انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/09/20

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Путин поприветствовал участников фестиваля “Площадь искусств

خوشامدگویی پوتین به شرکت کنندگان جشنواره موسیقی «میدان هنر»

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیامی در وب سایت رسمی کرملین، به شرکت کنندگان در بیست و یکمین جشنواره بین المللی زمستانی «میدان هنر» خوش آمد گفت و آن را رویدادی بزرگ در حیات فرهنگی روسیه خواند.

پوتین گفت: «جشنواره شما با گرد هم آوردن آهنگسازان با استعداد از روسیه و سایر کشورها در فضای هنری خود، شهرت بین المللی بسیاری به دست آورده است و به رویدادی بزرگ در حیات فرهنگی پایتخت شمالی ما و کل کشور تبدیل شده است.»

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی زمستانی «میدان هنر» از 10 تا 26 دسامبر 2021 به مناسبت صدمین سالگرد فیلارمونی آکادمیک سن پتربورگ به نام شوستاکوویچ، قدیمی ترین مرکز برگزارکننده کنسرت در روسیه در شهر سن پتربورگ برگزار می‌شود.

 منبع: www.ria.ru

Экспортеры получат господдержку на почтовые отправления заказов за рубеж

حمایت دولت از صادرکنندگان روس برای ارسال سفارشات پستی به خارج از کشور

رومان چکوشوف، مدیر بخش همکاری های بین الملل و صدور مجوز در تجارت خارجی وزارت صنعت و تجارت فدراسیون روسیه در نشست «آنچه روسیه آماده ارائه به جهان در زمینه تجارت الکترونیک است» در مجمع بین المللی صادرات «ساخت روسیه» گفت: تا پایان سال جاری، صادرکنندگان روس می توانند شکل جدیدی از حمایت دولت را در قالب کاهش تعرفه در زمینه پست بین المللی دریافت کنند.

چکوشوف گفت: «اقدام جدید حمایتی دولت، نرخ های تعرفه پست بین المللی را کاهش می دهد. انتظار می رود این سند که بر اساس آن صادرکنندگان آنلاین در هزینه های پستی خود تخفیف دریافت می کنند، قبل از پایان سال جاری اجرایی شود.»

بر اساس این سند، شرکت‌های روسی می‌توانند هنگام فروش محصولات تولیدی خود از طریق بازارهای خارج از کشور از تعرفه‌های کاهش یافته برای پست بین‌المللی استفاده کنند. میزان تخفیف می تواند تا 50% نرخ اصلی باشد.

منبع: www.ria.ru

Объявлены лауреаты национальной премии “Большая книга”

معرفی برندگان جایزه ادبی «کتاب بزرگ» روسیه

به گزارش خبرنگار ریانووستی، جایزه ادبی «کتاب بزرگ» سال 2021 روسیه به لئونید یوزِفوویچ برای رمان «هِلِنیست» (Филэллин)(در فارسی یونانی مآب) دریافت کرد.

این مراسم باشکوه در «خانه پاشکوف» در مسکو برگزار شد. در این مراسم گزیده هایی از آثار و خاطرات فئودور داستایفسکی و اشعاری از نیکالای نکراسوف خوانده شد.

برندگان این رویداد فرهنگی را یک «آکادمی ادبی» متشکل از 100 نفر انتخاب کردند.

امسال کتاب «ستاینده یونان»  اثر لئونید یوزِفوویچ از رقبای خود پیشی گرفت و مقام اول را به خود اختصاص داد. برنده سه میلیون روبل دریافت خواهد کرد.

لئونید یوزِفوویچ پس از دریافت این جایزه گفت: «در اینجا من قبلاً جایزه ای برای رمان «جاده زمستانی» (Зимняя дорога) دریافت کردم. داستان آن رمان در یاکوتیا اتفاق می افتد، اما من تا آن زمان در روستایی که در رمان توصیف شده بود، نبودم. دو ماه پیش سرانجام به آنجا رفتم. سفر دشواری بود که من با وجود این سن و سال، طاقت آوردم. این سفر آنقدر مرا تحت تأثیر قرار داد که همه چیزهایی را که در سال های اخیر دیده بودم، تحت الشعاع قرار داد. بخشی از این جایزه را به حفظ آنچه در این روستا باقی مانده است، تقدیم می کنم. متشکرم.»

مقام دوم را اثر مایا کوچرسکایا به نام «لسکوف: نابغه فراموش شده» (Лесков: Прозеванный гений) به خود اختصاص داد. نویسنده یک و نیم میلیون روبل دریافت خواهد کرد.

مقام سوم نیز به ویکتور رمیزوف برای اثر «یخبندان دائمی» (Вечная мерзлота) رسید. نویسنده یک میلیون روبل دریافت خواهد کرد.

نارین آبراگیان با کتاب «سیمون» (Симон) برنده رأی مردمی شد.

جایزه ویژه این رویداد نیز به کارکنان «موزه دولتی ادبی ولادیمیر دال» برای سهم ایشان در ادبیات اهدا شد. این جایزه توسط دیمیتری باک، مدیر موزه دریافت شد.

جایزه ملی ادبی «کتاب بزرگ» روسیه هرساله از سال 2005 توسط «مرکز حمایت از ادبیات میهنی» به بهترین اثر ادبی سال اهدا می گردد. این رویداد توسط وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه، وزارت علوم دیجیتال فدراسیون روسیه و انستیتو ادبیات روسی آکادمی علوم روسیه حمایت می شود.

منبع: www.ria.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *