انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/05

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В МВД рассказали, сколько иностранцев стали гражданами России

 چه تعداد از خارجی ها در سال 2021 به تابعیت روسیه درآمدند؟

براساس وب سایت وزارت کشور فدراسیون روسیه، تقریباً 668000 خارجی از ژانویه لغایت نوامبر 2021 تابعیت روسیه را دریافت کردند.

در گزارش شاخص های اصلی فعالیت ها در زمینه وضعیت مهاجرت در فدراسیون روسیه ذکر شده است: «تعداد افرادی که از ژانویه لغایت نوامبر 2021 در خصوص اخذ تابعیت آنها در فدراسیون روسیه تصمیم گرفته شده است، 667939 است.»

این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 563342 بوده است.

همچنین خاطرنشان می شود که طی ژانویه تا نوامبر 2021، 72884 نفر در برنامه دولتی برای کمک به مهاجرت داوطلبانه هم میهنان مقیم خارج از کشور به روسیه شرکت کردند.

 منبع: www.ria.ru

Экономист оценил вероятность подорожания бензина

 احتمال افزایش قیمت بنزین در روسیه

آژانس خبری «پرایم» به نقل از حاجی مراد بلخارویف، دانشیار برنامه «امنیت اقتصادی بین المللی» در انستیتو اقتصاد جهان و تجارت دانشگاه دوستی ملل روسیه نوشت که اگر دولت کنترل قیمت بنزین را متوقف کند، به احتمال زیاد قیمت آن می تواند تا 100 روبل در لیتر افزایش یابد.

به گفته این اقتصاددان، هزینه سوخت طی سه سال گذشته به آرامی اما پیوسته در حال رشد بوده است. عامل اصلی بازدارنده افزایش آن، تنظیم دولت در قیمت گذاری در بازار مواد هیدروکربنی است. به ویژه، مداخلات ارزی بانک مرکزی روسیه نقش مهمی در حفظ نرخ ارز ایفا می کند.

این کارشناس معتقد است که جلوگیری از افزایش قیمت بنزین غیر ممکن است، چرا که شرکت های بزرگ، صاحبان کوچک پمپ بنزین ها را که به خاطر قیمت های عمده فروشی بالای بنزین سودده نبودند، از میدان به در کرده اند. بلخارویف وضعیت را اینگونه ارزیابی کرد: «در حال حاضر، تقریباً کل بازار تولید، پردازش و خرده‌فروشی متعلق به ده شرکت به اصطلاح «ادغام عمودی» است که می‌توانند بازار سوخت را تحت تأثیر قرار دهند.»

منبع: www.lenta.ru

Выставка «Российская империя«

نمایشگاه «امپراتوری روسیه» در موزه تاریخی مسکو

نمایشگاه «امپراتوری روسیه» از 3 دسامبر 2021 تا 1 مارس 2022 در موزه تاریخی مسکو واقع در میدان سرخ در حال برگزاری است.

این نمایشگاه که در ادامه سلسله نمایشگاه های مربوط به 150 سالگی این موزه تاریخی برگزار می شود، نشان دهنده تاریخ توسعه امپراتوری روسیه و مشکلات اصلی مرتبط با ساختار سیاسی و سرزمینی دولت آن زمان است.

در 22 اکتبر 1721، پس از پایان پیروزمندانه «جنگ شمالی» و انعقاد پیمان صلح نیستاد با سوئد در کلیسای جامع سن پتربورگ، تزار پتر آلکسیویچ به عنوان «تزار کبیر»، «امپراتور تمام روسیه» و «پدر میهن» معرفی شد. اعلام پتر کبیر به عنوان امپراتور و روسیه به عنوان یک امپراتوری، پایانی بر روند طولانی تکامل دولت روسیه بود که در قرن شانزدهم آغاز شده بود. اصلاحات پتر کبیر به روند تبدیل شاهزاده نشینی مسکو به یک قدرت بزرگ شتاب بی سابقه ای بخشید.

منبع: www.kudamoscow.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *