انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/09/11

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Выставка «Архитектурные прогулки»

نمايشگاه « گشت و گذاری در سبکهای معماری»، در مسكو!

از تاریخ 26 نوامبر 2021 تا 13 ژانویه 2022، نمایشگاه «گشت و گذاری در سبکهای معماری» در گالری پارک، برگزار می شود.

گالری «پارک» مجموعه ای از نمایشگاه های اختصاص داده شده که پروژه های معماری منطقه تیمریازف را افتتاح می کند. این پروژه های معماری مرتبط  با ایده های مدینه فاضله و تا حدی تحقق یافته برنامه های شهرسازی در يك سوم اول قرن بیستم است.

اين نمایشگاه در اطراف بنای ساختار گرایانه اواخر دهه 1920- ساختمان های پردیس باریس ايوفان برای آکادمی کشاورزی تیمیریازف، ساخته شده است. پروژه ایوفان تنها تا حدودی اجرا شد و دو ساختمان عمومی بزرگ کتابخانه، سالن «بزرگ» و همچنین ساختمان جدید «فیزیک» ساخته نشدند.

معماری ساختمان‌های جدید منعکس‌کننده گرایش‌های دموکراتیک و مشخصه دور اول مسابقه بین‌المللی قصر شوروی (1931) بود که در آن زمان برگزار می‌شد، در حالی که در مرحله بعدی طراحی این سازه غول‌پیکر، با نام معماری با شکوه سبک «یادبود» در سالهای قبل از جنگ، پیوندي ناگسستنی پیدا کرده بود.

علیرغم اجرای ناقص پروژه پردیس آموزشی، ایوفان توانست نه تنها در دهه 1930، بلکه در کل قرن بیستم، انگیزه ای برای توسعه بیشتر قلمرو آکادمی تیمیریازف ایجاد کند.

همراه با مواد آرشیوي، در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان معاصر ارائه می شود که زمینه های تاریخی فضای چند لایه شهر را تفسیر می کنند، براي مثال: طرح هایی از پروژه بزرگ «ایده-مفهوم توسعه متراکم مسکو» توسط گنادی زوسیموف معمار و هنرمند؛ مجموعه عکس هاي ایوان پوتاپوف از فضای داخلی و خارجی ساختمان های آکادمی، ماكت بازسازی «سالن بزرگ» آكادمي كشاورزي تيميريازوف اثر الکسی یاکیمنکو.

منبع: www.kudamoscow.ru

Где склоны круче: 10 лучших зимних курортов России сезона 20212022

10 مورد از بهترین استراحتگاه های زمستانی روسیه برای دوره 2021-2022!

مکان های زیادی در روسیه وجود دارد که در زمستان، می توان برای برخورداري از احساسات پويا، فراموش نشدنی و استراحت فعال به آنجا رفت.

  1. سوچی و استراحتگاه كراسنايا پاليانا:

مجموعه اسکی شهر سوچی بزرگترین مرکز المپیکي با طولانی ترین مسیرهای آماده در روسیه (بیش از 160 کیلومتر) و  دارای تندترین شیب ها از نظر اختلاف ارتفاع (1650 متر) است که دست کمی از استراحتگاه های معروف دنیا ندارد.

  1. شریگش-منطقه کمروف:

اينجا مکان مورد علاقه روس هاست. دامنه‌های کوهستان به وفور از برف کرکی پوشیده اند و اسکی‌بازان مي توانند براي اسكي خارج از پیست در ماه نوامبر، به اینجا بيايند. به طور رسمی، فصل اسكي از اواسط نوامبر شروع می شود و در پایان ماه آوریل به پایان می رسد. در مجموع اين مكان به مدت 5،5 ماه براي اسکی مناسب است.

  1. منطقه البروس:

منطقه توریستی البروس در دره زیبای باکسان، با مرتفع ترین کوه های اروپا احاطه شده است. پیست های اسکی اينجا در سال های شوروی تجهیز شده و اکنون بلندترين كوه ها در روسیه هستند كه ارتفاع مطلق بالاترین نقطه 3780 متر است. تا پایان ماه جون اين ارتفاعات پوشیده از برف هستند. به طور رسمی، فصل اسكي از دسامبر تا پایان ماه می (شش ماه) طول می کشد.

در تابستان نيز ورزشکاران برای تمرین به دامنه های البروس می آیند. بهترین زمان برای اسکی در اين منطقه، ماه فوریه و مارس است.

  1. خيبيني:

پیست های اسکی منطقه مورمانسک، «بالشوي وودياور» و «كوكيسوومچور» هستند كه در نزدیکی شهر کیروفسک قرار دارند.

می توان با اتوبوس عمومی شهری به آنجا رفت.

در اين منطقه زیرساخت های توریستی، هتل ها و رستوران ها در حال توسعه هستند، مکان های تفریحی مدرني افتتاح شده و آسانسورهای جدیدي ساخته می شوند.

شاید در این نقطه از روسيه بتوان طولانی ترین فصل اسکی را داشت يعني از اواسط ماه نوامبر تا اواسط ماه مي (شش ماه). البته این زمان به 6 ماه محدود نمي شود زيرا با استفاده از سیستم برف ساز جدید نصب شده در سال 2021، فصل اسكي در منطقه می تواند تا 7 ماه هم افزایش يابد!

  1. آرخیز- جمهوری کاراچایوو-چرکسیا:

آرخیز یک استراحتگاه جوان و مدرن در قفقاز است که اخیراً با دومبای و البروس رقابت می کند. همچنين زیرساخت هايي کاملاً جدید (آسانسور، سیستم برف‌ساز، هتل‌ها) در اين منطقه ايجاد شده است.

فصل اسكي خیلی طولانی نیست و از اواسط دسامبر تا پایان مارس (3،5 ماه) مي باشد. اما تعداد زیاد روزهای آفتابی و جو مناسب، گردشگران بیشتری را به اینجا جذب می کند.

  1. آجیگارداک، استان چلیابینسک:

پیست اسکی آجیگارداک دارای یک منطقه اسکی وسيع در اورال و با دامنه 20 کیلومتر است.

این استراحتگاه در دامنه های زیبای اورال جنوبی، دور از شهرهای بزرگ و شلوغ واقع شده است.

زمانی، در شهر آشا، هنرمند مشهور روسی میخائیل نستروف اقامت داشت كه از طبیعت محلی الهام مي گرفت. وي اين منطقه را « سوئیس اورال» نامید.

فصل اسكي در اينجا از اواسط دسامبر تا پايان مارس و به مدت 3،5 ماه است.

  1. آبزاکووا، استراحتگاه هاي بانُیِ و مارتکینو:

آبزاكوا، محبوب ترین تفرجگاه در اورال است. این شهر به دلیل فصل اسكي طولانی خود (6 ماه) و موارد زيادي از تفریحات موجود، مشهور است: پیست های اسکی، یک پارک آبی، یک مجموعه سرگرمی، یک باغ وحش، پیست اسكي روی یخ، مرکز هاسکی، درمان های فیزیوتراپی، آبگرم و بسياري موارد ديگر.

محل اقامت هم در پایین ایستگاه آسانسور واقع شده است و امكان انتخاب اتاق ها، از سطح استاندارد تا لوکس، وجود دارد.

  1. گوباخا، سرزمین پرم:

گوباخا یکی از بزرگترین پیست های اسکی اورال است. طول مسیرهاي اسكي 20 کیلومتر و درجه سختي آنها از سبز تا سیاه است. زیرساخت های اين استراحتگاه به سرعت در حال توسعه و در سال های اخیر آسانسورهای جدیدی در اینجا نصب شده است. همچنين شرایطي عالی برای کودکان ایجاد و مسابقاتي به طور منظم برگزار می شود.

فرصت های زیادی برای اسکی خارج از پیست وجود دارد و هر ساله یک پارک برفی با آسانسوري اختصاصی احداث می شود.

فصل اسکی در اين منطقه از دسامبر تا اواسط آوریل (4،5 ماه) است.

  1. کوه سُبُلینایا در منطقه ایرکوتسک:

اينجا فرصتی عالی برای اسکی و استفاده همزمان از مناظر بی پایان دریاچه بایکال وجود دارد. استراحتگاه کوه سبلینایا در دامنه های خط الراس و در امتداد دریاچه بزرگ بايكال کشیده شده است.

زیرساخت های توریستی اين امكان را می دهند تا بتوان در اين منطقه کاملاً استراحت کرد: هتل ها، کافه ها، رستوران ها، استخر شنا و طیف گسترده ای از خدمات مركز اسپا كه شامل حمام روسی، مرکز تناسب اندام، سوناي فنلاندی و استخر شناست، وجود دارد و بهترین مرکز تفریحی زمستانی در ساحل دریاچه بایکال است.

  1. سوروچانی در منطقه مسکو:

حدود 30 پیست اسکی در مسکو و منطقه مسکو وجود دارد که بزرگترین و مدرن ترین آنها سوروچانی در منطقه دیمیتروفسکی است. خالق این استراحتگاه، لئونید سوروچان، یک اسکی باز مشتاق بود كه رویای او ایجاد یک مكان محبوب برای ساکنان پایتخت جهت گذراندن تعطیلات بود و به حقیقت پیوست! در حال حاضر هزاران گردشگر در اینجا اسكي مي كنند.

منبع: www.www.kp.ru

Международный день борьбы за отмену рабства

روز جهاني مبارزه براي لغو برده داري!

هر ساله در سراسر جهان، 2 دسامبر را به عنوان روز مبارزه برای لغو برده داری، جشن می گیرد. در چنين روزي در سال 1949، مجمع عمومی سازمان ملل متحد «کنوانسیون مبارزه با قاچاق انسان» را تصویب کرد.

برده داری در طول قرن ها به شکل های مختلف خود را نشان داده است. در حالی که برخی از انواع سنتی برده داری هنوز به شکل اصلی خود وجود دارند، برخی دیگر، اشکال جدیدی به خود گرفته اند.

استفاده از کار برده داری به هر شکلی، در اعلامیه جهانی حقوق بشر ممنوع است.

از هر هزار نفر در جهان، پنج نفر قربانی تاجران برده مدرن هستند كه یکی از آنها کودک است.

طبق گزارش سازمان بین المللی «بردگان را آزاد کنيد»، درآمد غیرقانونی سالانه قاچاقچیان انسان حدود 150 میلیارد دلار در سال است.

سازمان بین‌المللی کار خاطرنشان می‌کند که در نتیجه همه‌گیری كرونا، میلیون‌ها کارگر درآمد خود را از دست دادند، که در غیاب پس‌انداز یا حمایت اجتماعی، قربانی و اسير بدهی ها و سایر اشکال گوناگون کار اجباری مي شوند.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *