انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/09/23

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Правительство планирует расширить поддержку трудоустройства безработной молодежи до  30 лет

افزایش حمایت دولت از اشتغال جوانان بیکار زیر 30 سال در روسیه

به گزارش خبرگزاری «کامرسانت»، برنامه مقابله با بحران برای پرداخت یارانه به کارفرمایانی که افراد بیکار را استخدام می کنند، توسعه می یابد.

وزارت کار اصلاحاتی را در دستور دولت مصوب مارس 2021 در مورد حمایت های دولت از اشخاص حقوقی و کارآفرینان خصوصی که شهروندان بیکار را استخدام می کنند، آماده کرده است. این برنامه در دست توسعه است. از اول ژانویه 2022، کارفرمایان می توانند برای اشتغال جوانان زیر 30 سال «متعلق به رده های آسیب پذیر در بازار کار» یارانه دریافت کنند. رده های آسیب پذیر عبارتند از: متقاضیان دارای معلولیت؛ جوانان بدون تحصیلات متوسطه یا عالی؛ متقاضیان ثبت شده در کمیسیون امور افراد زیر سن قانونی؛ متقاضیان دارای فرزندان زیر سن قانونی؛ آزادشدگان از حبس؛ کودکان یتیم یا آن هایی که بدون مراقبت والدین مانده اند.

علاوه بر این، این فهرست شامل شهروندانی می شود که بیش از چهار ماه پس از بازگشت از خدمت سربازی بیکار مانده اند و همچنین افرادی که پس از دریافت گواهی تحصیل در این مدت، کاری پیدا نکرده اند.

وزارت کار روسیه انتظار دارد بیش از 117 هزار شهروند را با چنین برنامه حمایتی تحت پوشش قرار دهد.

 منبع: www.kommersant.ru

На Москву обрушился сильнейший за  28лет снегопад

بارش شدیدترین برف 28 سال گذشته در مسکو

یوگنی تیشکووتس، کارشناس مرکز هواشناسی «فوبوس» به ریانووستی گفت که یک پنجم میزان ماهانه بارندگی در مسکو اتفاق افتاد. 28 سال است که چنین برفی در این روز در پایتخت نباریده است.

این کارشناس گفت: «در نتیجه تأثیر یک موج فعال جبهه جوی، در روز گذشته، شدیدترین بارش های غیرعادی برف در زمستان امسال بر مسکو بارید. پیش از این، شدیدترین برف در 7 دسامبر به اندازه 8 میلی متر بود. اما دیروز در ایستگاه اصلی هواشناسی پایتخت در «ودنخا»، 9 میلی متر، در مرکز شهر در منطقه بالچوگ، 11 میلی متر و در منطقه توشینو 10 میلی متر برف بارید.»

 منبع: www.ria.ru

Фестиваль «Путешествие в Рождество» 2021–2022

جشنواره «سفر به کریسمس 20222021»

مسکو از 10 دسامبر 2021 تا 9 ژانویه 2022 میزبان جشنواره زمستانی سنتی به نام «سفر به کریسمس» خواهد بود. مکان های در نظر گرفته شده برای این جشنواره و همچنین پیست های پاتیناژ در سراسر شهر مسکو انتظار اهالی این شهر و میهمانان آن را می کشند. درخت های کریسمس تزئین شده در شکل های مختلف در خیابان ها گذاشته شده است. همچنین نمایشگاه هایی وجود دارد که می توان هدایا و خوراکی های سال نو را خریداری کرد.

از مکان هایی که برای این جشنواره زمستانی سراسری در نظر گرفته شده می توان از میدان انقلاب (Площадь Революции)، میدان تورسکایا (Тверская площадь)، خیابان کوزنتسکی موست (Кузнецкий Мост) و آربات جدید (Новый Арбат) نام برد.

18 پیست پاتیناژ نیز در مناطق مختلف شهر مسکو برای علاقمندان در نظر گرفته شده است. این پیست ها را می توان در خیابان های گورودتسکایا (Городецкая)، وشنیاکوفسکایا (Вешняковская)، پروفسایوزنایا (Профсоюзная)، در بلوار کوپتفسکی (Коптевский) و فضای سبز نزدیک دریاچه گولیانوفسکی (Гольяновский ) و…  پیدا کرد.

منبع: www.kudamoscow.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *