مهم اجتماعی به صورت رایگان اجرا می شود. بر اساس این سند، اکنون مشترکین برای دسترسی به سایت هایی که در لیست سایت های مهم اجتماعی هستند، خدمات ارتباطی رایگان دریافت می کنند. نحوه تعیین این منابع توسط هیئت وزیران مشخص می شود.

این فهرست، از جمله شامل منابع ارگان های دولتی و شهرداری، صندوق های خارج از بودجه و پورتال های خدمات دولتی روسیه خواهد بود. بقیه سایت ها توسط کمیسیون ویژه دولت روسیه تعیین خواهد شد.

معیارهای گنجاندن سایت ها در فهرست در ابتدای ماه گذشته توسط وزارت توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه تعیین شد.

طرح «اینترنت قابل دسترس» به معنای دسترسی رایگان در سراسر کشور به سرویس های اینترنتی داخلی مهم اجتماعی، متعلق به رئیس جمهور روسیه است. وزارت توسعه دیجیتال آزمایش این پروژه را از اول آوریل آغاز کرد و در نظر داشت تا اول جولای آن را تمام کند، اما تا 31 دسامبر آن را تمدید کرد. فهرست منابع با دسترسی رایگان شامل 371 مورد است.

منبع: www.ria.ru

 В “Зарядье” объявили имена лауреатов “Московской Арт Премии”

اسامی برندگان «جایزه هنر مسکو» اعلام شد

خبرگزاری ریانووستی به نقل از سرویس مطبوعاتی پارک «زاریادیه» مسکو نوشت: جوایز برندگان «جایزه هنر مسکو» در پنج نامزدی در مراسمی رسمی در پارک فرهنگی و هنری «زاریادیه» اهدا شد.

در بخش «هنر تجسمی و معماری» ایگور ماکارویچ و یلنا یلاگینا برای پروژه «شمارش معکوس» جایزه نخست را گرفتند. رتبه دوم به الکساندر کوتووی با اثر «دو سر بزرگ در تلاش برای پرواز» رسید. تیموفی پارشیکوف برای پروژه «Sad.Ok.Super» برنده جایزه سوم این نامزدی شد.

در بخش «ادبیات»، دمیتری دانیلوف برای کتاب «مردی از پودولسک و نمایشنامه ‌های دیگر»، آندری گلاسیموف برای رمان «کِیف ناب» و ایوان شیپنیگوف برای رمان «جریان» به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش «سینما»، تیم هنری Curiosity Media Lab برای فیلم پانورامای «گاگارین. ستوان آسمان» مقام اول را به خود اختصاص داد. جایزه دوم به درام «دکتر لیزا» به کارگردانی اوکسانا کاراس به همراه چولپان خاماتووا رسید. جایزه سوم نیز به ایگور اوگولنیکوف برای اثر «هنرجویان پودولسک» تعلق گرفت.

در حوزه «موسیقی» جایزه نخست به جشنواره Stravinsky online ولادیسلاو تارنوپولسکی اهدا شد. مقام دوم و سوم نیز به ترتیب به «کارگاه اجرای موسیقی معاصر» ویکتوریا کورشونوا و آهنگساز نیکالای خروست برای «میکروسونت برای سوپرانو و گروه الکترونیکی متن CLXXI سونت پترارک» رسید.

در حوزه «تئاتر» جایزه اول به اجرای «سانس بازی همزمان» باله «مسکو جدید» اثر آنا آبالیخینا تعلق گرفت. جایزه دوم به اثر «دانشگاه پرندگان» کسنیا پرتروخینا و سوم به پروژه «Lorem ipsum» ساخته دمیتری ولکوسترلوف رسید

«جایزه بزرگ» این مراسم نیز به الکسی گینزبورگ برای پروژه مرمت بنای سبک کانستراکتیویسم «خانه نارکومفین» در مسکو اهدا گردید.

 منبع: www.ria.ru

 Выставка «Москва без окраин»

 نمایشگاه «مسکو بدون حومه»: معرفی منطقه صنعتی «کاپوتنیا»

از 17 نوامبر 2021 تا 20 مارس 2022، «موزه مسکو» میزبان نمایشگاه «مسکو بدون حومه» است که به معرفی منطقه صنعتی «کاپوتنیا» در جنوب شرقی مسکو و در نزدیکی جاده کمربندی آن اختصاص دارد. این منطقه در سال های اخیر به طور فزاینده ای توجه شهروندان و محققان را به خود جلب کرده است.

«کاپوتنیا» (Капотня) یک منطقه منحصر به فرد با ساختار داخلی و شیوه زندگی خاص خود است. در این منطقه، یک شرکت شهرسازی، مناطق مسکونی، مناطق سبز و تأسیسات زیربنایی وجود دارد. «کاپوتنیا» که در سال 1960 بخشی از مسکو شد، امروزه یک منطقه توسعه یافته و بخش مهمی از کلان شهر است.

این منطقه مدرن وارث سنت شوروی در برنامه ریزی فضای شهری است و مطابق با اهداف فعلی در برنامه ریزی شهری و محوطه سازی توسعه می یابد. پالایشگاه مسکو که در اینجا واقع شده است، سوخت پمپ بنزین ها و فرودگاه های پایتخت را تامین می کند.

این منطقه الگویی منحصر به فرد برای ساختن هویت محلی است که شامل صنعت، مناظر طبیعی و جذابیت زندگی روزمره در یک شهر کوچک است. «کاپوتنیا» منطقه ای است که به گفته ساکنان محلی آن، همه یکدیگر را می شناسند. تاریخچه این منطقه از طریق داستان ها و خاطرات مردم آن در این نمایشگاه ارائه شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

www.mosmuseum.ru

منبع: www.kudamoscow.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *