انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/08

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Более 45% опрошенных россиян довольны длительностью новогодних каникул

رضايت 45 درصدی روس ها از ميزان تعطيلات سال نو!

مطالعه اي در 20 و 21 دسامبر سال جاري (2021) در تمام مناطق فدراسیون روسیه انجام شد که بیش از 7000 نفر در آن شرکت کردند.

بر اساس نتایج مطالعه مشترک سرویس «رابُتا.رو» و «ازبر ن پي اف» که به خبرگزاري تاس تعلق دارند؛ بیش از 45 درصد از مردم روسیه از طول مدت تعطیلات سال نو راضی هستند. با این حال، از هر پنج نفر، یک نفر فکر می کند، که اين ميزان باید کاهش یابد.

بر اساس نتايج مطالعه انجام شده، حدود نیمی از روس های مورد بررسی (%45) از طول تعطیلات سال نو راضی هستند. 29٪ دیگر گفتند که در تعطیلات کار خواهند کرد. يك پنجم پاسخ دهندگان (20٪) معتقدند که تعطیلات سال نو باید کوتاهتر شود. تنها 6٪ فکر می کنند که تعطیلات باید حتی طولانی تر باشد.

با صحبت در مورد مزایای تعطیلات سال نو؛ یک سوم روس ها (33٪) خاطرنشان کردند که تعطيلات را به دليل فضای جشن دوست دارند، تقریباً به همان اندازه (32٪) ابراز كردند كه این روزها به عنوان فرصتي براي ملاقات با اقوام و دوستان، ارزش دارند. براي 28 درصد از پاسخ دهندگان، تعطيلات دلیلی است برای گذراندن وقت بیشتر با فرزندانشان و برای 27 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، فرصتی است جهت استراحت و ارتباط با همکاران.

طبق این نظرسنجی، 13 درصد از مردم روسیه تعطیلات سال نو را فرصتی برای ورزش های زمستانی مي دانند و 12 درصد به دليل اينكه مي توانند زماني براي یادگیری موارد جدید باشد، تعطيلات را دوست دارند. 10٪ پاسخ دهندگان از تعطيلات به عنوان زماني مناسب برای یک سفر کامل اشاره كردند و 8٪ نيز به دليل اينكه در اين روزها جشن هاي متفاوتی وجود دارد، قدردانی می کنند.

طبق این مطالعه؛ در خصوص معایب تعطیلات سال نو، 60٪ از روس ها افزایش قیمت را ذکر می کنند، 31٪ از پاسخ دهندگان عدم رعايت مناسب صف، 28٪ از نداشتن مشغله براي اين تعداد روز تعطيل، 17٪ از افزایش تعداد فعالیت ها و افراد در خیابان ها و پارک ها و 4 درصد دیگر هم از افزایش تعداد گردشگران در شهر، راضی نیستند.

تحلیلگران همچنین از روس ها پرسیدند که چقدر حاضرند در تعطیلات سال نو خرج کنند:

بنابراین، 27٪ از روس ها در تعطیلات سال نو آماده هستند تا 30-40 هزار روبل، 25٪ آنها 20-30 هزار روبل، و 23٪،40-50 هزار روبل هزينه كنند.

يك هشتم پاسخ دهندگان (12٪) قصد دارند برای تعطیلات سال نو 10 تا20 هزار روبل و يك دهم (10٪) هم بیش از 50 هزار روبل، خرج کنند.

این نظرسنجی نشان داد که يك ششم روسها (17٪) مخصوصا از چند ماه قبل شروع به پس انداز پول برای سال نو می کنند. در عین حال، %38 ابراز كردند كه برای تعطیلات سال نو پس انداز نمی کنند، اما آنقدر خرج می کنند که حقوق آنها تا زمان پرداخت در ماه ژانویه به سختی كفايت مي كند. 24٪ بدون پس انداز پول کافی دارند. 21 درصد دیگر از پاسخ دهندگان خاطرنشان کردند که به طور ویژه براي سال نو پس انداز نمی کنند بلكه از پس انداز عمومی خود استفاده مي كنند.

منبع: www.tass.ru

Российская шахматистка Александра Костенюк впервые выиграла чемпионат мира по рапиду

شطرنج‌باز روس، قهرمان مسابقات سرعت جهان!

الکساندرا کستنیوک روسی برنده مسابقات شطرنج سرعت جهان شد.

اين مسابقات در ورشو برگزار شدند.

کستنیوک در دور نهایی یازدهم، با هموطنش یکاترینا لاگنو، با مهره‌های مشکی بازي كرد. او در پایان راند يازدهم، 9 امتیاز کسب کرد.

بابيسارا آسااُبايوا، نماینده قزاقستان مقام دوم (8،5 امتیاز)، والنتینا گونینا روسی، مقام سوم (8) و کاترینا لاگنو روس(با 8 امتياز) مقام چهارم را، به دست آوردند.

کستنیوک 37 ساله و دوازدهمین قهرمان جهان است. این ورزشکار برای اولین بار قهرمان مسابقات سرعت جهان شد، قبلاً براي سه بار (2012، 2014، 2016) مقام دوم را كسب كرده بود.

وي به عنوان عضوي از تیم ملی روسیه، سه بار در المپیادهای جهانی شطرنج، پنج بار در مسابقات قهرمانی تیمی اروپا و دو بار در مسابقات قهرمانی تیمی جهاني، پيروز شد. کستنیوک دو بار قهرمان سرعت اروپا و سه بار قهرمان بلیتز اروپا شده است. او قهرمان جام جهانی 2021 شد.

کستنیوک اولین زن روسی قهرمان مسابقات سرعت جهان است.

در سال 2014، لاگنو برنده اين مسابقات شد، اما او به عنوان نماینده اوکراین در مسابقات شركت كرده بود.

مسابقات جهانی سرعت در ورشو 28 دسامبر، به پایان رسيد و پس از آن مسابقات قهرمانی جهان بلیتز آغاز می شود. در ابتدا قرار بود این مسابقات در نورسلطان برگزار شوند، اما به دلیل محدودیت های اپیدمیولوژیک به تعویق افتادند. اين مسابقات با فرمت فعلی از سال 2012، برگزار می شوند.

منبع: www.tass.ru/sport/13320499

“Газпром” представил проект строительства третьей башни в рамках “Лахта Центра”

ارائه پروژه ساخت سومين برج در مرکز لاختا، توسط گازپروم!

گازپروم طرح معماری سومین آسمان خراش را در جهت توسعه مرکز لاختا در سن پتربورگ، «لاختا سنتر3»، ارائه کرد.

گازپروم در بیانیه ای اعلام کرد این برج دارای ارتفاع 555 متر و مساحتی در حدود 179 هزار متر مربع خواهد بود.

ارتفاع بالاترین طبقه 453 متر خواهد بود و یک گالری رصدی را در خود جای خواهد داد.

همانطور که اشاره شد، با ظهور یک آسمان خراش جدید در ساحل خلیج فنلاند، یک مجموعه معماری هماهنگ از سه ساختمان مرتفع مدرن تشکیل خواهد شد. شکل اين برج یک مارپیچ لگاریتمی نمایی است.

لاختا سنتر یک مجتمع تجاری و عمومی چند منظوره مي باشد که دفتر مرکزی گازپروم را در خود جای داده است.

منبع: www.tass.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *