انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/09/30

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Опрос показал, сколько российские семьи тратят в месяц на базовые нужды

خانواده های روسی در ماه چه مقدار برای نیازهای اساسی خود هزینه می کنند؟

خبرگزاری ریا نووستی به نقل از پلتفرم مالی آنلاین Webbankir نوشت: تقریباً از هر چهار خانواده روس، یک خانواده برای برآوردن نیازهای اساسی به 70 تا 100 هزار روبل در ماه نیاز دارند. بیش از 22 درصد از خانواده ها به100 هزار روبل به بالا نیاز دارند. طبق این مطالعه تنها حدود 6 درصد از شهروندان روس ناگزیر به زندگی با 15 تا 30 هزار روبل در ماه هستند.

کمپانی Webbankir این نظرسنجی را در ماه دسامبر با شرکت 1500 نفر روس در سراسر کشور انجام داد.

اکثر پاسخ دهندگان (28.4 درصد) معتقدند که امروزه برای رفع نیازهای اساسی یک خانواده، به 70 تا 100 هزار روبل در ماه نیاز دارد. حدود 22.5 درصد از پاسخ دهندگان به رقم بیش از 100 هزار روبل در ماه رأی دادند.

بقیه روس ها نیازمندی های کمتری دارند: 21.1 درصد مبلغ 70-50 هزار روبل را کافی می دانند، 22.2 درصد ناگزیر به زندگی با 50-30 هزار روبل و 5.8 درصد نیز با 30-15 هزار روبل در ماه هستند.

حدود 90.5 درصد از مردم روسیه در سال 2021 به افزایش قابل توجه قیمت ها در فروشگاه ها اشاره داشتند. 9.1 درصد دیگر معتقدند که افزایش قیمت ها ناچیز بوده است و تنها 0.4 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که قیمت ها در فروشگاه ها بدون تغییر باقی مانده است.

به گفته پاسخ دهندگان، بیشترین افزایش قیمت در محصولات غذایی (93.8 درصد از پاسخ دهندگان)، داروها (54 درصد)، محصولات غیر خوراکی با تقاضای روزمره (46.7 درصد)، اجاره آپارتمان و هزینه خدمات عمومی (44.5 درصد)، پوشاک و کفش (38 درصد) بوده است. تعداد کمتری از شرکت کنندگان در نظرسنجی به افزایش قیمت در زمینه تفریحات ​​و سرگرمی (19.7 درصد) و خدمات آموزشی (15.3 درصد) اشاره کردند.

 منبع: www.ria.ru

Эксперты рассказали, как изменятся отели в  2022году

هتل ها در سال 2022 چه تغییراتی خواهند داشت؟

خبرگزاری ریا نووستی به نقل از Travel Daily News نوشت: کارشناسان فهرستی از روندهایی را تهیه کرده اند که توسعه صنعت هتلداری در سال 2022 را تعیین می کند.

رزرو صوتی یکی از خدمات جدید است؛ رزرو اتاق هتل حتی بدون دست زدن به گوشی هوشمند امکان پذیر خواهد بود. و برای اینکه مسافر همیشه بداند چه چیزی در انتظارش است، برخی از هتل ها شروع به اضافه کردن تورهای مجازی از اتاق ها و محوطه هتل به وب سایت خود کرده اند.

کارشناسان می گویند که به لطف فناوری های واقعیت مجازی، می توانید اتاق خود را از قبل بررسی کنید و اگر چیزی را دوست ندارید، اتاق را رزرو نکنید.

یکی دیگر از روندهای جدید، اتاق های هوشمند است. این اتاق ها نه تنها به وای فای رایگان، که همه به آن عادت کرده اند، مجهز هستند، بلکه به سیستم کنترل صوتی، سیستم های امنیتی هوشمند و تشخیص چهره نیز مجهز هستند و همچنین با کمک فضای ذخیره سازی ابری که این مورد نیز یک فناوری دیجیتال جدید محسوب می شود، هتلداران می توانند اطلاعات مربوط به هر مشتری را جمع آوری کرده و اتاق ها را برای هر مسافر «سفارشی» کنند.

علاوه بر این، اخیراً آژانس های بیشتری در بازار ظاهر شده اند که خدمات خود را به تحویل غذا، رزرو میز در رستوران ها و برنامه ریزی مسیرهای گردشگری افزایش داده اند. به گفته کارشناسان، تعداد گردشگرانی که به چنین آژانس هایی مراجعه می کنند، در حال افزایش است.

 منبع: www.ria.ru

Книга: Культура и антикультура

  معرفی کتاب: فرهنگ و ضد فرهنگ

 انحطاط فرهنگ چگونه رخ می دهد؟ به جای دین، انسان دوستی یا به اصطلاح «ارزش های عمومی انسانی» را رواج می دهند و سپس، معلوم می شود، این را نیز می توان به راحتی رها کرد! تاریکی در حاشیه آگاهی در مرکز شخصیت قرار می گیرد. می خواهند به ما تلقین کنند که این انسان است.

کتاب واعظ معروف مسکو، کشیش آلکساندر شارگونوف مشتمل بر مقالات برگزیده، سخنرانی ها، مصاحبه ها و گفتگو با خوانندگان است. در این کتاب به موضوع همیشه به روزِ فرهنگ و ضد فرهنگ در دنیای معاصر پرداخته شده است.

این کتاب در سال 2014 توسط انتشارات «صومعه سرتنسکی» در 448 صفحه به چاپ رسیده است.

منبع: www.livelib.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *