انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/07

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Российская “молодежка” добыла первую победу на МЧМ-2022, одолев Швейцарию

 اولین پیروزی تیم جوانان روسیه براي شركت در جام جهانی 2022، مقابل سوییس!

 تیم هاکی روی یخ جوانان روسیه در دور گروهی مسابقات قهرمانی جوانان جهان 2022 سوئیس را شکست داد. اين ديدار كه در شهر «رِد دير» آلبرتاي كانادا برگزار شد با نتيجه 4 بر 2 و به نفع مدافع مياني سرگي زوبوف به پايان رسيد.

در میان برندگان، دانیلا یوروف (دقیقه 8)، دیمیتری زلودیف (16)، پاول تیوتنف (18) و ماتوی میچکوف (42) با گل های زده شده، خود را متمایز کردند. گل های سوئیس را آتیلیو بیاسکا (19) و فابیان ریتزمن (59) به ثمر رساندند.

یگور گوسکوف دروازه بان روسیه 16 ضربه از 18 ضربه را مهار کرد. روس ها 32 شوت به سمت دروازه سوئیس زدند.

رقیب بعدی تیم روسیه، تیم اسلواکی خواهد بود. این دیدار 30 دسامبر و ساعت 12:30 به وقت مسکو آغاز می شود.

منبع: www.rsport.ria.ru

Ведущий шоу “Умницы и умники” оценил ситуацию с девятилетней студенткой МГУ

ارزيابي وضعيت دانشجوي 9 ساله دانشگاه دولتي مسكو توسط مجري برنامه «زنان با هوش و مردان باهوش»!

پروفسور ویازمسکی، مجري برنامه تلويزيوني «زنان باهوش و مردان باهوش» و استاد موسسه دولتی روابط بین الملل مسکو، در مصاحبه با پورتال نيوز.رو (news.ru) اظهار داشت: «من نمی فهمم آلیسا تپلیاکوا چگونه در رشته روانشناسی در دانشگاه دولتی مسکو پذیرفته شده است. من به خوبي درك نمي كنم كه چگونه ممكن است دانشگاه دختري 9 ساله را، به خصوص در رشته روانشناسي؛ حتي با داشتن استعداد شگفت انگيز، بپذيرد».

او افزود که برای این دختر متاسف است، زیرا دوران کودکی اش گرفته شده است. این متخصص ابراز نگرانی کرد که تپلیاکوا ممکن است توان کافی برای ادامه تحصیل در این موسسه را نداشته باشد.

ویازمسکی اينچنين نتیجه گرفت: «اگر او نابغه است، پس نبوغ خود را حفظ خواهد کرد، بنابراین نيازي به نگراني در مورد نابغه ها نيست و اگر استعداد مطرح است، البته ممکن است استعداد از بین برود».

آلیسا تپلیاکوا دختر اهل مسكو، در سن هشت سالگی در آزمون دولتی یکپارچه در زبان روسی، پروفایل ریاضیات، زیست شناسی و علوم کامپیوتر قبول شد. دانشکده روانشناسی دانشگاه دولتی مسکو، آمادگی خود را برای پذیرش او، در صورتی که در امتحانات ورودی موفق شود، ابراز کرد. با این حال، او نتوانست وارد یک مکان بودجه ای شود و به گفته پدر وي، آنها قراردادي را براي تحصيل با پرداخت شهريه، بستند.

منبع: www.ria.ru

Россияне увидят новогодний парад планет

 روسها رژه سال نو سیارات را خواهند دید!

از افلاک نمای مسکو، اطلاعات دقیقي در مورد رژه سال نو سیارات اعلام شده است. می توان اين پدیده کیهانی را از 25 دسامبر 2021 تا 7 ژانویه 2022 مشاهده کرد.

اورانوس، نپتون، مشتری، زحل و زهره زیبا، همراه با سال نو به شكل «حلقه گل»، خواهند درخشید و به تدریج در افق به دنبال خورشید ناپدید می شوند.

به گفته کارشناسان، عطارد و پلوتون هم در این رژه شرکت می کنند، اما به دلیل نور خورشید از زمین دیده نمی شوند. در عین حال توصیه می شود بتوان در آسمان صبح به دنبال مریخ گشت.

به گفته کارشناسان، بهترین زمان برای مشاهده اين پديده، از ساعت 16:00 تا 18:00 به وقت مسکو است. در این دوره همه ستاره ها نزديك به جنوب غرب هستند و به تدریج در افق محو مي شوند.

روس ها می توانند اولین بارش ستارگان را در سال جدید در 3 ژانویه ببینند. در تاریخ 4 و 5 ژانویه هلال ماه جوان همراه با سیارات،  در آسمان قابل مشاهده خواهد بود.

کارشناسان همچنین خاطرنشان کردند که بهترین شرایط برای دیدن رژه سیارات، در جنوب روسیه است، جایی که اجرام فضایی بالاتر از افق خواهند بود.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *