انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/11

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Путин подписал указ о Годе культурного наследия народов России

سال 2022 سال «میراث فرهنگی مردم روسیه» نام گرفت!

 ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه فرمانی مبنی بر نامگذاری سال جدید به نام سال «میراث فرهنگی مردم روسیه» را با هدف حفظ سنت ها، بناهای تاریخی و تنوع قومیتی صادر کرد.

در سند منتشر شده در پورتال اطلاعات حقوقی آمده است: «سال 2022 در فدراسیون روسیه سال «میراث فرهنگی مردم روسیه» خواهد بود.»

همچنین بر اساس این فرمان، رئیس دولت دستور تشکیل کمیته ای برای برنامه ریزی و تصویب طرح رویدادهای مهم در این زمینه را داد.

 منبع: www.ria.ru

Мишустин утвердил госпрограмму “Развитие туризма

تصویب برنامه «توسعه گردشگری» توسط نخست وزیر میخائیل میشوستین

خبرگزاری ریا نووستی به نقل از سرویس مطبوعاتی کابینه وزیران گفت که میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه برنامه دولتی به نام «توسعه گردشگری» را تصویب کرد.

در روسیه، برنامه دولتی «توسعه گردشگری» تا سال 2030 راه اندازی می شود. این برنامه توسط نخست وزیر میخائیل میشوستین تصویب شد. کل مبلغ حمایت مالی برای این برنامه تا سال 2024،  724 میلیارد روبل است که از این مبلغ، 168.4 میلیارد آن از اعتبارات بودجه فدرال، 75.8 میلیارد روبل از بودجه های تلفیقی مناطق و 542.1 میلیارد روبل آن نیز از منابع خارج از بودجه تأمین خواهد شد.

خاطرنشان می شود که این برنامه شامل سه پروژه فدرال است: «توسعه زیرساخت های گردشگری»، «افزایش دسترسی به محصولات گردشگری» و «بهبود مدیریت در حوزه گردشگری». همه اینها در پروژه ملی «گردشگری و صنعت هتلداری» و همچنین مجموعه برنامه های «تضمین سیستم مدیریت در حوزه گردشگری» گنجانده شده است.

دمیتری چرنیشنکو، معاون نخست وزیر در این زمینه گفت: «کمک هایی به سرمایه گذاران در ساخت زیرساخت های تاسیسات توریستی ارائه خواهد شد و کار در این راستا به طور مشترک توسط وزارت ساخت و ساز، مسکن و تأسیسات فدراسیون روسیه و شرکت Tourism.RF انجام می شود. در سه سال آینده، حداقل 2.5 هزار طرح کارآفرینی با هدف توسعه گردشگری داخلی، کمک های بلاعوض دریافت خواهند کرد. در سال 2021، 452 پروژه چنین حمایت مشابهی را دریافت کردند.»

وی در آخر افزود: «در مجموع، همه اقدامات فوق امکان افزایش تعداد سفرهای داخلی را تا سال 2030 به 140 میلیون سفر در سال، ایجاد حداقل 1.7 میلیون شغل و افزایش سهم صنعت در اقتصاد را به 8.3 تریلیون روبل می دهد.

 منبع: www.ria.ru

Световая инсталляция «Полярные медведи» 20212022

مجسمه های نورانی «خرس های قطبی 2022-2021»

در زمستان 2022-2021 در شمال شرقی مسکو، در بزرگراه «میر» (پراسپکت میرا) در نزدیکی پل روستوکینسکی، مجسمه های نورانی «خرس های قطبی» دوباره نصب شده است. طول این سازه ها که شامل چند خرس و درخت کاج است،  به بیش از 300 متر می رسند.

ایده ساخت این سازه های زیبای نورانی از سال 2019 شروع شد و مورد استقبال بسیار گردشگران و خود ساکنان پایتخت قرار گرفت.

طراحی این سازه در این ابعاد چشمگیر است. یک خرس قطبی به ابعاد 16 در 11 متر بر روی یک تخته یخ در قسمت وسط قرار گرفته است و در دو طرف آن خرس های کوچکتری قرار دارند. این ترکیب زیبا با درختان کاج نورانی در اطراف آن تکمیل می شود.

 منبع: www.kudamoscow.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *