انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/14

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Сервис оплаты проезда по системе Face Pay заработает на МЦК в  2022году

 پرداخت کرایه با سیستم Face Pay در سال 2022 در مسکو

ماکسیم لیکسوتف، معاون شهردار پایتخت خبر داد که امسال در سیستم حمل و نقل زمینی مسکو، یک سیستم پرداخت کرایه بدون هیچگونه تماس و تنها با تشخیص چهره به نام Face Pay راه اندازی خواهد شد.

در کانال تلگرام دپارتمان حمل و نقل پایتخت آمده است: تا تابستان، این سرویس را در تمام ایستگاه های مترو حلقه های مرکزی مسکو راه اندازی خواهیم کرد. تا پایان سال نیز قصد داریم پروژه آزمایشی آن را در ایستگاه های مترو واقع در خطوط حلقه های مرکزی مسکو و همچنین سیستم حمل و نقل زمینی آغاز کنیم.

در سال 2021 بیش از 12 میلیون نفر از سیستم Face Pay برای پرداخت کرایه های مترو استفاده کردند.

 منبع: www.radiosputnik.ria.ru

Самой стабильной валютой 2021  года стал швейцарский франк

باثبات ترین ارز در سال 2021 کدام بود؟

 کارشناس گروه تئوری اقتصادی دانشگاه اقتصاد پلخانف روسیه به آژانس خبری «پرایم» گفت: بحران جهانی مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا موقعیت دلار آمریکا را در برابر سایر ارزها تضعیف کرده است.

به گفته وی، سال گذشته شرایط در بازار ارز تغییر کرد و فرانک سوئیس به باثبات ترین ارز تبدیل شد و این امر به دلیل اقتصاد قوی و سیستم بانکی قابل اعتماد این کشور است. پس از فرانک سوئیس نیز باثبات ترین ارزها در سال 2021 به ترتیب ین ژاپن و کرون نروژ بودند.

 منبع: www.ria.ru

Новогодняя елка в Казани вошла в пятерку самых высоких в России

درخت کریسمس شهر کازان جزء پنج درخت مرتفع کریسمس در روسیه

 به گزارش آژانس خبری جمهوری تاتارستان Tatar-inform، درخت کریسمس 35 متری نصب شده در مرکز شهر کازان یکی از پنج درخت بلند کریسمس در روسیه است.

طبق رتبه بندی پورتال TurStat، بلندترین درخت سال نو در کراسنویارسک نصب شد که 55 متر ارتفاع دارد.

در رتبه دوم درخت سال نو شهر یکاترینبورگ با ارتفاع 50 متر قرار دارد.

درخت های کریسمس شهرهای گروزنی، پایتخت جمهوری چچن و دربند در جمهوری داغستان با ارتفاع به ترتیب 42 و 40 متر در جایگاه سوم و چهارم بلندترین درخت های کریسمس امسال قرار گرفتند.

 منبع: www.radiosputnik.ria.ru

  Фильм Адмиралъ (2008)

معرفی فیلم: «آدمیرال»(دریاسالار) (2008)

فیلم درام، تاریخی و جنگی «دریاسالار» داستان واقعی سال های پایانی زندگی، خدمت و عشق آلکساندر کُلچاک، دریاسالا برجسته روس را در سال های 1920-1915 روایت می کند. روسیه در این سال ها نه تنها شاهد حوادثی عظیم چون جنگ جهانی اول، سقوط امپراتوری روسیه، انقلاب فوریه، انقلاب اکتبر و جنگ داخلی روسیه است، بلکه نظاره گر عشق زیبایی نیز هست. آلکساندر کُلچاک و آنا تیمیریووا علیرغم جنگ، رنج، ویرانی، سرکوب، ظلم و ستم یکدیگر را عاشقانه دوست می داشتند…

کارگردانی این فیلم بر عهده آندری کراوچوک، کارگردان 59 ساله اهل سن پتربورگ بود. بازیگران معروفی چون کنستانتین خابنسکی و یلیزاوتا بویارسکایا در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

 منبع: www.kinover.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *