انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/15

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Мурашко исполнил мечту мальчика побывать на матче ФК “Спартак

میخائیل موراشکو آرزوی یک پسربچه برای حضور در مسابقه فوتبال تیم «اسپارتاک» را برآورده کرد!

میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه آرزوی پسربچه ای را که می خواست در مسابقات باشگاه فوتبال «اسپارتاک» حضور داشته باشد، برآورده کرد.

در پایان دسامبر میخائیل موراشکو کارت آرزوی پسربچه ای به نام منصور سارسِنبایِف از استان آستراخان را که بر روی «درخت کریسمس آرزوها» آویزان کرده بود، برداشت و سپس از طریق ارتباط ویدئویی با او صحبت کرد.

وزیر بهداشت روسیه خطاب به منصور گفت: «من خوش شانس هستم که آرزوی تو را قبل از سال نو دریافت کرده و فرصت برآورده شدن آن را دارم، این برای من یک شادی و خوشحالی بزرگ محسوب می شود.»

موراشکو سه بلیط این مسابقات به همراه یک توپ و یک تیشرت با امضای بازیکنان این تیم را به این پسر تقدیم کرد. مسابقات این تیم در پایان فوریه برگزار خواهد شد.

موراشکو همچنین خاطرنشان کرد که منصور به کمک پزشکی نیز نیاز دارد، بنابراین، هنگامی که به مسکو آمد، پزشکان ما او را ویزیت خواهند کرد.

«درخت کریسمس آرزوها» پروژه ای خیرخواهانه در سرتاسر روسیه است که همه ساله در آستانه سال نو، نمایندگان دولت و افراد جامعه تجاری و سازمان های اجتماعی روسیه، آرزوی کودکان سه تا 17 ساله یتیم، دارای معلولیت و همچنین فرزندان خانواده های کم درآمد را برآورده می کنند.

 منبع: www.ria.ru

Новогодняя ярмарка на ВДНХ 20212022

نمایشگاه سال نو در پارک ودنخا مسکو 20222021

از 24 دسامبر 2021 تا 9 ژانویه 2022، محوطه جدید غذاخوری Restomarket در پارک ودنخا میزبان نمایشگاهی از غذاهای کشورهای مختلف جهان از جمله روسیه، چین، کانادا، ارمنستان و اسپانیا  است.

علاوه بر این، بازدیدکنندگان می توانند سوغاتی و اسباب بازی های مختلف سال نو را از این نمایشگاه خریداری کنند.

 منبع: www.kudamoscow.ru

Книга: Несовременная страна: Россия в мире XXI века

 معرفی کتاب: «کشور غیر مدرن: روسیه در جهان قرن بیست و یکم»

ولادیسلاو اینوزِمتسِف، اقتصاددان و دانشمند علوم سیاسی روسیه در این کتاب می کوشد تا پاسخی برای این سوال که بسیاری از روس‌ها را نگران می‌کند، بیابد: چرا روسیه که کشوری قدرتمند با امکانات و منابع غنی است، استراتژی توسعه‌ای را انتخاب کرده است که امروزه محبوبیتی ندارد و تفاوت قابل توجهی با کشورهای اروپایی مدرن دارد؟

این کتاب در مورد وضعیت سیاسی و اقتصادی روسیه، پیشینه تاریخی و فرهنگی مسیر «ویژه» آن و همچنین در مورد این موضوع مهم است که روسیه امروز چه باید بکند تا به یک کشور اساساً فراموش شده که جایی در جهان قرن 21 ندارد، تبدیل نشود!

این کتاب در سال 2018 توسط انتشارات «آلپینا پابلیشر» در 402 صفحه به چاپ رسید.

 منبع: www.alpinabook.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *