انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/01

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Нижегородская область вошла в тройку лидеров “зеленых” регионов России

نیژنی نووگورود یکی از سه استان پیشرو در فهرست مناطق «سبز» روسیه

گِلِب نیکیتین، استاندار نیژنی نووگورود گفت که این استان یکی از سه استان پیشرو در «رتبه بندی سبز» مناطق فدراسیون روسیه در مدیریت پسماندهای جامد شهری است.

شرکت اپراتور زیست محیطی روسیه (РЭО) روز سه شنبه فهرست «رتبه بندی سبز» مناطق مختلف روسیه را ارائه کرد. این فهرست نشان دهنده سطح اصلاحات در مدیریت پسماندهای جامد شهری در این مناطق است. استان های مسکو، یاروسلاول، نیژنی نووگورود، کالوگا و تولا به ترتیب در این حوزه پیشرو هستند.

طبق گزارش این شرکت اپراتور، استان نیژنی نووگورود در شاخص ارزیابی سرمایه گذاری در زیرساخت های پسماندهای جامد شهری نیز پیشرو محسوب می شود، این یعنی سرمایه گذاران فعالی در این منطقه وجود دارند که بسیار مایل به سرمایه گذاری در ساخت تاسیسات پردازش پسماند هستند.

 منبع: www.ria.ru

Екатеринбург станет одной из площадок съемок фильма о семье Романовых

یکاترینبورگ: یکی از محل های فیلمبرداری فیلمی درباره خانواده رومانوف ها

شهر یکاترینبورگ یکی از محل های فیلمبرداری فیلم «رومانوف ها. وفاداری و خیانت» در مورد خانواده سلطنتی آخرین تزار روسیه خواهد بود. فیلمنامه فیلم بر اساس رمانی به همین نام اثر سرگئی کوزلوف نوشته شده است.

سرگئی کوزلوف، نویسنده این کتاب گفت: «سه شخصیت خیالی در این اثر وجود دارد، بقیه شخصیت های واقعی هستند. در پایان کتاب، آنچه بیشتر از همه جالب است، سرنوشت شخصیت هاست. من واقعاً دوست دارم مردم این فیلم را ببینند، زیرا در این صورت به یک تصویر کلی می رسند که به خدا نمی توان توهین کرد و هیچ چیز نیز در جهان تصادفی نیست.»

اثر «رومانوف ها. وفاداری و خیانت» یک رمان از وقایع جنگ جهانی اول است که از طریق تاریخ غم انگیز خانواده آخرین تزار روسیه، نیکلای اول نشان داده شده است. نگارش این اثر سه سال طول کشیده است. این رمان پیش از این با تیراژ بیست هزار نسخه به فروش رفته است.

فیلمبرداری فیلم «رومانوف ها. وفاداری و خیانت» به تهیه کنندگی اولگ اوروشف در شهر یکاترینبورگ، توبولسک در استان تیومن و وین انجام خواهد شد. یکی از محل های فیلمبرداری ساختمان معروف «فیلارمونی سوردلوفسک» در یکاترینبورگ خواهد بود.

 منبع: www.obltv.ru

Российские критики рассказали, какие сериалы 2021 года считают лучшими

بهترین سریال های تلویزیونی سال 2021 از دید منتقدان روس

وب سایت Kino-Teatr.Ru که در زمینه فیلم، سریال و تئاتر روسیه فعالیت می کند، از تعدادی از منتقدان در این حوزه درخواست کرد تا بهترین سریال های تلویزیونی سال 2021 روسیه را از دید خود معرفی کنند.

در این نظرسنجی 20 کارشناس از نشریات مختلف شرکت داشتند. آنها باید سه سریال برتر از نگاه خود را نام می بردند.

بیشترین آرا را سریال «خون آشام های منطقه میانی» (Вампиры средней полосы) ساخته آنتون ماسلوف به دست آورد. این سریال در مورد خون آشام های شهر اسمولنسک است. زندگی آرام آنها با پیدا شدن جسدی بدون خون در نزدیکی شهر به پایان می رسد.

در رتبه دوم سریال «خروستالنی» (Хрустальный) ساخته دوشان گلیگروف قرار گرفت. شخصیت اصلی یک بازپرس است که در شهر مسکو زندگی می کند. یک روز در شهر زادگاه او یعنی شهر خروستالنی یک جانی روانی پیدا می شود. حال بازپرس باید به شهر خود بازگردد و این قاتل را پیدا کند.

جایگاه سوم این رتبه بندی را سریال «ورتینسکی» (Вертинский) اثر آودوتیا اسمیرنوا به دست آورد که به زندگی خواننده روس، آلکساندر ورتینسکی پرداخته است. نقش این هنرمند را آلکسی فیلیمونف بازی می کند.

سریال های«ثانیه بزرگ» (Большая секунда)، «فراتر از خودم» (Вне себя) و «پنگوئن های مامانم» (Пингвины моей мамы) نیز به ترتیب رتبه های بعدی را در این فهرست به خود اختصاص دادند.

 منبع: www.ria.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *