انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В Госдуме назвали главное условие для повышения пенсий

دومای دولتی روسیه از شرط اصلی افزایش حقوق بازنشستگی گفت!

سوتلانا بساراب، نماینده دومای دولتی روسیه در مصاحبه با Ura.ru گفت که حقوق بازنشستگان در روسیه تنها در صورت افزایش دستمزدها افزایش خواهد یافت.

این عضو دوما در امور کار، سیاست اجتماعی و امور کهنه ‌سربازان ضمن تاکید بر این موضوع که پرداخت‌ها به بازنشستگان مستقیماً با دستمزدها مرتبط است، گفت: «حقوق بازنشستگی در واقع یک درآمد از دست رفته است. برای افزایش حقوق بازنشستگی، افزایش دستمزدها ضروری است. زیرا از دستمزد روس ها است که یک صندوق بازنشستگی مشترک تشکیل می شود. افزایش دستمزدها بدون شک افزایش حقوق بازنشستگی را بدنبال خواهد داشت.»

سوتلانا بساراب خاطرنشان کرد که مستمری آن دسته از بازنشستگانی که شاغل نیستند، در هر صورت افزایش می یابد، به طوری که تا سال 2024 به طور متوسط ​​به 20 هزار روبل می رسد و در حال حاضر در سال 2022، این بازنشستگان بیش از 18.5 هزار روبل مستمری پیری خواهند داشت. این نماینده مجلس همچنین تاکید کرد که اگر امکان افزایش میزان پرداخت ها وجود داشته باشد، قطعا این کار انجام خواهد شد.

از سال جدید برای برخی از اقشار مستمری بگیران غیر شاغل، شرایط اضافه مستمری تغییر می کند. این مبلغ اضافه شامل کسانی می شود که تا سال 1992 در مزارع اشتراکی، مزارع دولتی، ایستگاه های ماشین و تراکتور، شرکت های واسطه در مزارع اشتراکی، در مزارع دهقانی و شرکت های تعاونی کشاورزی کار می کردند. قبلاً چنین شهروندانی برای دریافت اضافه مستمری مجبور بودند در مناطق روستایی زندگی کنند.

 منبع: www.ria.ru

В доме, где жил Михаил Булгаков, открылся музей

افتتاح موزه-آپارتمان میخائیل بولگاکف در مسکو!

به گزارش پورتال mos.ru، در آپارتمان سابق میخائیل بولگاگوف در مسکو واقع در خیابان بالشایا پیراگوفسکایا ساختمان شماره a35 موزه این نویسنده بزرگ روس افتتاح شد. در این موزه دو نمایشگاه به طور همزمان، یکی دائمی و دیگری موقت افتتاح شده است که نمایشگاه موقت به لیوبوف بلوزِرسکایا همسر دوم نویسنده اختصاص یافته است.

نمایشگاه دائمی، آثار و زندگینامه نویسنده را روایت می کند. فضای نمایشگاه به سه بخش راهرو، دفتر کار و یک اتاق تقسیم شده است.

در این نمایشگاه می توان سوابق بایگانی شده در مورد بولگاکف و زندگی او در این آپارتمان را بشنوید. در دفتر کار، وسایل اصلی متعلق به نویسنده آثار «مرشد و مارگاریتا»، «گارد سفید»، «دویدن» و غیره برای بازدید علاقمندان قرار داده شده است. در این اتاق میز و ابزار لازم برای خواندن متون بولگاکف نیز قرار داده شده است. و در اتاقی که قبلاً اتاق خواب و غذاخوری نویسنده بوده است، اکنون می توان نامه معروف بولگاکف را مشاهده کرد که در 28 مارس 1930 به دولت اتحاد جماهیر شوروی نوشت.

نمایشگاه «لیوبوف بلوزِرسکایا» به 12 قطعه از «دویدن» تا «آشنایی» تقسیم شده است که به داستان زندگی همسر دوم نویسنده و در مورد زمانه و افرادی است که با آنها آشنا بوده است. در این نمایشگاه عکس ها، اسناد، اشیاء و نشریات کمیاب دیده می شود.

بولگاکف و بلوزِرسکایا در تابستان 1927 به این آپارتمان نقل مکان کردند. و اگرچه آنها در سال 1932 از هم جدا شدند، ولی بلوزِرسکایا تا زمان مرگش در سال 1987 در اینجا زندگی کرد.

بازدید از این نمایشگاه تا 28 فوریه 2022 امکان پذیر است.

 منبع:  www.ria.ru

Москвичей предупредили о двадцатиградусных морозах

هشدار در مورد سرمای 20 درجه در مسکو!

به گزارش وب سایت رسمی پایتخت، در روزهای پیش رو هوای ابری همراه با برف خفیف در مسکو پیش بینی می شود که پس از آن، دمای شهر تا 20 درجه کاهش خواهد یافت.

روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه دمای هوا در روز تا منفی 7 درجه و در شب تا 11 درجه زیر صفر می رسد. سرعت باد به ده متر بر ثانیه می رسد.

روز سه شنبه از وزش باد کاسته شده و دماسنج ها حدود منفی 12 درجه را نشان می دهند. در روز چهارشنبه، در طول روز دمای هوا می تواند به 15 درجه زیر صفر و در شب  تا منفی 20 درجه کاهش یابد.

 منبع:  www.ria.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *